0 : 2
Komentarze
Od?wie?
35
90. min. +2 Koniec meczu.

90. min. +1 Suarez przeciskał się przez obrońców Kortrijk w pole karne rywali, ale wywalczył tylko rzut rożny.

89. min. Gol Lukaku, ale sędzia dojrzał minimalnego spalonego. Słusznie.

84. min. Z dośrodkowania Ousallaha wyszedł strzał, ale Proto z łatwością złapał piłkę.

81. min. Ach jak niewiele zabrakło Lukaku. Kompletnie niepilnowany Bousuffa dostał podanie na skrzydło. Zagrał po ziemi w środek pola karnego, a tam napastnikowi Anderlechtu zabrakło niewiele, by skierować piłkę do siatki.

76. min. Kanu próbował efektownie pokonać bramkarza gospodarzy. Lekko kopnął piłkę stojąc ponad 20 metrów od bramki, chcąc przelobować bramkarza. Gdyby trafił, byłby piękny gol, ale Verbauwhede zdążył się cofnąć.

75. min. Kortrijk nie ma pomysłu na to jak strzelić rywalom gola. Mecz w drugiej połowie jest słabszy niż w pierwszej. Kortrijk nie wie jak zaatakować, a Anderlechtowi na atakach nie zależy.

71. min. Gillet potężnie uderzył z 25 metrów. Trafił w obrońcę. Gdyby nie trafił, bramkarz Kortrijk mógłby mieć kłopoty.

68. min. Gol dla Anderlechtu! Ależ błąd Rami Gershona. Dalekie podanie z obrony nie dotarło do Lukaku, bo belgijskiego napastnika wyprzedził Izraelczyk. Próbował głową zagrać do własnego bramkarza, ale nie zauważył, że ten wyszedł z bramki. Podał obok niego i, choć rozpaczliwie próbował dogonić piłkę, ta wturlała się do siatki.

67. min. Wasilewski zagrał przed polem karnym piłkę ręką. Rzut wolny wykonywany przez piłkarza Kortrijk trafił w mur.

63. min. Świetna interwencja bramkarza Kortrijk! Lukaku biegł na bramkę rywali, ale dojrzał lepiej ustawionego Bousuffę. Marokańczyk miał przed sobą tylko bramkarza. Postanowił uderzyć po ziemi i trafił w nogi Verbauwhede.

59. min. Verbauwhede dość łatwo zatrzymał strzał z rzutu wolnego Bousuffy, ale piłka wyślizgnęła mu się z rąk. Próbował powalczyć o nią Mazuch i kolanem zawadził o głowę bramkarza Kortrijk. Ten przez moment nie podnosił się z boiska. Teraz jednak już wszystko w porządku.

55. min. Groźnie pod bramką Kortrijk, najpierw strzelał z ostrego kąta Juhasz. Piłka przeleciała obok słupka i trafiła pod nogi Bousuffy, który kopnął bramkarza, a potem jego poprawka trafiła do Lukaku. Ten próbował trafić piętą. Uderzył jednak zbyt słabo.

51. min. Dośrodkowanie Bousuffy z rzutu rożnego, ale Juhasz przeniósł piłkę nad poprzeczką.

49. min. Przewagę po przerwie ma Anderlecht, ale na razie nie przekłada się to na sytuacje bramkowe.

46. min. Gramy po przerwie.

45. min. Koniec pierwszej połowy.

43. min. Jan Polak poślizgnął się przy strzale, z którego nic nie wyszło. Piłkarze z Brukseli przez moment wykłócali się z sędzią o rzut wolny, ale nie mieli racji.

40. min. Sven Kums próbował zaskoczyć bramkarza Anderlechtu, ale po dalekim wyrzucie z autu, źle trafił w piłkę. Piłkarze Kortrijk zaczęli podchodzić bliżej pod bramkę rywali, ale na razie nic z tego nie wynika.

36. min. Messoudi wpadł w pole karne i wyraźnie uciekła mu piłka. Padł na murawę przy pierwszym kontakcie z obrońcą Anderlechtu, ale sędzia nie dał się nabrać i nie podyktował rzutu karnego.

32. min. Piłkarze Kortrijk próbują mijać rywali dalekimi podaniami, ale są one niecelne. Najczęściej lądują w rękach bramkarza Anderlechtu Silvio Proto.

28. min. Piłkarze Anderlechtu stosują intensywny pressing w każdym miejscu boiska. Pomocnicy gospodarzy mają dużo miejsca w środku pola, ale trudno im rozegrać akcję, bo przy tym który ma piłkę od razu zjawia się dwóch rywali.

25. min. Lecjaks dośrodkował, a Bousuffa głową uderzył obok słupka. Jeśli piłkarze Kortrijk nic nie poradzą na dośrodkowania rywali, kolejne bramki są kwestią czasu.

23. min. De Mets ładnie uderzył z 30 metrów. Piłka przeleciała jednak obok słupka. To jedna z nielicznych kontr Kortrijk.

22. min. Goście szybko rozegrali rzut rożny i dośrodkowanie poszybowało na głowę Wasilewskiego. Strzał przeleciał nad poprzeczką.

21. min. I znowu Anderlecht groźny ze skrzydła. Tym razem dla odmiany z lewego. Dośrodkował Kanu, głową uderzał Lukaku, ale bramkarz Kortrijk jakimś cudem, koniuszkami palców wybił piłkę. Gospodarze zupełnie nie radzą sobie na bokach obrony.

17. min. Powinno być 2:0. Kolejne dośrodkowanie sieje postrach w polu karnym Kortjirk. Tym razem wrzucał Gillet, którzy idealnie trafił na głowę Kanu. Napastnik strzelił jednak nad poprzeczką.

14. min. Gol dla Anderlechtu! Guillame Gillet wyprzedził obrońcę przy dośrodkowaniu Mbarka Bousuffy z lewego skrzydła i wpakował piłkę głową do siatki.

12. min. Groźna kontra Kortjirk. Podanie nad głowami obrońców Anderlechtu trafiło do napastnika gospodarzy, ale ten fatalnie przestrzelił.

10. min. Bousuffa zwiódł dwóch rywali na lewym skrzydle, ale szukając w polu karnym Lukaku podał w nogi obrońców. Wcześniej walecznością w środku boiska popisał się Wasilewski, który leżąc po starciu z jednym z rywali wygarnął piłkę spod nóg drugiego i podał do kolegi.

8. min. De Mets dwa razy próbował zaskoczyć bramkarza Anderlechtu z rzutu wolnego. Najpierw przeszkodził mu Jan Polak, który zbyt szybko wybiegł z muru. Strzał z powtórzonego rzutu wolnego poleciał daleko obok bramki.

3. min. Romelu Lukaku nie dał sobie zabrać piłki. Choć został zepchnięty do skrzydła to zdołał dośrodkować. W polu karnym nikogo z jego kolegów jednak nie było.

1. min. Mecz się rozpoczął.

17:59 To czwarty mecz Polaka w składzie Anderlechtu w tym sezonie. Niedawno wyleczył złamaną w zeszłym sezonie nogę.

17:54 Mecz rozpocznie się o 18.