Premier League. Blackburn - Manchester United 0:2. 'Czerwone Diabły' bliżej tytułu

0 : 2
Komentarze
Terminarz
Od?wie?
47
Manchester United męczył się niebywale, mecz mógł zakończyć się naprawdę różnie, ale dzięki dwóm pięknym strzałom zepchnął Blackburn do strefy spadkowej i zapewnił sobie pięciopunktową przewagę nad Manchesterem City.

W 81 min. Valencia pobiegł prawą stroną i gdy wszyscy byli przekonani, że będzie centrował, przepięknie dokręcił piłkę do bramki zewnętrzną częścią stopy z bardzo ostrego kąta. Robinson stał przy bliższym słupku i kompletnie się tego nie spodziewał.

Pięć minut później piłka trafiła do obróconego tyłem do bramki Younga, który uderzył, wydawałoby się, po linii prostej, ale piłka w ostatniej chwili skręciła w kierunku bramki i wpadła tuż przy słupku.

Sędzia Howard Webb nie podyktował po jednym należącym się obu zespołom rzucie karnym.

90. min. +3 Koniec meczu.

90. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

89. min. Ferguson wznosi ręce w geście triumfu.

86. min. 0:2! Young! Nagłe przyspieszenie, podanie do obróconego tyłem do bramki Younga, który uderza, wydawałoby się, po linii prostej, czyli obok słupka, ale piłka w ostatniej chwili skręca do bramki i wpada tuż przy słupku! Kolejny piękny strzał.

84. min. I osłabł napór Blackburn. A Manchester trzyma piłkę i gra na czas.

81. min. GOL! 0:1! Valencia! Pobiegł prawą stroną i gdy wszyscy byli przekonani, że będzie centrował, on przepięknie dokręcił piłkę do bramki, fenomenalnie przyłożył zewnętrzną częścią stopy! Robinson był bardzo zaskoczony, stał przy bliższym słupku. Być może mógł ustawić się lepiej, ale kompletnie się tego nie spodziewał.

80. min. Yakubu sytuacyjną piłkę próbuje uderzyć przewrotką. Nie trafia w bramkę.

79. min. Ostatnia zmiana w Manchesterze. Young za Scholesa. Blackburn nadal bez zmian.

76. min. Kontra Blackburn, która prawie zakończyła się bramką! Akcja lewym skrzydłem, podanie w pole karne do Yakubu, któremu wystarczyło dostawić nogę. Nie dał rady. Realizator nie pokazał ani jednej powtórki, ale prawdopodobnie został faulowany przez Ferdinanda. To oznaczałoby, że w niepodyktowanych rzutach karnych jest już 1:1.

73. min. Goście mogą czuć się coraz mniej pewnie. Blackburn broni się naprawdę dzielnie.

70. min. Zaczyna się oblężenie pola karnego Blackburn. Ale na razie nie ma poważnego zagrożenia bramki gospodarzy.

67. min. Kapitalne zachowanie Evry w polu karnym. Pięknie się zastawił, ale jego podanie do środka zostało przecięte.

65. min. Potworny kros w wykonaniu Evry. Hen w trybuny.

63. min. Druga zmiana w Manchesterze. Giggs za Jonesa.

62. min. Pedersen z rzutu wolnego piekielnie mocno po ziemi między nogami muru! De Gea zdążył wybić przed siebie, a obrońcy zdążyli do piłki przed rywalami.

61. min. Zmiana w Manchesterze. Hernandeza zastąpił Welbeck.

58. min. Yakubu próbuje z dystansu. Znacznie się myli.

55. min. Rooney uderza z rzutu wolnego, Robinson świetnie wybija.

54. min. Scholes brzydko uderzony łokciem w twarz przez Hanleya. Żółta kartka. Jeśli to było jednak zagranie z premedytacją, to należała się czerwona.

53. min. Rooney fatalnie pudłuje z dystansu.

52. min. Niezła wrzutka na dalszy słupek, ale nabiegający tam gracz gości nie zdążył z główką.

50. min. Teraz atakują gospodarze. Obrońcy "Czerwonych Diabłów" nie mają jednak problemów z wybijaniem.

47. min. I znowu Hernandez oberwał. Pozbierał się już jednak z murawy i gra będzie kontynuowana.

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 I jeszcze raz De Gea! Uderzenie głową po rzucie rożnym zmierzało pod poprzeczkę, a hiszpański bramkarz świetnie przenosi piłkę nad bramką.

45. min. Rzut rożny dla Blackburn. De Gea mija się z piłką w powietrzu. Piłka trafia po chwili przed pole karne do jednego z graczy Blackburn, którego świetne uderzenie De Gea kapitalnie wybija na rzut rożny. Naprawił swój błąd.

42. min. Powinien być rzut karny dla MU! Po uderzeniu piłka odbija się od ręki próbującego zablokować piłkę wślizgiem Danna. Webb nie dyktuje karnego.

40. min. Niezły kontratak gospodarzy zatrzymany przez Valencię faulem. Żółta kartka.

38. min. Przez moment gorąco pod bramką Blackburn. Znowu udaje się jednak wybić piłkę.

36. min. Jones celowo popchnięty i złapany za kark przez N'Zonziego. Nadawało się na pewno na żółtą kartkę, ale stojący obok sędzia Webb nie zdecydował się na ukaranie gracza gospodarzy.

33. min. Manchester ciśnie, atakuje, ale od bardzo dawna nie stworzył żadnej sensownej okazji.

30. min. Yakubu oberwał łokciem w twarz od Jonesa. Niechcący, ale zapewne boleśnie.

27. min. Gospodarze bardzo długo konstruują akcje, bo już 25 m przed bramkę napotykają mur, którego nie są w stanie pokonać. Podają więc sobie nawzajem piłkę.

24. min. Trochę więcej gry w środku boiska, nudniejszy fragment spotkania.

21. min. Wspomnijmy, że sędzią meczu jest jeden z arbitrów Euro 2012 - Howard Webb.

18. min. Znakomita akcja Hoiletta, który dobrze manewrował między dwoma rywalami, a potem uderzył z 25 m. Skręcająca w stronę bramki piłka zmierzała w okienko, De Gea stał znacznie przed bramką, ale zdołał sparować do lewego boku.

15. min. Blackburn nieco stłamszone. Statystyka posiadania piłki - 62 proc. gości.

12. min. Teraz Carrick próbuje strzału z dystansu. Nad poprzeczką.

11. min. Tym razem piłka po ziemi w pole karne do Hernandeza. Meksykanin uderza z kilku metrów, a Robinson szybko rzuca się i łapie piłkę na linii bramkowej!

10. min. "Czerwone Diabły" grają długimi piłkami w pole karne. Teraz próba do Hernandeza, który jednak nie daje rady uderzyć.

8. min. Piłka w pole karne nieco za plecy Jonesa. Ten próbuje ją przyjąć, ale nie daje rady.

6. min. Fatalny błąd obrońców gospodarzy, ale na szczęście dla nich Hernandez nie trafił w piłkę z kilku metrów. Przy okazji doznał drobnego urazu, ale będzie kontynuował grę.

4. min. Spokojny początek. Widać przewagę Manchesteru, choć gospodarze też przeprowadzili już dwa ataki.

1. min. Zaczęli.

20:55 Wydaje się, że sprawa tytułu jest w rękach Manchesteru United. Dziś może poważnie odskoczyć lokalnym rywalom. Ale rywal walczy o utrzymanie. Początek spotkania za pięć minut.