Puchar Polski. Rewelacyjna Pogoń w finale

04.05.2010 , aktualizacja: 21.12.2016 17:31

Pogoń Szczecin

• na żywo
Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin

Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin (Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta)

Pogoń Szczecin sensacyjnie awansowała do finału Pucharu Polski. W rewanżowym meczu zremisowała u siebie z Ruchem Chorzów 0:0. W pierwszym meczu było 1:1.
W Szczecinie zdecydowaną przewagę w pierwszej połowie miał Ruch , lecz ich ciągłe ataki nie przynosiły sytuacji bramkowych. Wyjątek stanowiła 100 % sytuacja Janoszki , który z bliska strzelił chyba zbyt lekko i piłkę z bramki wybijał już Janukiewicz. W drugiej połowie mecz się wyrównał . Coraz bardziej nerwowi gracze Ruchu nie mieli już takiej przewagi i Pogoń próbowała także stwarzać sytuacje bramkowe, lecz bez skutku.

90 min. + 5 Koniec meczu.0:0. Pogoń w finale Pucharu Polski.

90 min. + 2 Lebedyński przepchnął się w polu karnym i w sytuacji sam na sam uderzył w bramkarza.

90 min. 90 minuta . Pogoń gra na utrzymanie wyniku. Sędzia dolicza 4 min.

87 min. Próba strzału z dystansu Sadloka- wysoko nad bramką .

83 min. W rzutach rożnych 13:3 dla Ruchu

79 min. Petasz oddał minimalnie niecelny kąśliwy strzał zza pola karnego.

75 min. Z prawej strony wpadł w pole karne Mysiak i natychmiast oddał strzał, mocny po ziemi , lecz minimalnie obok dalszego słupka.

68 min. W 68 min. Lebedyński wpadł w pole karne i był powstrzymywany przez Stawarczyka nieprawidłowo, lecz gwizdek sędziego milczał .

66 min. Dobra akcja Ruchu . Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę głową przedłużył Sobiech a strzelał z woleja Janoszka , ale zablokował strzał obrońca Pogoni.

64 min. Z lewej strony próba ni to strzału ni dośrodkowania Janoszki powstrzymał Janukiewicz ponownie, który był przy okazji faulowany przy próbie dobitki.

58 min. Po szybkiej kontrze Zając uderzył z kilkunastu metrów w środek bramki po ziemi. Bez problemów bramkarz Pogoni.

55 min. Lebedyński zakręcił obrońcami Ruchu , ale nikt nie doszedł do piłki wbitej w pole karne Ruchu.

52 min. Po kolejnym,juz 8 rogu Ruchu, piłkę po ziemi wbił w pole karne Baran lecz obrońcy Pogoni wybili pilkę w aut.

50 min. Rzuty rożne nie są dziś najlepiej wykonywane przez graczy Ruchu Chorzów.

47 min. Pogoń zaczęła lepiej 2-gą połowę . Jednak dwie odważne akcje Lebedyńskiego bez strzału na bramkę Ruchu.

46 min. Sędzia Stefański ze Słupska rozpoczął właśnie II połowę meczu. Zając zmienił w Ruchu Pulkowskiego .

45 min. + 2 Sędzia zaprosił obie drużyny do szatni . Wynik bezbramkowy premiuje awansem do finału Pogoń , która dziś jednak nie pokazuje gry w piłkę.

45 min. Pogoni nie można dziś zarzucić jedynie waleczności.

44 min. Atakował piłkę w polu karnym Pulkowski lecz Janukiewicz wybił piłkę spod jego nóg.

40 min. Aktywny Sadlok uderzył mocno po ziemi z 30 m. , lecz Janukiewicz wybił piłkę na rzut rożny.

36 min. Kolejna akcja Ruchu , którą rozprowadził bardzo aktywny dziś Sadlok.

34 min. Sobiech po dośrodkowaniu Sadloka z lewej strony z bliska , lecz w trudnej sytuacji oddał strzał . Obok bramki.

32 min. Pierwsza składna akcja Pogoni , lecz Sadlok wślizgiem wybił pikę na róg .

30 min. Obraz gry nie ulega zmianie. Ruch w ataku , ale piłkarze nawet nie próbują strzelać z dystansu.

26 min. Po 25 minutach statystyka strzałów celnych 2:0 dla Ruchu . Oba oddał aktywny Janoszka.

24 min. Pogoń nastawiona na kontry nie ma nawet okazji by takie wyprowadzić .

20 min. Piłkarze Pogoni grają nerwowo i bez pomysłu. Widać różnicę klas rozgrywkowych jednak bez efektów na korzyść Ruchu.

18 min. W ataku ciągle Ruch. Widać ,że piłkarze Fornalika chcą pokazać , iż remis w pierwszym meczu byl zupełnie przypadkowy.

13 min. Piłkarze Ruchu ponownie przejęli inicjatywę i próbują sforsować obronę Pogoni. Strzał z najbliższej odległosći po składnej akcji Ruchu,lecz Janukiewicz cudem wybił piłkę z bramki

9 min. Gra przeniosła sie do środka pola. Piłkarze coraz częściej przekraczają przepisy nawet w dużej odgległosci od swojej bramki.

15 min. Pierwszy atak przeprowadziła Pogoń ale zabrakło ostatniego podania.

2 min. Pierwszy strzał w meczu Janoszka z Ruchu uderzył z 10 m. po ziemi ale Janukiewicz wychwycił ten lekki strzał.

17:45 Ruch rozpoczyna w najsilniejszym składzie z Arturem Sobiechem w ataku. Pogoń również, a w napadzie wystąpi MArcin Klatt.

17:35 Pogoń Szczecin ma niewielkie już szanse na powrót w obecnym sezonie do ekstraklasy , ale nieoczekiwanie ma szansę na awans do finału Pucharu Polski. W pierwszym meczu szczęśliwie zremisowali w Chorzowie 1:1. Natomiast Ruch to rewelacja na wszystkich szczeblach rozgrywek. Trener Fornalik dokonuje cudów z zespołem bez gwiazd w składzie.