Premier League. Bramkarz Wolverhampton zatrzymał Arsenal

Terminarz
Od?wie?
45
Zobacz skrót tego meczu - na Z Czuba.tv »

Cały mecz w bramce Arsenalu rozegrał Wojciech Szczęsny, jednak przez ponad 90 minut wynudził się niemiłosiernie. Pod jego bramką groźnie zrobiło się tylko raz - w 38. minucie po trochę przypadkowej akcji, lot piłki uderzonej zza pola karnego przeciął Steven Fletcher, co całkowicie zmyliło polskiego bramkarza. Szczęsny nie miał szans na udaną interwencję, winą za tego gola obciążyć można tylko obrońców.

Wcześniej wynik meczu otworzył Gervinho, który już w ósmej minucie wykorzystał świetne podanie z głębi pola od Yossiego Benayouna. Reprezentant WKS był na granicy spalonego, a po wymanewrowaniu obrońców nie dał szans bramkarzowi rywali - Wayne'owi Hennessey'owi.

To jednak walijski bramkarz gości był bohaterem tego spotkania. Przez cały mecz wybronił kilkanaście strzałów m.in. Van Persiego, Benayouna, Gervinho, czy Mertesackera. "Kanonierom" nie pomogło nawet to, że ostatnie 15 minut grali w przewadze jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Nenada Milijasa.

Mimo naporu do ostatnich sekund Hennesey nie skapitulował i Wolverhampton sprawiło nie lada sensację remisując z Arsenalem w Londynie po raz pierwszy od ponad 30 lat. "Kanonierzy" nie wykorzystali tym samym okazji na wyprzedzenia w tabeli czwartej Chelsea, która w poniedziałek także zremisowała w derbach Londynu z Fulham.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

96. min. Koniec meczu!! Arsenal cisnął niemiłosiernie do ostatnich sekund, ale ostatecznie Wolverhampton sprawia nie lada sensację remisując na The Emirates. A Szczęsny nudził się niemiłosiernie, poza wyjęciem piłki z bramki, nie miał zbyt wiele kontaktów z piłką

94. min. Faul na wysokości pola karnego, ale po wrzutce w "11" obrońcy gości interweniują. Trwa oblężenie bramki... Strzał głową Van Persiego także niecelny

90. min. Fantastyczna interwencja Hennesseya!! Bramkarz Wolves wychodzi z bramki, czym ratuje swą drużynę broniąc strzał Vermaelena będącego na czystej pozycji

89. min. Wrzutka w pole karne do Van Persiego, ale Holender akrobatycznie przyjmujący piłkę jest na spalonym

85. min. Zmiany w obu zespołach - Marouane Chamakh za Johana Djourou w Arsenalu, a w Wolves Kevin Doyle zmienia Stephena Hunta

83. min. Rzut wolny z większej odległości, jednak strzał Arszawina wybroniony przez Hennessey'a. Po chwili bohater gości znów broni uderzenie Van Persiego z kilku metrów

80. min. Arszawin wymienia piłkę w polu karnym z Van Persie'm, przechwyt obrońcy, ale Rosjanin błyskawicznie odbiera mu piłkę. Strzał Arszawina minimalnie niecelny...

78. min. Van Persie w polu karnym, jednak obraca się z piłką w polu karnym zbyt wolno i jego strzał bardzo niecelny

77. min. Do piłki podchodzi tym razem Arteta i reguła się potwierdza - drugi jego rzut wolny zmarnowany po trafieniu w mur

75. min. Czerwona kartka dla Milijasa!! Serb wchodzi wyprostowaną nogą w nogi Artety i sędzia nie miał najmniejszych wątpliwości. Arsenal w przewadze!

73. min. Van Persie zagrywa do Rosicky'ego, który przed polem karnym znajduje się w - wydawałoby się - idealnej sytuacji. Czech pudłuje jednak niemiłosiernie

69. min. Song soczystymi kopnięciami powala po kolei dwóch zawodników rywali. Żółta kartka dla pomocnika Arsenalu

67. min. O włos od drugiego gola dla gospodarzy!!! Strzał głową z najbliższej odległości Mertesackera zablokowany przez bramkarza Wolves, a dobitka van Persiego zablokowana przez obrońcę

66. min. Van Persie mierzy tuż pod poprzeczkę!!! Hennessey końcami palców wybija piłkę na róg

65. min. Gervinho szarżującego na bramkę fauluje tuż przed polem karnym Henry. Dobra okazja dla gospodarzy

63. min. Zmiana w Arsenalu - za Yossiego Benayouna wchodzi reprezentant naszych rywali na Euro - Andriej Arszawin

62. min. Strata obrońcy Arsenalu, której efektem jest strzał z dystansu Milijasa. Piłka szybuje jednak wysoooko nad poprzeczką

59. min. Kolejny raz szczęścia ze skrzydła próbuje Gervinho, który nauczony doświadczeniem tym razem strzela płasko po ziemi. Hennessey był jednak na posterunku i pewnie łapie piłkę zmierzającą do bramki tuz przy słupku

58. min. Żółta kartka dla Vermaelena, który domagał się karnego po interwencji rywala w polu karnym

57. min. Na strzał z ostrego kąta decyduje się zdobywca gola - Gervinho. Tym razem piłka szybuje wysoko nad bramką

56. min. Dynamiczna akcja Rosicky'ego, który przebiega kilkanaście metrów i odgrywa na skrzydło. Stamtąd ostre dośrodkowanie w pole karne, gdzie van Persie był o krok od zdobycia gola. Uprzedzili go obrońcy, którzy zablokowali podanie

50. min. Zubar po raz trzeci w tym meczu ląduje na trawie. Tym razem trener dochodzi jednak do wniosku, że do trzech razy sztuka... kontuzjowanego obrońcę zmienia Richard Stearman

47. min. Druga połowa rozpoczęła się od dłuższej przerwy, gdyż kontuzjowany po faulu Gervinho leżał na boisku Ronald Zubar

I połowa:

47. min. Van Persie znów drybluje w polu karnym, tym razem zrobił jeden znów więcej niż poprzednio, ale z jego wrzutki i tak nic nie wynikło. Koniec pierwszej połowy

45. min. Arsenal utrzymuje się przy piłce, ale nie kwapi się zbytnio do atakowania bramki rywali. "Kanonierzy" chyba czekają już na gwizdek kończący pierwszą połowę

38. min. Gol dla gości!!!!! Trochę przypadkowo rozwija się akcja Wolves, w końcu piłkę dostaje jeden z piłkarzy i oddaje niecelny strzał. Na jego szczęście lot piłki głową przeciął Steven Fletcher, który z najbliższej odległości pokonuje Szczęsnego

37. min. Wolverhampton odzyskało umiejętność konstruowania akcji i w końcu przeniosło ciężar gry na połowę rywali

33. min. Arteta mierzył w samo okienko, ale strzał zbyt słaby, by zaskoczyć bramkarza Wolves

32. min. Van Persie faulowany tuż przed polem karnym, za co żółtą kartkę obejrzał Roger Johnson.

30. min. Nie do zatrzymania jest van Persie!! Mija obrońcę tak jakby ten był z betonu, po czym mocno strzela po ziemi. Hennessey był na posterunku i z trudem broni piłkę zmierzającą do bramki tuż przy słupku

29. min. Przed szansą był Arteta, który dostaje piłkę w polu karnym, jednak jego uderzenie zablokowane przez obrońcę

26. min. Groźnie pod bramką Szczęsnego, ale strzał rywali wysoko nad poprzeczką. Ostro kopnięty przez Koscielnego został w tej sytuacji Ronald Zubar, który teraz leży przed polem karnym

23. min. Rozsądne zachowanie van Persiego w polu karnym, który drybluje wyprowadzając w pole obrońcę, który chyba boi się interweniować. Strzał z ostrego kąta zablokowany przez defensora, piłka wybita na róg

22. min. Niezbyt wiele dzieje się na boisku, Arsenal wciąż utrzymuje się przy piłce, jednak po strzeleniu gola nie wykazuje zbyt dużej determinacji do podwyższenia wyniku

15. min. Tym razem szczęścia próbował van Persie, ale po podaniu pola karnego jego strzał z poślizgu przechodzi obok słupka

14. min. Świetna akcja Arsnealu - Benayoun na skrzydle ucieka po podaniu na wolne pole. Izraelczyk strzela mocno, ale uderzenie zablokowane przez obrońcę

8. min. Gol z niczego - Arsenal na prowadzeniu!! Świetne podanie z głębi pola Benayouna do Gervinho, który był na granicy spalonego, ale sędzia nie podniósł chorągiewki. Piłkarz Arsenalu wymanewrował jednego z obrońców i pewnym strzałem po ziemi daje prowadzenie gospodarzom. Zimny spokój reprezentanta WKS

7. min. Jak na razie chaotyczne ataki z obu stron, bez zagrożenia bramkowego. Obrońcy wywiązują się ze swoich zadań bez zarzutów

1. min. Pierwszy gwizdek już za nami. Przy piłce oczywiście gospodarze, którzy spokojnie inicjują akcję na swojej połowie

15:58 Każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy będzie dziś niespodzianką na The Emirates. Goście zajmują dopiero siedemnaste miejsce w tabeli, a "Kanonierzy" chcą wygrać swój drugi mecz z rzędu.