1. liga. Warta wygrała w Zabrzu i zepsuła święto

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
37
Mecz ten miał być dla Górnika Zabrze formalnością, jednak to Warta nadawała rytm od pierwszej minuty. To ona wychodziła na prowadzenie, a gospodarze wyrównywali.

Pierwsze dwa gole dla gości zaliczył były piłkarz Lecha Poznań - Piotr Reiss. Na jego efektowne trafienia odpowiadał Tomasz Zahorski i po 70 minutach było 2:2, mimo że Górnik miał zdecydowaną przewagę na boisku.

W 73. minucie święto Górnika popsuł Kaźmierowski, ale bohaterem znów był Reiss, który zaliczył asystę. Zwycięstwo Warty oznacza, że zabrzanie awans będa mogli świętować najwcześniej po meczu z Dolcanem Ząbki. "Winni" temu są również piłkarze Sandecji, którzy w ostatniej minucie uratowali remis 2:2 z Wisłą Płock.

Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Widzew Łódź 32 74 59-16
2. Górnik Zabrze 32 58 46-27
3. Sandecja Nowy Sącz 32 53 52-41
4. ŁKS Łódź 32 49 46-43

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

95. min. Koniec spotkania. Szampany w Zabrzu już się chłodziły, miała być wielka feta, a tymczasem świętowanie awansu trzeba przesunąć co najmniej do kolejnego meczu z Dolcanem Ząbki

93. min. Pięć minut doliczonego czasu gry, a Górnik wciąż ciśnie. Gra stała się bardzo brutalna, co chwila faule, ale nie ma wymarzonego gola dla gospodarzy

89. min. Żółta kartka dla Zahorskiego, a tymczasem kibice Górnika skandują nieśmiertelne "PZPN! PZPN! J... J... PZPN!"

88. min. Zmiana w drużynie gości - Ignasiński zmienia Wichtowskiego, a ten schodzi z boiska tak wolno, że kibice skandują "Kaleka!! Kaleka!!"

85. min. Świątek kolejny raz nie trafia w bramkę!!! Dostał podanie z głębi pola i strzela obok bramkarza, ale i obok słupka

81. min. Szansa dla Warty, ale Otuszewski strzela obok słupka. Chwilę później Marcin Mazurek wchodzi na boisko w miejsce zdobywcy bramki - Kaźmierowskiego

79. min. Radliński ratuje Wartę przed utratą bramki!!! Świątek szedł na sam-na-sam, ale bramkarz gości udanym wślizgiem ratuje swoją drużynę

73. min. WARTA NA PROWADZENIU!!!!! Reiss podaje w polu karnym do Kaźmierowskiego, a ten technicznym uderzeniem pokonuje Nowaka. Górnik znów nie jest pewny awansu.

71. min. Zmiana także w ekipie gości. Za Jankowskiego wchodzi Przybyszewski

69. min. Podwójna zmiana w Górniku. Cebula wchodzi za Balata, a w miejsce Wodeckiego pojawia się Pitry

65. min. Goool dla Górnika!!! Wodecki podaje do Zahorskiego w polu karnym, a ten mocnym uderzeniem zdobywa drugą bramkę dla swojego zespołu. To może być bramka na wagę awansu

64. min. Tymczasem po drugiej stronie boiska znów przypomina o sobie Reiss! Dośrodkowanie z głębi pola, a napastnik gości uderza z pierwszej piłki z ostrego kąta. Piłka trafia jednak w boczną siatkę

62. min. Górnik atakuje, ale wciąż nie ma efektu bramkowego. Wpierw dośrodkowuje Danch, ale Świątek nie sięga piłki, chwilę później Wichtowski blokuje strzał Balata

57. min. Mocny strzał Dancha z 30 metrów, ale piłka przechodzi obok lewego słupka bramki Warty. Przewaga Górnika coraz wyraźniejsza

53. min. Składna akcja Górnika - Bałat podaje do Strąka, a ten uderza z około 20 metrów. Piłka przechodzi jednak obok bramki

49. min. Wymarzona okazja dla gospodarzy. Piątek oddaje strzał z pola karnego, ale instynktownie broni Radliński!

47. min. Rozpoczęła się już druga część spotkania. Gospodarze na pewno znają wynik z Nowego Sącza i wiedzą, że muszą strzelić co najmniej jednego gola poznaniakom

II połowa

18:55 Źle się dzieje dla Górnika!!! Sandecja w ostatniej minucie meczu zdobyła bramkę na wagę remisu. A to oznacza, że Górnik musi zremisować z Wartą, aby świętować dziś awans do Ekstraklasy.

46. min. Po dwóch minutach doliczonego czasu gry sędzia zakończył połowę. Wynik to wielka niespodzianka, a wszystko dzięki dwóm pięknym trafieniom 38-letniego Piotra Reissa

45. min. Warta napiera - widocznie jednobramkowe prowadzenie jej nie wystarcza. A w Nowym Sączu na 3 minuty przed końcem Wisła wciąż prowadzi 2:1

43. min. Rzut wolny dla Warty sprzed pola karnego. Uderzenie Reissa bardzo mocne w światło bramki, a bramkarz nawet nie drgnął. Warta znów na prowadzeniu!!!!!

36. min. Rzut wolny dla Warty - dośrodkowuje Otuszewski, strzela Reiss, ale obok bramki. Były gracz Lecha i tak był na spalonym

31. min. Gooool dla Górnika! Obrońca Warty - Strugarek wybijał piłkę w polu karnym, ale tak niefortunnie że trafił w Tomasza Zahorskiego. Piłka kompletnie myli bramkarza gości - Radlińskiego i mamy remis!

25. min. Piłkarz Warty znoszony jest z boiska na noszach, mimo że to on wchodził wślizgiem w Zahorskiego tuż obok pola karnego

22. min. Górnik ma przewagę optyczną jednak niewiele z tego wynika. Gospodarze są niedokładni i ich podanie nie są na tyle celne, by przesuwać akcję bliżej bramki Warty.

13. min. Rzut rożny dla gospodarzy - strzela Banaś, ale obok bramki Warty

10. min. Strugarek fauluje Wodeckiego, za co obejrzał żółtą kartkę. Tymczasem w Nowym Sączu Wisła prowadzi 2:1, co wciąż daje awans zabrzanom

9. min. Strata prowadzenia nie zrobiła wielkiego wrażenia na kibicach Górnika. Jak gdyby nigdy nic 9 tysięcy fanów śpiewa radośnie ciesząc się z prawie pewnego powrotu do Ekstraklasy po roku nieobecności.

6. min. Piotr Reiss!!!!!! Strzela z półwoleja po fantastycznym dośrodkowaniu z lewego skrzydła, ale broni Nowak. Rzut rożny jednak skuteczny i były gracz Lecha trafia głową do siatki. Niesamowity początek meczu!!!!

1. min. Pierwszy gwizdek już za nami, a mogliśmy go w ogóle nie usłyszeć! Warta Poznań nie miała pieniędzy na przyjazd do Zabrza, jednak na szczęście znalazł się sponsor.

Przed meczem:

Awans Górnika do ekstraklasy jest pewny na 99 procent. Trudno spodziewać się, że zabrzanie przegrają trzy ostatnie mecze sezonu, a słaba na finiszu rozgrywek Sandecja Nowy Sącz odniesie komplet zwycięstw. Możliwe nawet, że sprawa awansu rozstrzygnie się jeszcze przed zakończeniem meczu w Zabrzu. Tak by się stało, gdyby Sandecja przegrała u siebie z płocką Wisłą. Po pierwszej połowie "Nafciarze" prowadzą 2:0.

Co zadecydowało o skutecznym finiszu Górnika? Pięć powodów »