Liga Europejska. Juventus Turyn - Manchester City 1:1. City pierwsze w grupie A

1 : 1
Komentarze
Od?wie?
31
Piłkarze Manchesteru City wiedzieli, że remis wystarczy im do wygrania grupy. Przez niemal całe spotkanie nie przemęczali się, nie forsowali tempa, byli nastawieni na grę z kontry. Trener Roberto Mancini wystawił drugoplanowe postaci, które swoją grą nie porywały. W 43. minucie Giannetti dał prowadzenie Juventusowi. Piłkę dograł do niego Del Piero.

W drugiej połowie Anglicy podkręcili tempo, ale długo nie mogli pokonać Manningera. Dopiero w 77. minucie niemoc przełamał Jo. Brazylijczyk dostał bardzo dobre prostopadłe podanie od Johnsona i strzelił przy prawym słupku. Bramkarz gospodarzy nie miał nic do powiedzenia. Po strzelaniu bramki City wróciło do swojego leniwego tempa.

Remis 1:1 wystarczył Manchesterowi City do wygrania grupy A. Lech dzięki zwycięstwu w Salzburgu co prawda zrównał się punktami z Anglikami, ale przez gorszy bilans bramkowy zajął drugie miejsce. Trzeci kończy Juventus, który zremisował wszystkie sześć meczów, a tabelę zamyka Red Bull.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +2 Sędzia kończy mecz. Juventus zremisował z Manchesterem City 1:1. Anglicy wygrali grupę A.

90. min. Wright-Phillips strzelał z daleka, ale obok słupka Manningera. Sędzia doliczył dwie minuty.

89. min. Juventus jest blisko szóstego remisu w szóstym meczu Ligi Europejskiej.

85. min. City nie forsuje tempa, stara się utrzymywać długo przy piłce. Piłkarze Manciniego zdają sobie sprawę, że taki wynik gwarantuje im pierwsze miejsce w grupie A.

78. min. Przy remisie w tym meczu 1:1 i zwycięstwie Lecha 1:0 w Salzburgu, Manchester City zajmie na koniec fazy grupowej pierwsze miejsce, a mistrzowie Polski będą na drugiej lokacie.

77. min. 1:1 Johnson zagrywa prostopadłą piłkę do Jo, Brazylijczyk odwraca się w kierunku bramki na 16 metrze, robi krok i strzela przy prawym słupku bramki Manningera. Bramkarz Juventusu nie miał szans. Błąd popełnili jego obrońcy, którzy zostawili Jo bez opieki.

73. min. Juventus zaczyna groźnie atakować. Z prawie 30 metrów strzelał Del Piero, ale minimalnie za wysoko. Piłka przeleciała centymetry nad poprzeczką bramki Givena.

64. min. Milner strzelał zza pola karnego, ale bardzo niecelnie. City po szaleńczych atakach z pierwszej połowy, znów zaczyna oddawać inicjatywę rywalom i czeka na kontrę. Nie wygląda na to, by piłkarzom Roberto Manciniego zależało na zwycięstwie i pierwszym miejscu w grupie.

57. min. Krasić strzelił z ponad 20 metrów, ale Given w ostatniej chwili przeniósł piłkę nad poprzeczką.

54. min. Kolejna świetna okazja dla City. Piłka trafiła do będącego po lewej stronie pola karnego Johnsona, ten przełożył piłkę z prawej na lewą nogę, ale jego strzał zablokował wślizgiem Grygera.

51. min. Joe strzela bramkę dla City, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego. Jak pokazały telewizyjne powtórki Brazylijczyk w momencie podania nie był na pozycji spalonej. Nadal 1:0 dla Juventusu. W Salzburgu Lech ciągle prowadzi 1:0.

49. min. Kolejna wrzuta w pole karne Manningera, który musi wypiąstkować piłkę w zamieszaniu pod własną bramką. Goście grają aktywniej niż w pierwszej połowie. Zdają sobie sprawę, że taki wynik sprawi, że spadną na drugie miejsce i w kolejnej rundzie mogą trafić na trudniejszego rywala.

46. min. Od razu okazja dla City. Dośrodkowanie z lewej strony wprost na głowę Jo, ale Brazylijczyk spudłował z trzech metrów.

46. min. Rozpoczęła się druga połowa.

PRZERWA

45. min. Koniec pierwszej połowy. Juventus prowadzi 1:0 po dość bezbarwnej grze. Manchester po dobrych pierwszych minutach oddał inicjatywę rywalom i w 43. minucie Given musiał wyjmować piłkę z własnej bramki. Gola dla Juventusu zdobył Giannetti.

W Salzburgu Lech prowadzi 1:0 z Red Bullem. Jeśli oba mecze zakończą się takimi wynikami, to poznański klub zakończy fazę grupową na pierwszym miejscu w tabeli grupy A i w jutrzejszym losowaniu kolejnej rundy będzie rozstawiony.

43. min. 1:0! Giannetti strzela dla Juventusu. Del Piero dośrodkował z lewej strony prawą nogą, Giannetti ubiegł obrońców i skierował piłkę do bramki. Zaskoczony Given nie sięgnął piłki. Zobacz bramkę

39. min. Del Piero wrzuca piłkę w pole karne z rzutu wolnego w kierunku Chielliniego, ten uderza głową, ale bardzo niecelnie.

36. min. Piłkarze Manchesteru City wymieniają kilka podań przed bramką Juventusu, z prawej strony pola karnego do piłki wychodzi Johnson, ale jego strzał jest zablokowany.

32. min. Del Piero zbyt długo zwlekał z podaniem przed polem karny do Pepe, Wright-Phillips długo się nie zastanawiał i wybił piłkę za linię końcową.

30. min. Juventus zaczął grać pressingiem, ale nie przynosi to efektu. Tymczasem w Salzburgu Lech objął prowadzenie po bramce Semira Stilicia.

23. min. Oba zespoły nie forsują tempa. Trwa kopanina w środku pola i nic nie zapowiada, że miałaby paść jakaś bramka. Jeśli ten mecz zakończyłby się takim wynikiem, Lech musiałby wygrać w Salzburgu przynajmniej 3:0 by zająć pierwsze miejsce w grupie A.

19. min. W rozgrywanym równolegle meczu w Salzburgu Lech Poznań remisuje bezbramkowo z Red Bullem. Trwa relacja na żywo

15. min. Del Piero znów strzela, tym razem wysoko nad bramką City. Piłkarze z Manchesteru po okresie dominacji w pierwszych minutach, teraz oddali inicjatywę rywalom i nastawiają się na grę z kontry. Są jednak zbyt niedokładni, by zagrozić bramce Manningera.

11. min. Del Piero przebił się przez obronę City, wbiegł w pole karne, ale w ostatniej chwili Dedryck Boyata zatrzymał jego strzał. I tylko rzut rożny dla Juventusu.

7. min. Na trybunach pustki, zajęte są pojedyncze miejsca. Jak twierdzi w swojej relacji na żywo Guardian mecz ogląda około 6,5 tys. kibiców.

5. min. Grygera zagrywa przypadkowo ręką w polu karnym, zawodnicy gości protestują, ale sędzia nie reaguje. PO chwili strzał z dystansu City, jednak Manninger pewnie łapie piłkę.

3. min. Mecz ma ogromne znaczenie dla układu w tabeli. W przypadku porażki City i zwycięstwa Lecha, poznaniacy zajmą pierwsze miejsce w grupie A i w jutrzejszym losowaniu kolejnej rundy Ligi Europejskiej będą rozstawieni. City do zajęcia pierwszego miejsca w tabeli może wystarczyć remis.