Premier League. Newcastle - Liverpool 2:0

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
37
Dwa gole dla Newcastle strzelił Papiss Cisse. Najpierw Senegalczykowi podawał Ben Arfa, potem Cisse musiał radzić sobie sam.

To był kolejny słaby dzień Liverpoolu, który prawdopodobnie jednak powinien dostać rzut karny przy stanie 0:0 za wybicie piłki ręką z linii bramkowej przez Danny'ego Simpsona. Z kolei podczas konstruowania drugiej akcji Cisse mógł być na spalony.

W 83. min. żółtą kartkę za zahaczenie Reiny dostał Perch. Reina wyleciał jednak z boiska po tym, jak przyskoczył do Percha, a ten padł na ziemię. Na pewno nie został przez Reinę uderzony. Albo sędzia został przez Percha oszukany albo Perch został przez Reinę opluty. W bramce stanął Jose Enrique, ponieważ "The Reds" nie mieli już więcej zmian, ale "Sroki" nie były zainteresowane atakowaniem.

Newcastle pozostało na szóstym miejscu - dwa punkty za znajdującym się na czwartej pozycji Tottenhamem, który jednak nie zagrał jeszcze swojego meczu za Swansea. Liverpool jest ósmy - punkt za lokalnym rywalem, Evertonem.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +4 Koniec meczu.

90. min. +3 Zawodnikiem meczu ogłoszony Williamson.

90. min. +1 Brawa dla schodzącego Ben Arfy. Zastąpił go Santon.

90. min. Sędzia dolicza cztery minuty.

88. min. "Sroki" nie zamierzają jednak korzystać z tego, że w bramce Liverpoolu stoi mało doświadczony bramkarz. Nie atakują, czekają na trzy punkty.

84. min. W BRAMCE LIVERPOOLU JOSE ENRIQUE. "The Reds" nie mają już bowiem zmian.

83. min. CZERWONA KARTKA DLA REINY! Newcastle bardzo blisko strzelenia gola, ale Reina łapie piłkę. Potem poczuł się chyba jeszcze celowo zahaczany przez Percha i natychmiast przyskoczył do niego. Drugi gracz Newcastle próbował ich rozdzielać i wtedy Perch złapał się za twarz i upadł. Ciężko teraz powiedzieć, ale albo udawał, albo - jak mogło się wydawać - Reina na niego splunął.

80. min. Kolejna zmiana. Carrolla zastąpił Kuyt.

76. min. Downing za Shelveya.

74. min. Ameobi za Cissego.

70. min. Liverpool chyba godzi się powoli z porażką.

66. min. Kontuzjowany Guthrie opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawia się Dan Gosling

62. min. Suarez dostał ładne podanie tuż przed bramką, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybija mu na rzut rożny jeden z obrońców

59. min. Newcastle podwyższa na 2:0!!!! Kombinacyjna akcja gospodarzy, a przepuszczone przez jednego z piłkarzy "Srok" w polu karnym podanie dochodzi do pędzącego na bramkę Cisse. Ten nie miał najmniejszych problemów ze zdobyciem drugiego gola w tym meczu!

58. min. Po samotnym rajdzie na połowie rywali na strzał z daleka decyduje się Shelvey. Trafił jednak prosto w Krula, który pewnie chwyta piłkę

56. min. Okazja dla Liverpoolu, ale po dośrodkowaniu z prawego skrzydła do piłki nie doszedł Craig Bellamy. Sytuację wyjaśnił pewnym wyjściem z bramki Krul

49. min. Żółta kartka dla Tiote za brutalny faul na rywalu. Tymczasem Jonasowi Gutierrezowi musiała zostać udzielona pomoc medyczna

48. min. Newcastle o włos od drugiej bramki! Po wrzutce z prawego skrzydła technicznym strzałem głową popisuje się Mike Williamson, a piłka po wysokim lobie odbija się od słupka!

46. min. Rozpoczęła się druga część spotkania. Przy piłce goście

I połowa:

45. min. +2 Sędzia kończy pierwszą połowę, po której zasłużenie prowadzą gospodarze

41. min. Cisse chybił o centymetry!!! Po rzucie rożnym piłkę tuż przy linii bocznej traci jeden z obrońców Liverpoolu i po natychmiastowym dośrodkowaniu bardzo wysoko wyskakuje Senegalczyk, którego strzał głową posyła piłkę minimalnie obok słupka

34. min. Newcastle przed szansą na podwyższenie prowadzenia, ale bardzo mocny strzał Demby By z dystansu zablokowany przez obrońcę. Odbita piłka przechodzi minimalnie obok słupka bramki Reiny

30. min. Żółta kartka dla zdobywcy jedynego jak na razie gola w tym meczu - Cisse

28. min. Carroll znów o włos od pokonania swojego byłego kolegi z zespołu! Wrzutka w pole karne, gdzie napastnik LFC wychodzi w powietrze wyżej od Krula, ale strzał głową przechodzi tuż nad poprzeczką

25. min. Groźna akcja "The Reds" - Bellamy ostro wrzuca piłkę z prawego skrzydła, ale Luis Suarez nie zdołał sięgnąć piłki, która wychodzi za linię końcową

19. min. Newcastle na prowadzeniu!!!!! Ben Arfa na raty dośrodkowuje w pole karne, gdzie po ekwilibrystycznym wyskoku w powietrze, głową do siatki piłkę kieruje Papiss Cisse!!

16. min. Szczęście po stronie gospodarzy! Bellamy po rajdzie prawym skrzydłem decyduje się na ni to strzał ni dośrodkowanie i piłkę zmierzającą pod samą poprzeczkę cudem wybija Krul. Po rzucie różnym znów blisko gola, jednak futbolówkę zbitą przez Carrolla blokuje tuż przy słupku jeden z obrońców

10. min. Carroll symuluje faul w polu karnym po tym jak bramkarz Krul wygarnia mu piłkę spod nóg. Byli koledzy napastnika rzucili się do niego z pretensjami, a sędzia pokazał mu żółty kartonik

8. min. Rzut wolny dla "The Reds" - piłka wrzucona w pole karne, gdzie Carroll upada na murawę po walce z obrońcą. Tutaj sędzia także nie dopatrzył się "jedenastki". Strzał głową zdołał oddać Skrtel, ale piłka wysoko nad poprzeczką

7. min. Hatem Ben Arfa drybluje w polu karnym gości i przewraca się po kontakcie z obrońcą. Sędzia jednak nie dał się nabrać i nie ma rzutu karnego dla NUFC

4. min. Na strzał z daleka decyduje się Shelvey, ale piłka po zablokowaniu przez obrońcę wysokim lobem przelatuje nad poprzeczką

3. min. Gospodarze utrzymują się przy piłce konstruując akcję w środku boiska. Dalekie podanie do Papissa Cisse okazuje się jednak zbyt mocne i od bramki rozpoczyna Pepe Reina

1. min. Pierwszy gwizdek już za nami! Tymczasem w wyjściowym składzie "The Reds" jest dziś była gwiazda "Srok" Andy Carroll

14:28 Piłkarze obu drużyn pojawili się już na boisku. Na trybunach St. James Park fantastyczna atmosfera, pogoda także sprzyja piłkarskiemu widowisku