:
Komentarze
Od?wie?
40
Kibice w Szczecinie chyba nie spodziewali się tak dobrego i wyrównanego widowiska. Do lidera ligi przyjechała bowiem jedna z najsłabszych drużyn sezonu i wydawało się, że zwycięstwo Pogoni będzie tylko formalnością.

Trzy minuty po pierwszym gwizdku ta pewność została zachwiana - Krzysztof Janus wykorzystał fatalny błąd obrońców gospodarzy i wpakował piłkę do siatki. Portowcy szybko się otrząsnęli i za sprawą Bartosza Ławy już dwie minuty później doprowadzili do wyrównania. Mecz był szybki, z dużą ilością strat, ale też dobrych ataków pozycyjnych i groźnych kontrataków.

Po jednym z nich Pogoń w 40. minucie wyszła na prowadzenie (kapitalne podanie Ediego do Djousse!), ale cieszyła się z niego tylko minutę. Do przerwy było 2:2 i wszystko w drugiej połowie mogło się wydarzyć.

Wydarzyło się jednak dużo mniej niż w pierwszych 45 minutach. Piłkarze opadli z sił, popełniali więcej błędów, stwarzali mniej groźnych sytuacji i strzelili tylko jednego gola - jego autorem był bohater meczu, Kameruńczyk Djousse, który zapewnił Pogoni zwycięstwo 3:2.

Górnik nie poddawał się, dążył do wyrównania, ale w końcówce zadecydowała wyższa klasa gospodarzy, którzy potrafili utrzymać się z piłką daleko od własnego pola karnego.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +3 Koniec meczu - Pogoń wygrała z Górnikiem Polkowice 3:2.

90. min. +1 Pogoń mądrze utrzymuje się przy piłce.

88. min. Ława wybił z linii bramkowej strzał głową piłkarza Górnika!

86. min. Edi trafił w mur.

85. min. Strzał gości wybronił z dużym trudem Janukiewicz, Pogoń wyszła z kontrą, piłka trafiła do Ediego, który ograł obrońcę i został powalony na murawę przez drugiego tuż przed polem karnym - rzut wolny.

80. min. Ładne uderzenie Ławy z dystansu, ale piłka wylądowała na górnej siatce bramki gości.

78. min. Teraz zamieszanie w polu karnym gości, piłkarze Pogoni sugerowali, że któryś z rywali dotknął piłki ręką, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

75. min. Dobra akcja Górnika - dwa groźne dośrodkowania, wreszcie piłka zbyt krótko wybita przez obrońców Pogoni i strzał zza linii pola karnego, ale zbyt lekki.

70. min. Pogoń, wydaje się, opanowała sytuację. Ale Górnik na pewno nie zrezygnuje.

67. min. Janus przewracany w polu karnym, ale sędzia uznał, że faulu nie było. Powtórki pokazały, że rzut karny powinien być, chociaż faul był w niegroźnej sytuacji.

65. min. Ambitnie walczą goście, ale coraz trudniej przedzierać się im pod pole karne lidera ligi.

61. min. Świetne zagranie na prawe skrzydło Ławy do Frączczaka, ten zbiegł do środka, ograł jednego obrońcę, chciał ograć drugiego, ale nie dał rady. A mógł chwilę wcześniej oddać piłkę do Ławy.

58. min. Mecz wciąż jest szybki, wciąż akcja za akcję, Górnik - mimo że przegrywa na boisku lidera - wciąż nie stracił nadziei.

53. min. GOL dla Pogoni Ósmy gol w tym sezonie Djousse! Świetne dośrodkowanie na bliższy słupek Kolendowicza, Djousse wyprzedził obrońcę i lewą nogą z pierwszej piłki uderzył nie do obrony w krótki róg.

49. min. Wyrównany początek drugiej połowy.

46. min. Druga połowa rozpoczęta. Przy piłce Górnik.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy.

44. min. GOL dla Górnika! Najpierw Janukiewicz wybronił kąśliwy strzał Janusa, ale minutę później - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego - nie miał już szans na obronę mocnego uderzenia z kilku metrów Nowaka!

40. min. GOL dla Pogoni! Kapitalne podanie Ediego do Djousse, który stał niepilnowany na ósmym metrze i spokojnie z powietrza skierował piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza. Ależ błąd obrony, ależ precyzja Ediego!

35. min. Górnik powinien prowadzić, ale Nowak przestrzelił z pięciu metrów!

32. min. Odpowiedź Pogoni i równie duże pudło Ławy.

31. min. Dobra akcja Górnika, piłka trafiła do stojącego w narożniku pola karnego Piotrowskiego, ale jego strzał z pierwszej piłki minął słupek o dobry metr.

28. min. Czwarty rzut rożny Pogoni - dośrodkowanie i niecelny strzał głową Radlera.

24. min. Djousse pokazał trochę wielkiej piłki - dwa zagrania piętą w jednej akcji wypracowały Frączczakowi sytuację do strzału, ale uderzenie było zbyt lekkie.

23. min. Oglądamy całkiem ciekawy mecz - Pogoń gra otwarcie, próbuje strzelić drugiego gola, a Górnik od czasu do czasu wyprowadza groźne kontry.

20. min. Dobra akcja Górnika, podanie w pole karne do Piątkowskiego, ale ten zbyt długo zwlekał ze strzałem w bardzo dobrej sytuacji i wreszcie - naciskany przez obrońców - zmarnował ją.

18. min. Zamieszanie w polu karnym Górnika po dośrodkowaniu Ławy i pudło Djousse z trzech metrów. Ale sytuacja łatwa nie była.

17. min. Szałek z rzutu wolnego z bardzo dużej odległości uderzył lekko i niecelnie.

15. min. Efektowna, ale mało efektywna próba Djousse, który przewrotką chciał pokonać Szymańskiego.

12. min. Pogoń opanowuje sytuację, gra teraz spokojniej, dobrze rozgrywa piłkę w środku pola i próbuje dośrodkowaniami w pole karne zmusić rywali do błędów.

8. min. Tempo nadal wysokie, nie widać na razie, że to lider podejmuje jedną ze słabszych drużyn ligi.

5. min. GOL dla Pogoni! I już remis! Pogoń rzuciła się do odrabiania strat, przeprowadziła ładną akcję zakończoną dośrodkowaniem z lewej strony na głowę Ławy, który precyzyjnym strzałem z kilku metrów nie dał szans Szymańskiemu!

3. min. GOL dla Górnika! Gol kuriozum! Wrzutka z autu, piłka przeleciała przez całe pole karne Pogoni, żaden z obrońców nie zdecydował się jej wybić, a Krzysztof Janus z trzech metrów spokojnie skierował piłkę do bramki.

2. min. Pogoń od początku natarła na rywala - pierwsza akcja zakończyła się dośrodkowaniem, które o mały włos nie zaskoczyło bramkarza Górnika.

1. min. Sędzia rozpoczął mecz.

Przed meczem:

Pogoń prowadzi w tabeli I ligi - w 18 kolejkach uzbierała 35 punktów, czyli o jeden więcej niż druga w tabeli Nieciecza. Termalica ma jednak jeden mecz rozegrany więcej.