Premier League. Wolverhampton - Manchester City 0:2. Powrót do walki o tytuł

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
47
Na trzy kolejki przed końcem sezonu Manchester City traci do Manchesteru United trzy punkty. W następnej kolejce zagra na własnym stadionie właśnie z lokalnym rywalem. Jeśli pokona "Czerwone Diabły", wróci na fotel lidera, a do rozegrania pozostaną dwa mecze. Kolejny będzie jednak równie trudny - z walczącym o Ligę Mistrzów Newcastle United.

Kibice City mają prawo być zadowoleni z wyniku, ale z niczego więcej. Wolverhampton - teraz już oficjalnie spadkowicz - okazał się dla gości równorzędnym rywalem. Miał sporo okazji na strzelenie gola.

Mecz był dość nudny, ale wiceliderom udało się w końcu zabezpieczyć trzy, jakże ważne, punkty. Pierwszego gola strzelił w 27. min. Aguero po kapitalnym podaniu Clichy'ego. Aguero miał w tym meczu wiele wyśmienitych okazji, ale kiksował koszmarnie. W 74. min. Nasri zakończył akcję, z której nie dało się nie strzelić.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu.

90. min. +2 Yaya Toure kapitalnie uderza z dystansu, ale nie trafia w bramkę.

90. min. +1 Ulewa jest już teraz potężna. Mancini ucieka do szatni, zawodnicy ledwo stąpają po murawie.

90. min. Sędzia dolicza dwie minuty.

86. min. Ostatnia zmiana w Manchesterze. Kolo Toure za Nasriego.

86. min. I jeszcze próba Lescotta. Obok bramki.

85. min. Wrzutka w pole karne gospodarzy. Jeden z obrońców Wolverhampton uderza bardzo mocno głową na swoją bramkę. De Vries fantastycznie broni.

83. min. Aguero dostał piłkę niemal na sam na sam z bramkarzem. Kąt nie był za ostry. Wracał ostatni obrońca. Trudno powiedzieć, co chciał zrobić Argentyńczyk, ale znowu skiksował i zmarnował sytuację fatalnie.

79. min. No i w tym momencie mecz chyba się zakończył. Wolverhampton jeszcze próbuje, ale nic z tego nie wynika. Goście groźnie kontrują.

76. min. Johnson, który przed momentem zastąpił w City Teveza, ładnie uderzył sprzed pola karnego. Dobra interwencja De Vriesa.

74. min. GOL! 0:2! Nasri! Uraz jednego z zawodników gospodarzy w pogoni za rywalem sprawił, że prawa strona pozostała całkiem odkryta. Nasri dostał dobre podanie od Teveza, a gdyby nie chciał strzelać z kilku metrów, mógł też zostawić piłkę stojącemu tuż obok niego koledze. Nie dało się nie trafić w tej akcji.

70. min. Kolejny potworny błąd defensywy gospodarzy. Tevez udanie drybluje między ostatnimi obrońcami, ale jego strzał zostaje w końcu zablokowany.

68. min. Yaya Toure pędzi prawą stroną, zagrywa w pole karne, gdzie dwóch obrońców gospodarzy blokuje podanie. I nie wiedzą, który z nich ma przejąć piłkę. Skończyło się jednak szczęśliwie.

65. min. Nie oglądamy szczególnie porywającego meczu. Niepokojące dla kibiców wicelidera powinno być to, że Wolverhampton jest dziś dla nich równorzędnym rywalem i w każdej chwili może wyrównać.

62. min. Aguero ładnie poradził sobie z dwoma rywalami, ale nikt do jego dogrania wzdłuż bramki nie dobiegał.

60. min. Zmiana w Manchesterze City. De Jong zastąpił Silvę.

57. min. Obrona coraz rozpaczliwsza. Hart musi ratować zespół świetną interwencją. Wicelider zepchnięty do defensywy!

54. min. I zaowocował niezwykle groźną kontrą gospodarzy. Nie potrafili jednak zagrywać sobie wystarczająco celnie, żeby zdążyć przed obrońcami.

53. min. Goście w końcu wyrwali się z własnej połowy. Ich atak szybko został jednak przerwany.

50. min. Wolves od dwóch minut bez przerwy atakują. Pod bramką Harta robi się coraz goręcej.

48. min. Nieładny faul Teveza, ale Argentyńczyk przeprasza i uchodzi bez żółtej kartki.

46. min. I znowu grają.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Sędzia dolicza minutę.

42. min. Dwa kolejne nieprzyjemne zderzenia piłkarzy, po których gracze "Wilków" potrzebowali nieco czasu, żeby dojść do siebie.

40. min. City nieco zagubione w ataku, ale wymienia teraz dużo podań pod polem karnym Wolverhampton. Mecz zrobił się nudnawy.

37. min. Goście atakują nieco niezgrabnie, a obrońcy rywali zachowują się od pewnego czasu naprawdę dobrze.

34. min. Niezła akcja gospodarzy. Ruszyli prawą stronę, ale zagranie na dalszy słupek było już nieco nie w tempo.

31. min. Clichy pędzi lewym skrzydłem. Cały czas jest faulowany, ale nadal biegnie. Podaje wreszcie do środka, niecelnie, ale sędzia odgwizduje w końcu faul.

27. min. GOL! 0:1! Aguero! Clichy posłał napastnikowi fantastyczną piłkę przed obrońców, Aguero wyszedł sam na sam i przewracając się zdołał kopnąć piłkę obok bramkarza.

25. min. A teraz zaskakujące uderzenie na bramkę Harta. Technicznie uderzona piłka ląduje jednak na siatce.

23. min. Tym razem próbuje Tevez. To nie mogło jednak zaskoczyć De Vriesa.

20. min. I kolejne uderzenie Aguera podobne do poprzednich. Znowu nieco obok słupka.

19. min. Stearman próbuje podać głową do bramkarza, ale podaje raczej do Aguera, który znajduje się w tej sytuacji sam na sam z bramkarzem. Argentyńczyk chciał z pierwszej piłki przerzucić piłkę nad bramkarzem, ale fatalnie skiksował.

18. min. Goście próbują strzelać, ale wszystkie kolejne uderzenia są bez trudu blokowane.

16. min. Nasri do Zabalety, który kapitalnie jeszcze podaje prostopadle Aguera, a ten tym razem z prawej strony z ostrego kąta strzela obok bramki na przeciwległy słupek.

13. min. A po kornerze próba bardzo ułomnej przewrotki. Tym razem Hart łapie pewniej.

12. min. Ależ potężne uderzenie z ponad 20 m na bramkę Harta! Bramkarz gości popisuje się piękną paradą! Będzie rzut rożny.

10. min. Atakują również gospodarze. Ale nie tak groźnie, jak ich rywale.

7. min. Świetna piłka do Aguera, który wybiega sam na sam z bramkarzem, ale uderzać musi z ostrego kąta. Minimalnie obok dalszego słupka.

6. min. Nasri mocno wrzuca z rzutu rożnego, De Vries od razu piąstkuje. City przejmuje piłkę, ale nie potrafi wykorzystać okazji.

3. min. A teraz Bassong kapitalnie uderza z dystansu. Mało brakowało, a byłby piękny gol.

2. min. Tevez zaczął od mocnego uderzenia. Mocnego, ale nad bramką.

1. min. Zaczęli.

16:55 Manchester United po fascynującym meczu zremisował 4:4 z Evertonem. To oznacza, że jeśli City pokona dziś najsłabszą drużynę ekstraklasy, przewaga United zmaleje do trzech punktów. W następnej kolejce United zagra właśnie na stadionie City! Jeśli Manchester City wygra ów mecz o mistrzostwo, wróci na pozycję lidera!