Komentarze
Terminarz
Od?wie?
41
90. min. +3 Koniec meczu! Liverpool pokonuje w derbach Everton i w tabeli Premier League ma już 13 punktów. Przełomowym momentem meczu była czerwona kartka w 23. minucie dla Rodwella. Arbiter popełnił w tej sytuacji błąd i znacząco ułatwił grę drużynie gości, która w drugiej połowie zdobyła dwie bramki.

90. min. +2 Liverpool ma chrapkę na trzecią bramkę. Pomysłowe rozegranie rzutu rożnego i Kuyt trafia w słupek.

90. min. +1 Drenthe bardzo mocno, ale prosto w ręce Reiny.

89. min. Gerard próbował zza pola karnego podwyższyć na 3:0, ale piłka odbiła się od zawodnika Evertonu i wyszła na rzut rożny.

82. min. Druga bramka dla Liverpoolu! Suarez! Fatalny błąd obrony Evertonu. Wydawało się, że gospodarze poradzili sobie już z reprezentantem Urugwaju... Suarez jedank zdołał przytomnie przejąć piłkę i strzelił obok bezradnego bramkarza.

79. min. Zmiana w Evertonie. Vellios za Hibberta.

75. min. Kolejnego uderzenia próbuje Craig Bellamy. Howard sprawnie łapie.

71. min. Carroll! 1:0! Ładna akcja Bellamy'ego, Jose Enrique zagrywa w pole karne, a Carroll świetnie się składa i bez trudu trafia z wole z kilku metrów do bramki! Wszyscy ci zawodnicy byli kiedyś graczami Newcastle United. Trzeba dodać, że Kuyt pięknie uchylił się przed piłką, przepuszczając ją w ten sposób do Carrolla.

70. min. Wrzutka w pole karne Liverpoolu, ale osamotniony zawodnik Evertonu nie zdołał uderzyć głową.

69. min. Zmiana w Evertonie. Neville za Osmana.

67. min. Zmiana w Liverpoolu. Gerrard za Adama.

64. min. Fellaini leży od dłuższego czasu na murawie. Przerwa w grze.

61. min. Saha zupełnie nie niepokojony przez trojkę obrońców, spokojnie przyjmuje, rozgląda się i uderza. Obok słupka. Reina ma słuszne pretensje do kolegów.

59. min. Zmiana w Evertonie. Drenthe za Colemana.

56. min. Howard wciąż czujny. Liverpool w natarciu. Everton od czasu do czasu rewanżuje się - niezbyt groźnie wyglądającymi - kontratakami.

53. min. Coraz groźniej pod bramką Evertonu. Teraz wygląda na to, że gol dla Liverpoolu to już tylko kwestia czasu.

50. min. Żółta kartka dla Leivy. Bardzo brutalny faul od tyłu.

47. min. Piłka w pole karne, Kuyt próbuje lekko ją trącić, żeby zmylić Howarda, ale bramkarz Evertonu nie daje się oszukać.

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. +4 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +3 Adam pięknie składa się do strzału i piekielnie mocnym uderzeniem z 25 m trafia w poprzeczkę! Ależ strzał!

45. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

44. min. Nie ma bramki! Kuyt uderza tuż przy słupku, Howard kapitalnie się rzuca w lewą stronę i fenomenalnie wybija na rzut rożny!

43. min. Rzut karny dla Liverpoolu! Jagielka w narożniku pola karnego zupełnie bezsensownie fauluje Suareza!

39. min. Adam ładnie przerzuca piłkę na lewe skrzydło do Suareza, ale Suarez nie zdołał jej przyjąć.

36. min. Liverpool opanował już sytuację na boisku, ale to nie znaczy, że jakoś ewidentnie przeważa. Po prostu teraz to on decyduje o przebiegu gry. Wcale nie oblega jednak bramki gospodarzy.

33. min. Suarez, przewracając się, uderza wślizgiem. W boczną siatkę.

31. min. Po chwili brutalniejszej gry mamy kolejny spokojniejszy moment. Liverpool zaczyna przeważać i okupować połowę Evertonu, ale z konstruowaniem akcji się nie spieszy.

27. min. Żółta kartka dla Cahilla, który ruszył z tak brutalnym rajdem po ciałach rywali, że polował chyba na czerwoną kartkę.

23. min. Czerwona kartka dla Rodwella! Niezbyt bezpieczny wślizg na Suarezie, ale to był faul na żółtą kartkę, a nie na czerwoną! Błąd sędziego, który jest najczęściej pokazującym w Premier League kartki arbitrem.

20. min. Teraz mamy z kolei strzał na bramkę Evertonu. Ale to tylko sztuka dla sztuki. Po niezłym początku mamy chwilę przestoju.

17. min. Kolejna seria strzałów w wykonaniu piłkarzy Evertonu. Były to jednak strzały oddawane w gąszcz nóg, bez problemu blokowane.

14. min. Kolejna próba uderzenia z dystansu w wykonaniu gospodarzy. Ale znowu znacznie obok słupka.

11. min. Distin ośmieszył dwóch obrońców Liverpoolu i uderzył z dziesięciu metrów. Nad bramką. Goście w niezłych opałach.

10. min. I od razu bardzo groźny kontratak. Cahill wygrywa pojedynek główkowy w polu karnym i o mało co nie zdobywa bramki!

9. min. Kuyt kapitalnie wrzuca piłkę na głowę Suareza, stojącego trzy metry przed bramką. A ten uderza wprost w ręce Howarda!

7. min. Świetna dwójkowa akcja Carrolla i Suareza, ale nie udało się zakończyć jej strzałem. Obrońcy przecięli piłkę.

4. min. Zamieszania ciąg dalszy. Tym razem po rzucie rożnym. Reina łapie jednak piłkę.

3. min. Zamieszanie w polu karnym Liverpoolu. W końcu strzał sprzed pola karnego, wyraźnie obok słupka.

1. min. Początek meczu.

13:40 Liverpool po sześciu kolejkach ma dziesięć punktów i zajmuje piąte miejsce w tabeli. Everton jest jedenasty z siedmioma punktami, ale ma jeden mecz zaległy.