Puchar Polski. Wisła wciąż bez gola. Remis z Lechią

Komentarze
Od?wie?
25
Koniec meczu

90. min. +3 Dawidowski uderzył w mur. Wczesniej sędzia uznał, że bramkarz Wisły chwicił piłke po podaniu od obrońcy. Chyba niesłusznie bo wiślak wypijał piłkę napastnikowi.

90. min. +2 Okazja dla Lechii. rzut wolny pośredni na polu karnym Wisły.

90. min. W ostatnich minutach sytuacji podbramkowych brak. Jest dużo kopania po nogach.

83. min. Kontra Wisły. Łobodziński jednak zamiast biec prosto na bramkę, czekał aż jego koledzy wbiegną w pole karne. Gdy wbiegli w pole karne dośrodkował fatalnie.

78. min. Żółta kartka dla Laizansa za uderzenie w twarz Juniora Diaza.

75. min. Alvarez do Sobolewskiego. Ten w polu karnym, w powietrzu przyjał sobie piłkę i próbował uderzać. Wołąkiewicz wyprostowaną nogą wybił mu piłkę. Było to niebezpieczne, ale sędzia nakazął grać dalej. Sprzed pola karnego strzelał Łobodziński i jego strzał obronił Kapsa.

73. min. Świtna akcja braci. Piotr zaskakująco, ponad głowami obrońców, podał do Pawła. Ten jednak uderzył bardzo źle. Słabo i prosto w bramkarza.

67. min. Sobolewski podał niedokłądnie do wychodzącego na pozycję Pawła Brożka. Niedokładności jest w tym meczu mnóstwo, z obu stron. Lechia ma coraz więcej miejsca na połowie Wisły, ale ostatnie podanie zwykle jest niedokładne.

61. min. Kaczmarek ładnie podał do Laizansa. Łotysz pięknie przyjął piłkę, był już przed bramką, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

54. min. Pablo Alvarez spróbował strzału z dystansu. Uderzył celnie, ale niestety zbyt lekko i Kapsa wyłapał ją bez trudu.

49. min. Groźna kontra Lechii. Gdańszczanie rozciągnęli akcję na skrzydło, ale dośrodkowanie Bąka fatalne. Wyrzucił piłkę na aut bramkowy.

46. min. Już grają po przerwie.

45. min. Koniec pierwszej połowy.

44. min. Ależ okazja dla Wisły. Krakowianie biegli na bramkę we dwóch, ale Paweł Brożek podał Christowowi za plecy. Gdyby podał dokłądniej Bułgar byłby sam na sam z bramkarzem.

41. min. Znów okazja dla Pawła Brożka. Strzelał głową, ale przeszkadzał mu obrońca i piłka nawet nie poleciała w kierunku bramki.

38. min. Tomasz Dawidowski dziś próbuje strzelić gola Wiśle. Napastnik pod Wawelem spędził kilka lat, ale głównie leczył kontuzję.

34. min. Paweł Brożek już biegł z piłką na bramkę, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Chyba jej nie było. Bo z pułapką ofsajdową spóźnił się prawy obrońca.

27. min. Wisła cześciej jest przy piłce, ale jeszcze nie potrafi stworzyć sobie dobrej okazji. Przed momentem bracia Brożkowie prawie strzelili gola. Piotr trefił jednak w bramkarza, a Paweł nie potrafił oddać celnego strzału. Podanie do Piotra było bardzo ładne, ale potem Lechia nie potrafiła wybić piłki.

16. min. W odpowiedzi dobra akcja Lechii. Dośrodkowanie z prawej strony i Pawełek w ostatniej chwili zdejmuje piłkę z głowy napastnika rywali.

15. min. Bardziej składna akcja Wisły. Sobolewski traci jednak piłkę przed polem karnym Lechii. Dośrodkowanie Kirma łapie Kapsa

11. min. Mecz toczy się głównie w środku boiska. Obu druzynom ciężko przychodzi przedstoanie się pod pole karne przeciwnika. Dużo jest niedokładnych podań i strat.

8. min. Wisła atakuje. Dobrze z rzutu rożnego dośrodkował Jirsak, Marcelo powalczył w powietrzu, piłka trafiła pod nogi Christova, ale jego strzał był bardzo niecelny

1. min. Kasperczak niewiele zmienił w składzie z Wisły. Od pierwszej minuty gra Bułgar Christow, w ostatniej chwili kupiony w zimowym okienku transferowym. Na lewą pomoc został przesunięty Piotr Brożek, a jego miejsce na lewej obronie zajął Junior Diaz

Przed meczem: W ciągu zaledwie sześciu dni piłkarze Lechii Gdańsk aż trzykrotnie będą mieli okazję sprawdzić, czy ponowne zatrudnienie w Wiśle trenera Kasperczaka było dobrym posunięciem. Po raz pierwszy biało-zieloni zmierzą się z Wisłą już w środę w pierwszym meczu 1/4 finału PP. W sobotę w Krakowie (na stadionie Hutnika) drużyny spotkają się w lidze, a trzy dni później na tym samym obiekcie odbędzie się rewanż PP.