Puchar Polski. Korona pokonała Arkę [ZAPIS RELACJI]

2 : 1

• środa, 04 kwietnia 2018
  • Korona pokonuje Arkę Gdynia 2:1. Rewanż 17 kwietnia w Gdyni.

Puchar Polski. Korona Kielce wygrywa z Arką Gdynia

Korona Kielce wygrała pierwsze spotkanie półfinału Pucharu Polski z obrońcą tytułu, Arką Gdynia (2:1). Bramki na wagę zwycięstwa zdobył Nika Kaczarawa. Jedynego gola dla gości strzelił Luka Zarandia.

• KONIEC MECZU

90. min. + 3

Koniec meczu! Korona pokonuje Arkę Gdynia 2-1.

• 90. min. + 3

Żurbowski prawym skrzydłem pobiegł w kierunku bramki Arki. Podał do Kaczarawy, ale Gruzin na spalonym.

• 91. min.

3 minuty doliczone do drugiej połowy.

Wrzutka Cvijanovicia w pole karne za mocna i od bramki zacznie Pilarz.

Faul Szwocha na Rymaniaku i Korona ma rzut wolny.

• 89. min.

Kaczarawa chciał popędzić prawym skrzydłem, ale Warcholak zablokował Gruzina i nic z tego nie było.

• 87. min.

Zmiana w Koronie

Schodzi Michał Gardawski. Wchodzi Marcin Cebula.

• 86. min.

Rzut rożny dla Korony. Dośrodkowanie z prawej strony. Strzał głową gospodarzy zostaje wybity niemal w ostatniej chwili.

• 85. min.

Leszek Ojrzyński jest dodatkowo motywuje swoich zawodników, aby mocniej zaatakowali i spróbowali zdobyć drugą bramkę.

• 84. min.

Korona próbuje wrócić na właściwe tory. Co prawda wynik dalej jest lepszy dla zawodników Gino Letteriego, ale bramka stracona na wyjeździe może sprawić dużo kłopotów w rewanżu.

• 80. min.

Błąd w środku boiska Radka Dejmka, który wykorzystał Luka Zarandia. Gruzin popędził na bramkę Alomerovicia i umieścił piłkę w siatce. Futbolówka odbiła się od ręki golkipera gospodarzy, ale nie zdołał sparować jej na tyle, aby wyszła poza obręb bramki.

• GOOOOOOL

80. min.

Gol dla Arki

• 73. min.

Schodzi Mateusz Możdżeń. Wchodzi Goran Cvijanović.

• 76. min.

Zmiana w Arce

Schodzi Maciej Jankowski. Wchodzi Rafał Siemaszko.

• 75. min.

Szykuje się ostatnia zmiana w Arce. Przy linii bocznej boiska gotowy jest Rafał Siemaszko.

• 70. min.

Ależ zamieszanie. Piłkę uderzył Jacek Kiełb, która potem odbiła się jeszcze od pleców Niki Kaczarawy i wpadła do bramki Arki. Sędzia zarządził wideoweryfikację, ponieważ wydawało się, że Gruzin jest na pozycji spalonej, jednak linii nie trzymał jeden z obrońców Arki. Nie było mowy o ofsajdzie. 2-0 dla Korony.

• GOOOOOOL

69. min.

Bramka dla Korony

• 66. min.

Żubrowski podał do Gardawskiego, ten popędził na skrzydle i zacentrował piłkę. Dośrodkowanie było za głębokie i poradził sobie z nim Pilarz.

• 63. min.

Jacek Kiełb bardzo dobrze znalazł się w polu karnym Arki, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, obrońcy gości zdążyli wrócić do defensywy i zablokowali strzał pomocnika Korony.

• 62. min.

Żółta kartka dla Frederika Helstrupa za dotknięcie piłki ręką.

• 61. min.

Długi wyrzut z autu wykonuje Damian Zbozień, ale radzą sobie z nim piłkarze Korony.

• 59. min.

Jest i zapowiadana zmiana. Murawę opuścił Krzysztof Janus, a na niej zameldował się Grzegorz Piesio.

• 58. min.

Szykuje się kolejna zmiana w zespole Arki. Tuż przy linii bocznej boiska już czeka Grzegorz Piesio.

• 54. min.

Rzut wolny dla Korony z lewej strony boiska. Dośrodkowanie Kiełba, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej jednego z piłkarzy gospodarzy.

• 50. min.

Obraz gry po przerwie nie zmienił się. Dalej to gospodarze są stroną dominującą, a Arka ogranicza się do wyprowadzania kontrataków.

• 50. min.

Strzał zza pola karnego Szwocha wysoko ponad bramką.

• Po pół godzinie gry w derbach Mediolanu dalej remis. Przed chwilą Inter miał dogodną okazję do zdobycia bramki. Dobrze do prostopadłej piłki wyszedł Perisić i oddał strzał z ostrego kąta. To nie zdołało zaskoczyć Donnarummy.

• 48. min.

Zamieszanie w polu karnym Arki. Kaczarawę blokowali zawodnicy gości. Gruzin zdołał jeszcze odegrać futbolówkę do Gardawskiego, ale strzał piłkarza Korony nie sprawił kłopotów Pilarzowi.

Zmiana w drużynie Arki

Na drugą połowę nie wyszedł Yannick Sambea, a w jego miejsce pojawił się Luka Zarandia.

Zaczynamy drugą połowę meczu Korona - Arka

• Bardzo dobra akcja Milanu, po której powinno być 1:0. Zamieszanie w polu karnym gości, piłka wylądowała pod nogami Bonucciego. Defensor Milanu strzelił, nabijając jednocześnie Icardiego. Tylko ogromny refleks Handanovicia uchronił Inter przed stratą bramki.

• 45. min. + 1

Korona sprawiła lepsze wrażenie w pierwszej połowie. Groźniej atakowała bramkę Pilarza, co przyniosło skutek w 14. minucie spotkania. Arka próbuje, ale jak na razie bez celnego strzału na bramkę Alomerovicia.

Do przerwy 1:0 dla Korony.

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min.

Piotr Lasyk doliczył minutę do pierwszej części gry.

• 44. min.

Wysoki pressing Radka Dejmka zakończył się faulem na Macieju Jankowskim.

• 43. min.

Korona zamknęła gości w ich polu karnym. Z dystansu uderzył Żubrowski, ale Pilarz wyciągnął się jak struna i obronił strzał młodzieżowego reprezentanta Polski.

• 39. min.

Zmiana w drużynie Korony

Boisko opuszcza Łukasz Kosakiewicz, a w jego miejsce Jacek Kiełb. Z informacji, które do nas docierają zmiana nie jest podyktowana kontuzją zawodnika, a względami taktycznymi.

• Kątem oka będziemy również spoglądać na jeden z najciekawszych wieczornych meczów za granicą. W derbach Mediolanu Milan gra z Interem

• 36. min.

Dośrodkowanie z lewej strony za mocne i nic ciekawego nie wynikło z tego stałego fragmentu gry.

• 33. min.

Korona starała się wyjść z kolejny atakiem, ale będąc na wysokości pola karnego Arki, w poczynania gospodarzy wkradło się dużo niedokładności, przez co gdyńscy defensorzy poradzili sobie z tym atakiem.

• 30. min.

Niecelne podanie do Kosakiewicza i od bramki zacznie Arka.

• 27. min.

Dobrze podłączył się do ataku Warcholak, który dośrodkował na głowę Jankowskiego. Tym razem strzał napastnika Arki sprawił więcej kłopotów Alomeroviciowi.

• 25. min.

Podoba się kibicom gra Korony

• 23. min.

Korona znowu groźnie bokiem boiska. Dośrodkowanie na wbiegającego Kaczarawę, ale Pilarz piąstkuje poza pole karne.

• 21. min.

Długi wyrzut z autu Damiana Zbozienia. Arkowcy próbowali sforsować solidną obronę Korony, ale bezskutecznie.

• 19. min.

Arkowcy chcieli szybko odpowiedzieć na bramkę Korony. Z prawej strony dośrodkowywał Janus, ale bardzo słabo uderzył głową Jankowski. Alomerović bez problemów łapie futbolówkę.

• 16. min.

Kibice gospodarzy od razu ożywili się i zaczęli mocniej dopingować piłkarzy Gino Letteriego.

• 14. min.

Gospodarze mieli kolejny rzut rożny. Dośrodkowywał z prawej strony Kosakiewicz, a strzelał Petrak. Z tym strzałem poradził sobie Pilarz, ale przy dobitce Kaczarawy nie miał najmniejszych szans.

• GOOOOOOL

13. min.

Bramka dla Korony!

• 12. min.

Z dośrodkowaniem z prawej strony spokojnie poradzili sobie defensorzy Arki.

• 10. min.

Rzut rożny dla Korony. Powałczył Kaczarawa i piłka odbiła się od głowy Helstrupa, po czym wyszła za linię końcową boiska.

• 8. min.

Faul Mateusza Szwocha. Były piłkarz Legii zbyt mocno pracował łokciami i faulował Petraka.

• 7. min.

Długa piłka do Macieja Jankowskiego, który jednak znajdował się na pozycji spalonej. Słuszna decyzja sędziego Sebastiana Muchy.

• 4. min.

Goście posłali daleki wyrzut z autu pod pole karne gospodarzy, ale błąd techniczny popełnił piłkarz Arki, który dotknął piłki ręką.

• 2. min.

Dobra akcja ze strony Arkowców. Z prawej strony dośrodkował Szwoch, ale uderzenie głową przeleciało tuż nad bramką Alomerovicia.

• 1. min.

Zaczynamy. Od środka goście.

• Trener Gino Lettieri uspokaja kibiców przed nadmiernym optymizmem. "Trzeba mieć świadomość, że do zdobycia Pucharu Polski jest jeszcze daleka droga. Trzeba dwa razy zagrać z Arką i jeszcze wygrać finał. Wydaje mi się, że mecz z Lechią był prostszy do rozstrzygnięcia" - stwierdził szkoleniowiec Korony.

• Arka Gdynia to ostatni zwycięzcy Pucharu Polski. W 1/16 finału po dogrywce wygrała ze Śląskiem Wrocław 4-2. W kolejnej fazie zawodnicy Leszka Ojrzyńskiego pojechali na mecz wyjazdowy z Podbeskidziem Bielsko-Biała, który również po dogrywce wygrali 2-1. W ćwierćfinale rozegrali dwumecz z Chrobrym Głogów. W pierwszym spotkaniu Arkowcy wygrali 2-0, natomiast w rewanżu w Gdyni był remis 1-1.

• Korona Kielce w drodze do półfinału Pucharu Polski wyeliminowała trzech rywali. Najpierw w 1/16 finału po dogrywce pokonali Zagłębie Sosnowiec 2-1. Następnie również w dogrywce wyeliminowali Wisłę Kraków (1-0). W ćwierćfinale los złączył "Złocisto-krwistych" z Zagłębiem Lubin. W tym pojedynku podopieczni Gino Letteriego pokonali w dwumeczu "Miedziowych" 3-0.

• Gospodarze już rozpoczęli rozgrzewkę

• W pierwszym spotkaniu półfinałowym Górnik Zabrze zremisował na własnym stadionie z Legią Warszawa.

Puchar Polski. Górnik zremisował z Legią

Górnik Zabrze zremisował z Legią Warszawa 1:1 w pierwszym meczu półfinału Pucharu Polski. Bramkę dla gospodarzy zdobył Rafał Kurzawa, gola dla gości strzelił Marko Vesović.

• Witamy w relacji z drugiego spotkania półfinałowego o Puchar Polski. Korona Kielce zagra na własnym stadionie z Arką Gdynia.

1
Bramki: Kaczarawa (14., 70.) Skład: Alomerović - Rymaniak, Kovacević, Dejmek, Kallaste - Żubrowski, Petrak - Kosakiewicz (41. Kiełb), Możdżeń (70. Cvijanović), Gardawski (87. Cebula) - Kaczarawa
Arka Gdynia
Bramki: Zarandia (80.) Kartki: Helstrup, Zbozień - żółta Skład: Pilarz - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Warcholak - Sołdecki, Janus (58. Piesio), Kriwiec, Kakoko (46. Zarandia), Szwoch - Jankowski (76. Siemaszko)