Mecz o Tarczę Wspólnoty. United wygrał z City

Od?wie?
38
Zobacz bramki z meczu na Z Czuba.tv »

Po meczu:

Pierwsza połowa meczu zdecydowanie należała do City. W 38. minucie objęli oni prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Silva, a bramkę głową zdobył Lescott. W doliczonym czasie gry na 2:0 podwyższył Dżeko. Bośniak zdecydował się na dalekie uderzenie z 30 metrów, które zaskoczyło De Geę. Hiszpan za późno zareagował.

W drugiej połowie istniały już tylko Czerwone Diabły. W 51. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Younga kontaktowego gola zdobył Smalling. Sześć minut później piękną akcję mistrzów Anglii wykończył Nani i mieliśmy remis. Portugalczyk został bohaterem w 94. minucie meczu, gdy wykorzystał błąd Kompany'ego i pokonał w sytuacji sam na sam Harta.

90. min. +6 Koniec meczu! Manchester United zdobywa Tarczę Wspólnoty!

90. min. +4 2:3! Ależ końcówka meczu! Rzut rożny dla City, piłkę wybija jeden z obrońców i fatalny błąd Kompany'ego, który trafił piłką w Naniego. Portugalczyk biegł sam na sam przez połowę boiska, minął Harta i trafił do pustej bramki.

90. min. Sędzia dolicza cztery minuty.

89. min. Kolejna akcja City. W polu karnym piłkę otrzymał Dżeko, ale uderzył zbyt lekko, aby pokonać bramkarza United.

88. min. Kompany uderza po rzucie rożnym, ale De Gea świetnie broni. Sędzia jednak odgwizduje faul.

86. min. Kompany ratuje swoją drużynę wybijając piłkę głową na rzut rożny.

84. min. Atak pozycyjny The Citizens zakończony niecelnym dośrodkowaniem.

79. min. Cleverly sprzed pola karnego wysoko nad bramką.

76. min. Z narożnika pola karnego potężnie uderza Johnson. Broni dobrze ustawiony De Gea.

73. min. Dobra okazja dla United. Rooney strzelał z rzutu wolnego z 18 metrów, ale trafił w swojego kolegę...

70. min. Płaskie dośrodkowanie z lewej strony Cleverly'ego. Nikt go nie przeciął.

66. min. City w drugiej połowie na razie nie ma zupełnie nic do powiedzenia.

63. min. Rzut rożny dla Czerwonych Diabłów, piłka spada pod nogi Rooneya, który uderza nad bramką.

57. min. 2:2! Piękny gol United. Koronkowa akcja w polu karnym. Piłkę wymieniali Rooney, Cleverly i Nani. Portugalczyk wyszedł sam na sam z Hartem i podciął nad nim futbolówkę, która wpadła do siatki.

55. min. Znowu rzut wolny dla United z podobnej odległości. Tym razem Young próbuje uderzać bezpośrednio, ale trafia w mur.

51. min. 2:1! Rzut wolny dla United. Dośrodkowanie Younga, w polu karnym nie pilnowany Smalling nie miał problemów z pokonaniem Harta.

47. min. W przerwie meczu Alex Ferguson przeprowadził trzy zmiany. Cleverley za Carricka, Evans za Vidicia i Jones za Ferdinanda.

46. min. Początek drugiej połowy.

I połowa:

45. min. +3 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 2:0! Niepilnowany Dżeko uderzył płasko z 30 metrów. Błąd De Gei, który miał dużo czasu na interwencję.

42. min. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Young. Bardzo niecelnie.

38. min. Gol dla City! Rzut wolny z boku boiska. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył Lescott i pokonał De Geę, który nie zdecydował się na wyjście do piłki.

36. min. Nani z rzutu wolnego trafia w nogi jednego z obrońców. Kolejny rzut rożny z którego nic nie wynika.

33. min. Teraz okazja City. Dośrodkowanie z lewej strony spada na głowę Silvy, ten przedłuża do Balotelliego. Włoch jednak się nie zorientował i tylko rzut rożny.

28. min. United cały czas w natarciu - 66% posiadania piłki. Kolejny rzut rożny nie przynosi jednak rezultatu.

23. min. Rooney z rzutu wolnego z 17 metrów nad bramką.

20. min. Welbeck wpada w pole karne, ale potyka się o własne nogi.

13. min. MU miał szansę na kontrę, ale piłka nie dotarła do Welbecka. Brakuje dokładności w końcowej fazie akcji.

12. min. Rooney ostro zaatakował Milnera, ale zaraz go przeprosił. Przy piłce City.

10. min. Na razie całkiem niezłe tempo meczu. Przeważa United.

8. min. Richard był na spalonym.

4. min. I pierwsza szansa United! Wielkie zamieszanie po rzucie rożnym, Nani próbował strzelać przewrotką, nie trafił w piłkę, Vidicowi nie udało się poprawić strzału kolegi.

1. min. Początek meczu. Zaczynamy relację!

Mecz rozpocznie się o 15.30 na londyńskim Wembley.

Przed meczem: Tydzień przed startem nowego sezonu Premier League w meczu o tarczę wspólnoty będziemy świadkami derbów Manchesteru. United zdobywali to trofeum 18 razy i zdecydowanie przewodzą w rankingu (drugi Liverpool 15 razy sięgał po tarczę). City triumfowało trzykrotnie.