Lech zagrał słabo, ale awansował [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

0 : 2

• środa, 04 grudnia 2019
  • 90. minuta

Stal wciąż atakowała, wciąż stwarzała okazje i wciąż je marnowała. Tak pożegnała się z Pucharem Polski: w niezłym stylu, za to bardzo rozczarowana. Lech wygrał 2:0 i awansował do ćwierćfinału.

• 70. minuta

GOOOL! 2:0! Świetne przyjęcie Pedro Tiby, dogranie w bramkę i z kilku centymetrów Dejewski wbija piłkę do bramki.

• 68. minuta

I druga zmiana w Lechu: za Kamińskiego wchodzi Satka.

• 67. minuta

Zmiana w Lechu: za Amarala wchodzi Muhar. Za ofensywnego pomocnika - defensywny. Lech chce bronić wyniku.

A w Stali za Ciepielę wchodzi Płonka.

• 60. minuta

Upadł w swoim polu karnym Kostewycz. Chwila przerwy.

• 54. minuta

Odpowiedział Lech: po dośrodkowaniu Puchacza, uderzył Dejewski. Nieskutecznie.

• 48. minuta

Zaczyna się tak, jak kończyła pierwsza: seria rzutów rożnych Stali. Fidziukiewicz zmarnował najlepszą okazję.

• 46. minuta

Piłkarze na boisku. Zaczynamy drugą połowę.

• 45. minuta

Koniec pierwszej połowy. Pierwsza akcja dała Lechowi prowadzenia, ale później dużo lepsza była Stal. Stworzyła przynajmniej cztery bardzo dobre sytuacje do zdobycia bramki. Zawodzi skuteczność: z dziesięciu strzałów, pięć było celnych, żaden nie wpadł do siatki. Lech prowadzi więc do przerwy 1:0.

• 43. minuta

Świetne prostopadłe Sobotki do Ciepieli! Był sam na sam z bramkarzem Lecha, ale dogonił go Wołodymyr Kostewycz. Uratował swój zespół!

• 37. minuta

Dla odmiany: niezła kontra Stali. Skończona słabym strzałem Sobotki prosto w Van der Harta.

• 32. minuta

Kolejny rzut rożny Stali. Kolejny, z którego nie mają żadnej korzyści. Jeden z niewielu, po którym Lech nie wyprowadza kontry.

• 23. minuta

Coraz groźniejsza jest Stal! Znów świetnie obronił Van der Hart! Rzucił się pod nogi Dadoka i odbił jego strzał na rzut rożny.

• 21. minuta

Dobre dośrodkowanie Mistrzyka z prawej strony. W ostatnim momencie, Kamiński wybił piłkę na rzut rożny. Inaczej napastnik Stali uderzałby z dwóch metrów.

• 18. minuta

Kolejny strzał Amarala - kolejny bardzo niecelny. Portugalczyk coraz bardziej oddala się od celu. Ale niestrudzony wciąż próbuje.

• 14. minuta

Moder desperacko na rzut rożny. Ale wykonanie Fidziukiewicza beznadziejne. Lech przeprowadził kontrę, strzałem kończył ją Amaral, ale wysoko nad poprzeczką.

• 12. minuta

Lech nerwowo w defensywie. Wybija byle dalej, po chwili Stal wraca. Na razie bez konsekwencji.

• 7. minuta

Marchwiński fauluje w środku pola. Van der Hart musi ratować Lecha. Piłka została dośrodkowana na dalszy słupek, następnie zgrana na czwarty metr. Stal oddała pierwszy strzał, ale w bramkarza Kolejorza.

• 5. minuta

Lech blisko strzelenia drugiego gola. Amaral miał sporo miejsca w polu karnym, ale uderzył w bramkarza. Z rzutu rożnego nic nie wyszło.

• 2. minuta

Idealnie trafił Tymoteusz Puchacz! Z szesnastu metrów, podciął piłkę i trafił idealnie w górny narożnik bramki.

• 2. minuta

Pierwsza akcja i 1:0 dla Lecha!

• 1. minuta

Pierwszy gwizdek. Zaczynamy!

• Lech Poznań do ostatnich minut sprzeciwiał się rozgrywaniu tego meczu. "Murawa jest oblodzona, twarda, ryzykujemy zdrowiem zawodników, a to ono powinno być najważniejsze" - mówił przed meczem na antenie "Polsatu Sport" trener Lecha, Dariusz Żuraw.

• Skład Lecha Poznań na to spotkanie:

• Początek spotkania o godz. 12:15.

• W środowym spotkaniu Lech będzie się musiał uporać nie tylko z rywalami, ale także z fatalnym stanem boiska. Murawa stadionu w Boguchwale pozostawia wiele do życzenia.

• Dzień dobry! Witamy w relacji kolejnego meczu 1/8 finału Pucharu Polski, w którym Lech Poznań zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola.