Finał Totolotek Pucharu Polski. Lechia Gdańsk pokonała Jagiellonię Białystok! [ZAPIS RELACJI]

0 : 1

• czwartek, 02 maja 2019
  • Dziękujemy już za relację!

• Szalona końcówka w wielkim finale Totolotek Pucharu Polski! Lechia Gdańsk z trofeum

Najpierw nieuznany gol Flavio Paixao, a chwilę później błąd obrony Jagiellonii i trafienie Artura Sobiecha w 96. minucie wielkiego finału Totolotek Pucharu Polski na PGE Narodowym w Warszawie. Lechia Gdańsk wygrała z Jagiellonią Białystok 1:0 i zdobyła Puchar Polski w sezonie 2018/2019.

• PILNE

90+9. min.

Koniec meczu! Lechia Gdańsk zdobywa Puchar Polski, wygrywając w finale z Jagiellonią Białystok 1:0!

• 90+8. min.

Jeszcze jedna zmiana w Lechii. Patryk Lipski zmienia Lukasa Haraslina.

• 90+6. min.

Dośrodkowanie Paixao z prawej strony, Sobiech wyprzedził Kelemena, wybiegając zza pleców obrońców i umieścił piłkę w siatce!

ARTUR SOBIECH STRZELA GOLA!

• 90+4. min.

Klimala fauluje Nalepę w polu karnym Lechii.

• 90+3. min.

Kadlec zagrał świetną piłkę do Imaza, jednak Hiszpan nie poradził sobie z przyjęciem jej. Od bramki zacznie Alomerović.

• 90+2. min.

Dośrodkowanie w pole karne Jagiellonii, ale zbyt mocne, aby Haraslin mógł dojść do piłki. Zacznie Kelemen od bramki.

Zmiana także w Lechii. Łukasik został zmieniony przez Vitorię.

7 minut doliczonych do drugiej połowy.

Zmiana w Jagiellonii. Marko Poletanović opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Bartosz Kwiecień.

• 89. min.

NIE MA GOLA! Flavio Paixao zostawił nogę w momencie podania i bramka została anulowana!

• 88. min.

VAR jeszcze sprawdza całą akcję, czekamy na ostateczną decyzję sędziego.

• 86. min.

GOL DLA LECHII! Kelemen obronił jeden strzał, ale piłka spadła idealnie pod nogi Flavio Paixao, który strzałem z najbliższej odległości wyprowadza Lechię Gdańsk na prowadzenie!

• 85. min.

Rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne, strzał Romanczuka, ale piłka leciała prosto w Alomerovicia, który pewnie obronił uderzenie.

• 84. min.

Imaz znakomicie przyjął piłkę na skrzydle, wbiegł w pole karne, ale tam już czekało na niego trzech obrońców Lechii, którzy bez trudu go zatrzymali.

• 83. min.

Krótka przerwa, bo na murawę padł Novikovas, trafiony w głowę. Jest jednak gotowy do gry.

• 82. min.

Długa piłka w kierunku napastników Lechii, jednak niedokładne. Piłkę złapał Kelemen.

• 81. min.

Arsenić wślizgiem wybija piłkę spod nóg Paixao. Od autu Lechia, która cofnęła się z rozgrywaniem akcji na własną połowę.

• 81. min.

Niedokładne podanie Klimali, piłka ląduje w rękach Alomerovicia.

• 79. min.

Dośrodkowanie w pole karne Jagiellonii. Walkę o górną piłkę wygrał Paixao, ale ta po jego strzale poleciała nad poprzeczką bramki Kelemena.

• 79. min.

Wracamy do gry. Powodem przerwy był brak widoczności pola karnego przez jednego z sędziów liniowych.

• 77. min.

Mecz został przerwany z powodu odpalenia rac przez kibiców Lechii. Będziemy czekać aż zniknie dym, który znajduje się obecnie nad murawą.

• 75. min.

W ostatnich minutach ponownie więcej walki w środku pola, więcej błędów, niewiele celnych podań.

• 73. min.

Groźny strzał Guilherme, odbija piłkę przed siebie Alomerović, nieudana dobitka Imaza, który potem fauluje Nalepę.

• 71. min.

Szybka akcja Jagiellonii lewym skrzydłem, ale w ostatniej chwili piłkę wybijają z własnego pola karnego obrońcy Lechii.

• 70. min.

Strzał z rzutu wolnego. Próba po ziemi z ponad 30 metrów nie mogła jednak przynieść zagrożenia bramce strzeżonej przez Alomerovicia.

• 69. min.

Żółta kartka dla Augustyna za faul na Guilherme.

• 68. min.

Pierwsza zmiana w tym finale. Boiska opuszcza Konrad Michalak, w jego miejsce wszedł Artur Sobiech.

• 67. min.

Zawodnicy Jagiellonii sugerują zagranie piłki ręką w polu karnym przez Paixao, ale sędzia jest innego zdania.

• 66. min.

Obrońcy Lechii blokują kolejne zagranie. Będzie rzut rożny.

• 65. min.

Upadł na murawę Błażej Augustyn, ale po chwili się z niej podniósł.

• 64. min.

Dobra wrzutka w pole karne Lechii z rzutu wolnego, ale obrońcy bez trudu wybili piłkę.

• 62. min.

Faulowany Klimala blisko narożnika pola karnego.

• 60. min.

Dośrodkowanie w pole karne Jagiellonii z rzutu rożnego, obrońcy wybili piłkę, ale na murawę upadł Taras Romanczuk. Dość długo nie podnosi się z murawy, potrzebne jest udzieleniu mu pomocy medycznej.

• 59. min.

Islandczyk powrócił już do gry.

• 58. min.

Bodvarsson trafiony piłką w głowę po silnym dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Konieczne jest udzielenie mu pomocy medycznej.

• 57. min.

Bodvarsson zatrzymuje w ostatniej chwili kontrę Lechii, wybijając piłkę na aut.

• 56. min.

Zablokowane dośrodkowanie Guilherme i będzie rzut rożny dla Jagiellonii. Bez trudu wybijają jednak piłkę obrońcy Lechii.

• 54. min.

Nalepa fauluje Arsenicia w polu karnym Jagiellonii.

• 53. min.

Dośrodkowanie w pole karne Jagiellonii, Kelemen wybija piłkę. Cały czas jednak piłkarze Lechii rozgrywają atak na połowie drużyny z Białegostoku.

• 52. min.

Początek drugiej połowy napawa optymizmem, co do jakości piłkarskiej tego meczu, choć teraz ponownie zespoły wróciły do walki w środku pola.

• 50. min.

Kiepskie dośrodkowanie z prawej strony, obrońcy wybili piłkę. Ta spadła pod nogi Mladenovicia, który oddał strzał sprzed pola karnego, ale bez trudu piłkę złapał Kelemen.

• 50. min.

Niecelny strzał z dystansu Poletanovicia.

• 49. min.

Spore problemy obrońców Lechii z wybiciem piłki po dośrodkowaniu z lewej strony, ale ostatecznie udało się to zrobić po zablokowaniu strzału Imaza.

• 48. min.

Tymczasem żółtą kartkę zobaczył Arsenić za faul na Kubickim.

• 47. min.

Dośrodkowanie z prawej strony boiska, jednak niecelne i bez trudu piłkę złapał Kelemen.

• PILNE

46. min.

Wracamy do gry!

• Obydwa zespoły wracają już na murawę.

• PILNE

45+2. min.

Koniec pierwszej połowy! Wiele walki w środku pola, niewielka liczba groźnych okazji. Czekamy na więcej piłki nożnej w drugiej połowie.

• 45+2. min.

Piłkarze Lechii sugerują zagranie piłki ręką w polu karnym Jagiellonii przez obrońców, ale sędzia był innego zdania.

• 45+1. min.

Zawodnicy Lechii mogli stanąć przed znakomitą okazją na zdobycie bramki, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

• 45. min.

Pierwsza połowa została przedłużona o 2 minuty.

• 43. min.

Długa piłka z obrony w kierunku napastników Jagiellonii, Alomerović wychodzi z bramki, ale mija go Novikovas, próbujący dograć na pustą bramkę do Klimali. W ostatniej chwili piłkę wybija jednak Augustyn, ratując Lechię przez stratą bramki.

• 42. min.

Piłkarze Lechii rozgrywają piłkę na własnej połowie. Po chwili próba długiego zagrania i strata piłki.

• 40. min.

Piłkarze Ireneusza Mamrota próbują stworzyć zagrożenie poprzez dośrodkowania, jednak obrońcy Lechii pewnie wybijają kolejne piłki.

• 38. min.

Dośrodkowanie w pole karne Lechii z lewego skrzydła, jednak zbyt mocne i piłka przeleciała przez całe pole karne.

• 36. min.

Romanczuk oddał strzał z dystansu, jednak piłka poleciała wysoko nad bramką.

• 34. min.

Długa piłka w kierunku napastników Lechii, z bramki wyszedł Kelemen, który głową wybijał piłkę poza polem karnym. Zrobił to jednak fatalnie, piłka spadła pod nogi Makowskiego. Piłkarze zespołu z Gdańska jednak nie potrafili wykorzystać tej okazji, od bramki ostatecznie zacznie bramkarz Jagiellonii.

• 33. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, obrońcy Lechii wybijają piłkę, ale niezbyt daleko od własnego pola karnego, w którym powstało spore zamieszanie, ale ostatecznie udało się zatrzymać akcję piłkarzy Jagiellonii.

• 31. min.

Dośrodkowanie w pole karne Jagiellonii z rzutu wolnego. Romanczuk zderzył się z Kelemenem. Bramkarz drużyny Ireneusza Mamrota dość długo podnosił się z murawy, ale jest już gotowy do gry.

• 30. min.

Spadło tempo meczu. Obydwa zespoły ponownie mają problem z zagraniem kilku celnych podań z rzędu.

• 28. min.

Kolejna wrzutka, Alomerović niepewnie interweniuje. Novikovas oddał strzał z narożnika pola karnego, ale bramkarz Lechii tym razem już pewnie broni.

• 27. min.

Runje wygrał walkę o piłkę w polu karnym, ale jego strzał nie zagroził bramce Alomerovicia.

• 26. min.

Płaska wrzutka Guilherme wybita przez obrońców Lechii. Rzut rożny.

• 26. min.

Świetne dośrodkowanie w pole karne Lechii, Klimala jednak zbyt długo zbierał się do strzału i zablokował go Augustyn.

• 25. min.

Dośrodkowanie Paixao, ale znowu brakuje partnerów w polu karnym i piłkę łapie Kelemen.

• 23. min.

Kolejna próba dośrodkowania w pole karne Jagiellonii, ale brakowało tam zawodników Lechii i piłkę przejął Kelemen.

• 23. min.

Lechia utrzymuje się przy piłce na własnej połowie.

• 22. min.

Doskonała wrzutka z prawej stronie w wykonaniu Paixao, ale w ostatniej chwili Kadlec wyprzedził Haraslina i wybił piłkę.

• 21. min.

Sporo walki w środku pola, wiele niedokładności. Żadna z drużyn nie jest w stanie stworzyć realnego zagrożenia pod bramką rywala.

• 19. min.

Zbyt silne dośrodkowanie Nunesa, piłka poleciała nad bramką Kelemena. Rozpocznie bramkarz Jagiellonii.

• 17. min.

Długa piłka w kierunku Flavio Paixao, ale napastnik Lechii nie był w stanie dobiec do piłki. Zacznie od bramki Kelemen.

• 14. min.

Dwie próby dośrodkowanie zablokowane, trzecia była już udana, ale piłkę po strzale głową pewnie chwycił Kelemen.

• 14. min.

Poletanović fauluje Makowskiego blisko narożnika boiska. Dobra okazja na groźne dośrodkowanie w pole karne Jagiellonii.

• 13. min.

Wrzutka Guilherme w pole karne Lechii, Klimala jednak nie wygrał pojedynku główkowego. Ostatecznie piłkę złapał Alomerović.

• 12. min.

Wiele błędów w rozegraniu piłki w wykonaniu jednej i drugiej drużyny.

• 11. min.

Dośrodkowanie w pole karne Jagiellonii, ale obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny.

• 10. min.

Faulowany Michalak przez Guilherme na połowie Jagiellonii.

• 9. min.

Na murawie tymczasem leży Jesus Imaz. Po udzieleniu pomocy medycznej opuszcza boisko, ale powinien być w stanie za chwilę na nie powrócić.

• 8. min.

Krótkie rozegranie, trzy podania, które wypracowały pozycję do strzału dla Romanczuka. Uderzenie jednak było niecelne.

• 7. min.

Guilherme próbował dośrodkować, ale jego próba została zablokowana. Rzut rożny.

• 5. min.

Rzut wolny dla Lechii na połowie Jagiellonii. Dośrodkowanie Łukasika było zdecydowanie zbyt silne, od bramki zacznie Kelemen.

• 4. min.

Dośrodkowanie w pole karne z lewego skrzydła, ale obrońcy Jagiellonii bez trudu wybijają piłkę.

• 3. min.

Michalak zderzył się w powietrzu z Bodvarssonem. Piłkarz Jagiellonii dość mocno uderzył biodrem o ziemię, ale już jest gotowy do gry.

• 2. min.

Pierwsza prostopadła piłka w kierunku Klimali, ale zbyt długa. Od bramki zaczął Alomerović.

• PILNE

1. min.

Gramy!

• Tak wygląda PGE Narodowy na kilka chwil przed rozpoczęciem meczu:

• Obydwa zespoły już na murawie. Czas na Mazurek Dąbrowskiego.

• Jagiellonia Białystok: Kelemen - Bodvarsson, Arsenić, Runje, Kadlec, Poletanović, Romanczuk, Imaz, Guilherme, Novikovas, Klimala

Rezerwowi: Sandomierski, Mitrović, Wójcicki, Pospisil, Twarowski, Kostal, Kwiecień

---

Lechia Gdańsk: Alomerović - Mladenović, Augustyn, Nalepa, Nunes, Łukasik, Kubicki, Makowski, Haraslin, Michalak, Paixao

Rezerwowi: Kuciak, Vitoria, Fila, Mak, Lipski, Żukowski, Sobiech

• Do meczu kwadrans, a przed stadionem olbrzymie kolejki, które sięgają kilkaset metrów.

• Ci drudzy mają jednak problemy z wejściem na stadion, bo pod stadionem trwa dokładna kontrola.

• Na stadionie bedą 22 tysiące kibiców Jagiellonii i 19 tysięcy kibiców Lechii Gdańsk

• Już o godzinie 16 początek finału Totolotek Puchar Polski. Jagiellonia Białystok zagra z Lechią Gdańsk. Stawką tego meczu jest Puchar, 3 miliony złotych i awans do II rundy eliminacji Ligi Europy.

1
Kartki: Arsenić - żółta Skład: Kelemen - Kadlec, Runje, Arsenić, Bodvarsson - Poletanović (90. Kwiecień), Imaz, Romanczuk - Novikovas, Klimala, Guilherme
Bramki: Sobiech (90+6.) Kartki: Augustyn - żółta Skład: Alemorović - Mladenović, Augustyn, Nalepa, Nunes - Kubicki, Łukasik (90+1. Vitoria), Makowski - Haraslin (90+9. Lipski), Paixao, Michalak (68. Sobiech)