1 : 0
Komentarze
Od?wie?
39
Decydującą akcję piłkarze Jagiellonii przeprowadzili w 49 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bramkę uderzał Jarosław Lato. Lot piłki przeciął Andrius Skrela i z pięciu metrów mocnym strzałem pokonał Janukiewicza.

Finałowy mecz o Puchar Polski był jednostronnym widowiskiem. Piłkarze Pogoni Szczecin nie stworzyli sobie zbyt dużo dogodnych szans. Najlepszą sytuację podopieczni Piotra Mandrysza stworzyli sobie w 60. minucie, kiedy Rogalski z 30 metrów uderzył w poprzeczkę. Końcowy wynik to najniższy wymiar kary dla Pogoni. Podopieczni Michała Probierza stworzyli sobie kilkanaście dogodnych sytuacji: dwie stuprocentowe sytuacje miał Jezierski, trzy razy w sytuacji sam na sam znalazł się Grosicki, kilka razy groźnie na bramkę rywala uderzał Frankowski. Jednak piłka do bramki Szczecinian wpadła tylko raz. Wszystko za sprawą świetnej postawy Radosława Janukiewicza. Bramkarz Pogoni był najlepszym zawodnikiem finału i być może dzisiejszym występem zagwarantował sobie kontrakt w którymś z zespołów Ekstraklasy.

Duże kontrowersje wzbudziła sytuacja z 12. minuty. Mido faulował w polu karnym Bojarskiego, ale sędzia Robert Małek nie odgwizdał przewinienia. Co więcej piłkarz Pogoni został ukarany za symulowanie żółtą kartką. Pogoń powinna otrzymać rzut karny i kto wie jak ułożyłoby się to spotkanie.

Tak relacjonowaliśmy na żywo

90. min. +4 Jagiellonia po raz pierwszy w historii z Pucharem Polski !

90. min. +2 Sędzia wskazuje na jedenastkę. Grosicki nie był jednak faulowany. Sędzia Małek po konsultacji z sędzią liniowym wycofuje się ze swojej decyzji.

88. min. Janukiewicz bohaterem meczu! Znów broni sam na sam z Grosickim! Jagiellonia powinna prowadzić minimum 3:0.

86. min. "Grosik" odważnie wchodzi między dwóch obrońców, w sytuacji sam na sam górą Janukiewicz. Piłkę dobija Burkhardt, jeszcze raz Grosicki ale wszystko fantastycznie "wyciągnął" bramakrz Jagi.

85. min. Grosicki na spalonym. Piłkarze Jagi szanują piłkę i długo utrzymują się przy piłce. Jagiellonia blisko zdobycia Pucharu Polski, do końca meczu zostało 5 minut.

80. min. Frankowski opuszcza boisko, opaska kapitana na ramieniu Hermesa. Na boisko wchodzi Jarecki.

77. min. Z prawego skrzydła płasko w pole karne dośrodkowuje Grosicki, z piłką mija się Frankowski, który zgłasza sędziemu, że był faulowany.

75. min. Jezierski marnuje dwie setki w ciągu minuty! Najpierw jego strzał z dwóch metrów obronił Janukiewicz, a po chwili nie strzelił w sytuacji sam na sam po podaniu "Grosika".

73. min. Na boisku pojawia się Remigiusz Jezierski. Jagiellonia nie chce się tylko bronić i gra trzema napastnikami.

69. min. Rzut wolny dla Jagielonii. Frankowski bezpośrednio uderza na bramkę. Piłkę z trudem broni Janukiewicz.

60. min. Rogalski z 30 metrów strzelił w poprzeczkę! Ależ pech piłkarza Pogonii!

59. min. Lebedyński wchodzi za Nowaka. Trener Mandrysz stawia na atak.

58. min. Jarosław Lato wykonuje rzut rożny. Piłkarz poślizgnął się i kopnął piłkę w trybuny.

56. min. Grosicki w świetnej sytuacji nie strzela, tylko podaje do Frankowskiego... Zamiast bramki, tylko rzut rożny.

54. min. Fatalny błąd Gikiewicza. Bramkarz Jagi wyszedł do piłki i mija się z nią, na całe szczęście napastnicy Pogonii nie skierowali jej do bramki.

53. min. Grosicki przedziera się lewą stroną, wykłada piłkę na nogę Frankowskiego, strzał doświadczonego napastnika blokują w ostatniej chwili obrońcy Pogonii.

48. min. GOOOL dla Jagi !! Po strzale Laty, lot piłki zmienia Skerla i z pięciu metrów pokonuje bramkarza Pogonii.

47. min. Pietruszka bardzo ładnie przedarł się lewą stroną i wywalczył rzut rożny.

46. min. Rozpoczynamy drugą połowę.

45. min. Do przerwy mamy bezbramkowy remis. Obie drużyny wydają się być lekko stremowane i żadna nie gra ?swojego? futbolu. Jagiellonia miała o wiele więcej sytuacji podbramkowych od rywala, ale Radosław Janukiewicz broni dzisiaj wyśmienicie. Czekamy na drugą część widowiska

45. min. +1 Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się nic ciekawego

37. min. Jagiellonia znów przejęła inicjatywę. Nie zanosi się jednak na grad goli. Pogoń dość mądrze broni się we własnym polu karnym

31. min. Efektowny rajd lewą stroną Frankowskiego, ale Janukiewicz błyskawicznie wybiegł z bramki i powstrzymał ?Franka?. Janukiewicz jest jak na razie najlepszym piłkarzem na boisku

27. min. Uderzenie Jarosława Laty daleko od bramki Janukiewicza. Faworyt tego meczu nie może znaleźć recepty na pierwszoligowca.

23. min. Kolejna szansa Jagiellonii! Grosicki uderzył po ziemi z 16 metrów, ale piłka nieznacznie minęła prawy słupek bramki Pogoni

19. min. Z początku to Jagiellonia dyktowała tempo gry. Od dziesięciu minut mecz jest bardziej wyrówniany, Pogoń coraz śmielej przesuwa się pod polem karne rywala

15. min. Uderzenie Mysiaka daleko od bramki szczecinian. Na razie wciąż bez bramek w Bydgoszczy

12. min. Mido faulował w polu karnym Bojarskiego, ale sędzia Małek nie reaguje! Niesamowite, Pogoń powinna otrzymać rzut karny...

11. min. Ależ broni Janukiewicz! Piękne dośrodkowanie w pole karne, uderzenie Skerli instynktownie broni golkiper szczecinian!

9. min. Kolejna akcja Pogonii. Pogoń stara się rozgrywać akcje obiema flankami i dośrodkowywać w pole karne w kierunku Moskalewicza lub Mysiaka. W 9. minucie ten pierwszy oddał strzał na bramkę, ale kilka metrów obok bramki

7. min. Pierwszy strzał na bramkę Sandomierskiego. Mysiak uderzał głową, ale bardzo niedokładnie

4. min. Powinno być 1:0 dla Jagiellonii! Piłka po rzucie rożnym została zgrana do Frankowskiego przez Mido, ale najlepszy napastnik białostoczan z najbliższej odległości nie trafił nawet w bramkę!

2. min. Pierwsza świetna akcja Grosickiego, który biegnąc z piłką lewą stroną, ściął do środka i huknął na bramkę. Piłka o około pól metra minęła słupek bramki Janukiewicz

1. min. Zaczynamy finałowy mecz Pucharu Polski

Przed meczem: Jagiellonia miała dość krętą drogę do finału. W pierwszym spotkaniu z GKS Tychy zwycięski gola Kamila Grosickiego padł kilka sekund przed końcem dogrywki. W kolejnej rudzie z Arką Gdynia Rafał Gikiewicz obronił rzut karny w ostatnich minutach i białostoczanie wygrali po dogrywce. W pierwszym spotkaniu ćwierćfinału porażka 1:3 z Koroną w Kielcach. Najmniejsze problemy mieli białostoczanie dopiero w półfinale.

W tym sezonie na pucharowe rozgrywki - podobnie jak w Białymstoku - nikt w Szczecinie nie stawiał. Do tego stopnia, że w rundach wstępnych portowcy dopiero po dogrywkach wygrywali z Olimpią Elbląg i Kotwicą Kołobrzeg. Z tym drugim rywalem na wyjeździe Pogoń przegrywała w 90. min 3:5, by doprowadzić do dogrywki i ostatecznie triumfować 7:5! - Nie wywierałem presji na chłopcach i to spowodowało, że graliśmy z większą swobodą. Teraz nie ukrywamy, że chcemy zdobyć Puchar - mówi Piotr Mandrysz, trener Pogoni.