Premier League. Fulham - Liverpool 1:0. Skrzywdzeni 'The Reds'

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
51
Liverpool może czuć się rozczarowany. "The Reds" byli nieco lepsi, choć gospodarze przeprowadzali przez cały mecz świetne kontry. Gościom nie uznano też w 66 min. prawidłowo zdobytej bramki. Po pięknej akcji Enrique i Suareza ten drugi przerzucił sobie piłkę nad Schwarzerem i trafił do siatki. Sędzia dopatrzył się gdzieś jednak spalonego.

Sześć minut później za brzydki faul na Dembelem sędzia wyrzucił z boiska Spearinga. Fulham przejęło inicjatywę i od tego czasu atakowało częściej. Goście jednak nie rezygnowali.

Gospodarze zdobyli w końcu bramkę w 85 min. Murphy strzelił z dystansu, Reina popełnił fatalny błąd, "wypluwając" piłkę przed siebie - czyli tuż pod nogi Dempseya.

16. drużyna Premier League wygrała po emocjonującym, obfitującym w słupki i poprzeczki meczu.

90. min. +6 Koniec meczu.

90. min. +5 Szybka kontra Johnsona. Tylko jeden obrońca. Johnson uderza z dystansu po długim rajdzie. Pudło.

90. min. +4 Kontuzjowanego Murphy'ego zastąpił Gecov.

90. min. +1 Sędzia dolicza trzy minuty.

88. min. Świetna akcja Liverpoolu. Rajd prawą stroną, przerzut na lewą, a tam Adam nabiega i z całej siły uderza tuż obok słupka!

85. min. GOL! 1:0! Dempsey! Uderzenie Murphy'ego z dystansu, Dempsey biegnie za piłką, błąd Reiny, który wypluwa przed siebie wprost pod nogi Dempseya, a ten dobija z najbliższej odległości!

84. min. A teraz Downing trafia w słupek! Tu naprawdę może jeszcze paść bramka.

83. min. Kapitalna akcja Dembelego, który przebiegł wiele metrów i uderzył sprzed pola karnego. Ale pomylił się nieco.

82. min. Riise świetnie popędził skrzydłem, zagrał w pole karne, Dembele uderzył po prostu, byle przed siebie, a Reina wypiąstkował!

81. min. Dempsey! Ładnie ograł obrońcę i zamiast uderzać na siłę, z kilkunastu metrów dokładnie, technicznie przymierzył. Piłka zmierzała w okolice okienka... i odbiła się od poprzeczki!

80. min. Liverpool gra w dziesiątkę, ale to on atakuje. Ataki są jednak coraz bardziej chaotyczne.

77. min. Dwie zmiany w Liverpoolu. Kuyt za Carrolla, Downing za Bellamy'ego.

75. min. Sędzia przerywa akcję, ale żadnego faulu na zawodniku Liverpoolu raczej nie było.

72. min. Czerwona kartka dla Spearinga! Wejście niby w piłkę, ale potem bardzo brzydki ruch nogą, jakby chciał skrzywdzić Dembelego. To było naprawdę niebezpieczne.

71. min. Zmiana w Fulham. Johnson za Zamorę.

69. min. Agger ruszył od połowy i minął trzech zawodników, po prostu obok nich przebiegając. Tuż przed polem karnym, próbując minąć czwartego, zaplątał się i stracił piłkę.

66. min. To raczej była pomyłka sędziego! Suarez ruszył z ładną akcją, oddał na linii pola karnego Enriquemu, który zwolnił akcję, ale po chwili kapitalnie, lekko przerzucił nad dwoma obrońcami do Suareza. Schwarzer wybiegł na Urugwajczyka, który pięknie przerzucił sobie nad nim piłkę i przewracając się trafił do siatki! Sędzia uznał, że Suarez był na spalonym. A raczej nie był. Mogła być piękna bramka.

63. min. Senderos spóźnił się za Bellamy'm, ale Walijczyk nie trafił w bramkę.

61. min. Kilku zawodników stanęło przy piłce. Bellamy uderza... piłka odbija się od ofiarnie rzucającego się obrońcy.

60. min. Senderos fauluje i dostaje żółtą kartkę.

57. min. Suarez pada na ziemię i domaga się rzutu karnego. Był kontakt z Hangelandem, ale sędzia raczej podejmuje słuszną decyzję, nie dyktując "jedenastki".

59. min. Goście ostrzeliwują bramkę Schwarzera, mimo że sędzia już dawno przerwał akcję. Rzut wolny niemal z linii pola karnego.

56. min. Znakomita szansa gospodarzy! Reina wywabiony z bramki, ale drogi do niej ciągle broniło kilku graczy "The Reds" I jeden z nich zablokował strzał Etuhu.

54. min. Bez przerwy trwają ataki na bramkę Fulham. Jeżeli to potrwa jeszcze kilka minut, "The Reds" muszą w końcu strzelić gola.

51. min. Seria rzutów rożnych na bramkę Fulham. Trwa gorączkowe wybijanie piłki przez obrońców.

48. min. Spora kłótnia na boisku. Bellamy sfaulował Dempseya, a ten go uderzył. Obaj dostali po żółtej kartce. Bellamy nie jest zadowolony.

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Sędzia dolicza minutę.

45. min. Żółta kartka dla Dembelego za odkopnięcie piłki po faulu.

40. min. Kolejne uderzenie gospodarzy. Piłka odbija się od nóg obrońcy Liverpoolu, ale wpada prosto w ręce Reiny.

39. min. Kolejne uderzenie Dempseya. Tym razem sprytnie, technicznie, ale nie mogło sprawić kłopotów Reinie.

37. min. Bardzo dziwne uderzenie Dempseya! Reina miał spore problemy, ale odbił piłkę do boku.

35. min. Liverpool ma jednak przewagę. Fulham przeprowadza za to od czasu do czasu bardzo groźne kontry, które mogą za którymś razem zakończyć się golem.

33. min. "The Reds" po raz kolejny rozbijają obronę gospodarzy. Suarez próbuje jednak uderzyć technicznie, co okazuje się łatwe do przecięcia dla obrońcy.

32. min. Szansa dla Fulham. Strzał jednak prosto w blokującego obrońcę.

30. min. Kolejny raz Liverpool robi w polu karnym gospodarzy, co chce. Suarez w końcu uderza. Bardzo lekko, ale gdyby piłka dotoczyła się do bramki przy słupku, Schwarzer nie sięgnąłby jej. Suarez pomylił się jednak o kilka metrów.

28. min. Ależ szansa Liverpoolu! Kibice już myśleli, że piłka jest w siatce. Hendersonowi nie przeszkodził żaden z trzech obrońców, a piłka po jego strzale minęła Schwarzera i trafiła w słupek!

25. min. I od kilku minut znowu na boisku nie dzieje się prawie nic.

22. min. Jeszcze jedna akcja Liverpoolu. Goście nie wiedzą jednak, jak radzić sobie w polu karnym Fulham.

19. min. Kolejna świetna okazja Fulham. Reina musi interweniować przy dwóch kolejnych uderzeniach. Pierwsze było beznadziejne, ale drugie już sprawiło mu trochę kłopotów.

17. min. Potężne uderzenie Dembelego z 25 m! Reina rzuca się do boku i paruje piłkę.

14. min. Suarez próbuje technicznego odegrania w polu karnym, ale piłka za długo leciała, żeby nie przecięli jej obrońcy Fulham. Teraz to goście w natarciu.

12. min. Uderzenie z bardzo daleka. Mimo to Schwarzer miał trochę problemów z przyduszeniem piłki.

10. min. I zmiana sytuacji na boisku. Teraz Liverpool zaczął atakować.

8. min. Adam decyduje się na uderzenie z bardzo daleka. Strzał nie był zbyt dobry, a piłka jeszcze odbiła się od obrońcy i wyleciała na rzut rożny.

6. min. Fulham zaczyna osiągać przewagę. Coraz częściej przedostaje się w pole karne gości. Świetną szansę miał teraz Dembele, ale sam na sam trafił prosto w dobrze wychodzącego z bramki Reinę.

4. min. Na razie piłka rozgrywana głównie w środku, bardzo spokojny początek.

1. min. Początek meczu.

21:00 Ostatni mecz 14. kolejki angielskiej ekstraklasy. Za chwilę początek spotkania, ale najpierw minuta ciszy ku czci Gary'ego Speeda.