I liga. GKS Katowice - Górnik Zabrze 0:0

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
54
Choć piłkarze obu drużyn walczyli ambitnie i byli świadomi specjalnego znaczenia tego spotkania, to ani jednym, ani drugim nie udało się zdobyć bramki.
Okazje strzeleckie były bardziej przypadkowe, niż stuprocentowe i wynik można chyba uznać za sprawiedliwy.
Mecz nie stał na najwyższym poziomie, ale emocji było sporo - zwłaszcza dla sympatyków obu drużyn.

90. min. +3 Koniec meczu.

90. min. +2 Buśkiewicz miał na koniec jeszcze jedną szansę, ale nie udało mu się skierować głową piłki do bramki.

89. min. Grzegorz Górski wchodzi za Dudzica.

88. min. Pitry z pierwszej piłki mniej więcej w ostatni rząd trybun.

87. min. Szczot ewidentnie faulowany przed polem karnym. Obie drużyny wciąż próbują - gospodarze chyba trochę bardziej - ale teraz przed okazją goście.

86. min. Dynamiczna akcja gospodarzy, ale kluczowe podanie Buśkiewicza zostało zablokowane.

85. min. Wijas zdecydował się na strzał, ale tym razem mógł sobie chyba podarować...

83. min. Kolejny pokaz fajerwerków nad stadionem.

82. min. Na murawie leży Buśkiewicz. Nie stało mu się chyba nic poważnego.

81. min. Szczot długo utrzymywał się z piłką w polu karnym rywali, ale w końcu - otoczony przez rywali - musiał skapitulować.

80. min. Przed chwilą uderzał Pitry, a teraz boisko opućił Wodecki.

77. min. Banaś uderza z dystansu nad poprzeczką.

75. min. Konrad Cebula zastępuje debiutującego w ekipie gości Dawida Gajewskiego.

73. min. Hołota przyłożył zza pola karnego i Nowak piąstkował przed siebie. W zamieszaniu jednemu z obrońców udało się w końcu wybić piłkę na róg.

72. min. Łukasz Wijas zastąpił Plewnię. Obie ekipy złapały chyba drugi oddech. Zwłaszcza więcej teraz atakujący GKS.

70. min. Buśkiewicz próbował uderzenia z niemal zerowego kąta. Bramkarz pilnował krótkiego słupka. To nie mogło się udać.

69. min. Plewnia dobrze pomknął prawą stroną, ale Buśkiewicz nie zdołał zamknąć akcji, bo wrzutka była zdecydowanie za mocna.

66. min. Obie drużyny na razie bez zmian. Niektórzy zawodnicy wykazują już oznaki zmęczenia.

63. min. Parę minut przewagi zabrzan, ale sytuacja zmienia się dość często.

59. min. Organizatorzy odwrócili uwagę nie tylko kibiców, ale też gospodarzy. Nad boiskiem pokaz fajerwerków, a Pitry wdarł się w pole karne. Skończył jednak na murawie. Bez faulu.

56. min. Kontratak gości. Szczot popędził błyskawicznie i choć miał jeszcze dwóch kolegów, postanowił kiwać. Pogubił się i stracił piłkę.

55. min. Zawodnicy grają ambitnie, ostro i odważnie. Wciąż nie ma za to bramek.

53. min. Bonin w końcu zdecydował się na uderzenie i choć było bardzo mocne, to było też bardzo w bramkarza.

50. min. Bardzo mocne uderzenie Bartłomieja Dudzica z ostrego kąta. Nowak broni, ale wybija piłkę wprost pod nogami kotłujących się w polu karnym zawodników. Szczęśliwie Pazdan znakomicie odzyskuje w końcu piłkę.

49. min. Znakomita szansa Górnika. Piłka wygarnięta napastnikowi w ostatniej chwili.

46. min. Rozpoczęła się druga połowa. Napierała gra dalej mimo zwichniętego barku.

45. min. +3 Koniec pierwszej połowy

45. min. I znowu atakował Górnik. GKS ruszył potem z kontratakiem i nie przerwał akcji, mimo że na boisku leży Banaś.

44. min. Kilka przypadkowych zagrań pod bramką gospodarzy mogło zaowocować bramką. Jacek Gorczyca wybił jednak piłkę na róg po uderzeniu głową w wykonaniu jednego z jego defensorów.

43. min. Cholerzyński ruszył z kontrą, a sędzia nie zauważył faulu na nim.

42. min. Niezła akcja Górnika. Tymczasem po raz trzeci na murawie z bólu zwija się Napierała. Po przerwie możemy go już nie zobaczyć.

40. min. Zabrzanie w końcu zdołali uspokoić szarżujących rywali i samemu przeprowadzić jakieś akcje. Jak na razie - niegroźne.

36. min. Świetnie piłkę w polu karnym gości przyjął sobie Uszalewski, ale Sebastian Nowak ubiegł go i odebrał futbolówkę.

35. min. I kolejna ciekawa akcja gospodarzy. Tym razem z woleja strzelał - i niewiele pomylił się - Cholerzyński.

34. min. Znakomity strzał z dystansu. Piłka przeleciała niewiele ponad poprzeczką. GKS zaczyna atakować.

33. min. Fatalny błąd Pazdana sprawił, że katowiczanie znaleźli się niemal sam na sam z bramkarzem Górnika. W ostatniej chwili grający niegdyś w kadrze defensor zablokował strzał.

32. min. Szczot zagrał w polu karnym sprytną, krótką piłkę do Pitrego, ale ten skiksował. A była kolejna bardzo dobra okazja do objęcia prowadzenia.

29. min. Kozłująca piłka minęła kilku obrońców GKS-u w ich polu karnym, zmyliła też Gorczycę, ale za nim znalazł się jeszcze jeden defensor. Gdyby nie on, mógłby być gol.

25. min. Ciekawe rozegranie rzutu rożnego w wykonaniu gości. Mecz może nie jest porywający, ale stoi na przyzwoitym poziomie - widać, że obu drużynom zależy na zwycięstwie.

23. min. W starciu z Pitrym urazu doznał Napierała. Teraz opiekuje się nim poza boiskiem masażysta.

20. min. Gospodarze coraz odważniej poczynają sobie pod polem karnym przeciwników, ale decydującej piłki posłać póki co nie potrafią.

18. min. GKS ładnie wchodzi w pole karne rywali, ale ci w ostaniej chwili wybijają piłkę.

17. min. Teraz Kamil Cholerzyński przerwał kontrę zabrzan. Tylko że on - bardzo słusznie - otrzymał za to żółtą kartkę.

16. min. Nowak wychodzi z własnego pola karnego, żeby przerwać kontratak gospodarzy. W ostatniej chwili.

15. min. Na razie więcej atakują zabrzanie. Bramka może paść jednak z każdej (lub z żadnej) strony.

13. min. Grę obu drużyn cechuje na razie spora doza niedokładności.

10. min. Piotr Plewnia uderza z daleka, piłka ledwo się toczy, ale mimo to defensorzy gości patrzyli na nią z przerażeniem. Nic dziwnego, Nowak też nie reagował, a futbolówka przeleciała tuż obok słupka.

9. min. Na razie niestety dość często grę przerywają faulę. Nawet sędzia nie wytrzymał i ukarał Przemysława Kuliga żółtą kartką.

5. min. Przemysław Pitry faulowany. Sędzia długo nie wznawia gry, bo upomina zbyt ostro przepychających się w polu karnym zawodników. Wrzutka ciekawa, ale nieefektywna. Przez chwilę było gorąco, ale natychmiast poszedł kontratak. Ostatni obrońca Górnika spisał się jednak znakomicie.

3. min. Pierwszy rzut rożny. Katowiczanie rozegrali go dobrze, ale wielkiego zagrożenia nie stworzyli.

2. min. I już niebezpiecznie w polu karnym gospodarzy. W końcu Marcin Wodecki jednak się przewrócił i choć domagał się rzutu karnego, to się go nie doczekał.

1. min. Ruszyli z trzyminutowym opóźnieniem.

18:05 Przed meczem Zabrzanie przeszli zimą dwa zgrupowania. Najpierw trenowali na obozie kondycyjnym w Jarocinie, a potem w Turcji. Katowiczanie mogli tylko pomarzyć o takich warunkach. Im musiał wystarczyć kilkudniowy pobyt w Dzierżoniowie. Górnik osiągał w sparingach przyzwoite wyniki, a GKS raczej mizerne. W niedzielę to wszystko nie będzie chyba jednak miało większego znaczenia.