Liga Europy. Legia Warszawa ma czego żałować [ZAPIS RELACJI]

0 : 0

• czwartek, 22 sierpnia 2019
  • 90. min. + 3

Legia ma czego żałować. Rangersi przez 90 minut nie stworzyli żadnego zagrożenia pod bramką Majeckiego, poza strzałem Morelosa. Gospodarze mieli zdecydowanie więcej dobrych okazji, ale nie potrafili zamienić ich na gola.

• PILNE

90. min. + 3

Koniec meczu! Legia zremisowała ostatecznie 0-0 w pierwszym meczu przeciwko Rangersom. Rewanż w czwartek w Glasgow.

• 90. min. + 1

Ojo leży na murawie po wślizgu Jędrzejczyka. Potrzebna jest pomoc medyczna.

Sędzia doliczył 2 minuty do drugiej połowy.

Jędrzejczyk wślizgiem powstrzymał atak Rangersów.

• 89. min.

Piłkarze Legii stracili piłkę w środku pola. Rangersi nie próbują się otworzyć, aby spróbować zagrozić jeszcze bramce Majeckiego.

• 87. min.

Podwójna zmiana wśród gości. Arfielda zmienia Kamara, a Defoe wchodzi w miejsce Morelosa.

• 85. min.

Zbyt długa piłka zagrana prawym skrzydłem i żaden z piłkarzy Legii nie zdołał jej przejąć.

• 83. min.

Kolejna zmiana w Legii. Nagy zmienia Vesovicia.

• 81. min.

Uderzenie głową na bramkę McGregora, legioniści sygnalizowali odbicie piłki ręką, ale ta trafiła w Antolicia.

• 80. min.

Rzut rożny dla Legii.

• 78. min.

Strzał Morelosa sprzed pola karnego, jeszcze raz dobrze broni Majecki.

• 76. min.

Legia utrzymuje się przy piłce na własnej połowie.

• 74. min.

Znakomita okazja Legii! Stolarski odegrał ze skrzydła do wychodzącego na wolne pole Vesovicia, ten oddał strzał, który doskonale obronił McGregor.

• 73. min.

Kulenović zagrał prostopadłą piłkę do Luquinhasa, ten z ostrego kąta uderzył ponad bramką.

• 72. min.

Morelos ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

• 70. min.

Zmiana w Legii. Cafu schodzi z boiska, w jego miejsce wszedł Antolić.

• 70. min.

Dośrodkowanie Legii z lewej strony boiska, ale obrońcy Rangersów wybijają piłkę z pola karnego.

• 68. min.

Dobra akcja Rangersów, Aribo oddał strzał sprzed pola karnego, ale zbyt słaby, aby zaskoczyć Majeckiego.

• 67. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Katić uderzył na bramkę Legii, ale piłka minęła bramkę Majeckiego.

• 65. min.

Dobra interwencja Lewczuka, który powstrzymał Morelosa.

• 63. min.

Błyskawiczna odpowiedź Rangersów. Morelos znalazł się w sytuacji sam na sam z Majeckim, ale fenomenalnie broni bramkarz Legii.

• 63. min.

Znakomita akcja Legii! Podanie do Kulenovicia, który znalazłby się z piłką tuż przed bramką McGregora, ale znakomicie interweniuje wślizgiem Flanagan.

• 62. min.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, idealnie na głowę Lewczuka, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki McGregora.

• 61. min.

Flanagan uderzył w twarz Stolarskiego, za co otrzymał żółtą kartką.

• 60. min.

Dośrodkowanie w pole karne Legii, ale Majecki pewnie chwyta piłkę.

• 58. min.

Vesović złapany na spalonym.

• 57. min.

Prosta strata piłki przez Legionistów.

• 55. min.

Stolarski faulowany przed własnym polem karnym.

• 53. min.

Szybka akcja Rangersów, ale Morelos złapany na pozycji spalonej.

• 52. min.

Legia utrzymuje się przy piłce.

• 50. min.

Stolarski ukarany żółtą kartkę za faul na Ojo.

• 49. min.

Lewczuk uderzył głową na bramkę McGregora, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

• 49. min.

Vesović wywalczył kolejny rzut rożny.

• 48. min.

Kolejna szansa na dośrodkowanie dla Legii, ale Goldson wybija piłkę na rzut rożny.

• 47. min.

Świetna akcja Legii! Dośrodkowanie z lewej strony, Gwilia jednak nieczysto trafił w piłkę, która poszybowała nad poprzeczką.

• PILNE

46. min.

Gramy!

• 45. min.

Zespoły już ponownie na murawie.

• 45. min.

Legia bardzo pewnie radzi sobie w obronie, nie dając rywalom pokazać pełni swoich możliwości. Zapowiada się bardzo interesująca druga połowa meczu.

• PILNE

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Legia remisuje 0:0 z Rangersami.

• 44. min.

Wiele strat w ostatnich minutach ze strony obydwu zespołów.

• 42. min.

Piłka na prawe skrzydło, ale Aribo nie zdążył do niej dobiec.

• 41. min.

Kolejna akcja Rangersów, ale Cafu faulowany tuż po wybiciu piłki z pola karnego.

• 40. min.

Kulenović wybija piłkę z własnego pola karnego. Z przodu nie było jednak żadnego z piłkarzy Legii.

• 38. min.

Jędrzejczyk ukarany żółtą kartką za faul na Morelosie przed własnym polem karnym.

• 36. min.

Dośrodkowanie Rochy w pole karne, ale obrońcy bez trudu wybili piłkę.

• 34. min.

Rangers zdobywa powoli pole i przedostaje się z piłką coraz bardziej na połowę Legii.

• 31. min.

Legia pobiła rekord, jeśli chodzi o ilość minut bez straconej bramki przez polskie kluby, który dotychczas wynosił 644 minuty - Legii Warszawa z sezonu 2014/15.

• 31. min.

Tavernier fauluje Luquinhasa. Legioniści domagali się kartki, ale sędzia był innego zdania.

• 30. min.

Cafu uderzył na bramkę Rangers, ale dobrze broni McGregor.

• 29. min.

Kulenović faulowany na połowie Rangers.

• 28. min.

Faulowany jeden z piłkarzy Legii. Zacznie Majecki.

• 27. min.

Dobra akcja Rangers, Lewczuk wybija głową na rzut rożny.

• 26. min.

Goście spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

• 23. min.

Obrońcy wybijają piłkę daleko od własnego pola karnego.

• 22. min.

Rzut wolny dla Rangers na połowie Legii.

• 20. min.

Morelos fauluje piłkarza Legii pod bramką Majeckiego.

• 17. min.

Kolejna długa piłka do Morelosa, ale piłka opuściła boisko, zanim zawodnik Rangers ją opanował.

• 16. min.

Faulowany w polu karnym był Gwilia.

• 15. min.

Szybka akcja gości, którzy wywalczyli rzut rożny.

• 13. min.

Długa piłka w kierunku Morelosa, ale zbyt długa i Majecki pewnie ją łapie.

• 12. min.

Kolejne dośrodkowanie Taverniera, ale obrońcy Legii wybijają piłkę.

• 10. min.

Dobra piłka w pole karne Rangers, ale Kulenović w fatalny sposób nie trafił w piłkę.

• 9. min.

Szybka akcja Legii, Luquinhas minął obrońcę, oddał strzał, ale dobrze odbił piłkę McGregor.

• 8. min.

Znakomite dośrodkowanie Taverniera, ale minimalnie chybił Morelos.

• 7. min.

Z rzutu rożnego nie udało się zagrozić bramce McGregora, ale Legia utrzymała się przy piłce.

• 6. min.

Dobre dośrodkowanie w pole karne Rangers, udało się wywalczyć rzut rożny.

• 5. min.

Gospodarze nieco odważniej ruszyli na połowę rywala, faulowany był Rocha.

• 3. min.

Legioniści wychodzili z akcją, ale faulowany był Rocha.

• 2. min.

Stolarski faulowany we własnym polu karnym.

• 1. min.

Blisko dobrej sytuacji był Vesović, ale źle przyjął piłkę i stracił ją.

• 1. min.

Gramy!

• Obydwa zespoły już na murawie.

• Rangers FC, coś więcej niż klub. Jeden z filarów życia Szkotów i bastion protestantów

Rangers to nie tylko liczone w setkach puchary, ale też ogromne społeczne znaczenie. Kibiców łączy bowiem nie tylko miłość do klubu, ale też wyznanie i światopogląd. Razem obrażają papieża i czczą brytyjską monarchię. W kontrze do znienawidzonego katolickiego Celtiku.

• Vuković ocenił szanse Legii w dwumeczu z Rangersami. Skomentował też wygwizdanie Kulenovicia

- Nie mamy wrażenia, że nie mamy nic do stracenia. Walczymy o fazę grupową Ligi Europy, co jest naszym celem i marzeniem - powiedział Aleksandar Vuković na środowej konferencji prasowej przed meczem IV rundy kwalifikacji Ligi Europy, w którym Legia Warszawa zmierzy się z Rangers FC.

• Legia - Rangers to mecz o wielkie pieniądze. ile może zarobić wicemistrz Polski?

Liga Europy to nie kopalnia złota jak Liga Mistrzów, ale pół miliarda euro do podziału też robi wrażenie. Dla Legii stawką dwumeczu z Glasgow Rangers jest co najmniej sześć milionów euro od UEFA. Za sam awans, nie licząc premii za punkty wywalczone w grupie

• Dobry wieczór! Zapraszamy na relację z meczu fazy play-off Ligi Europy, w którym Legia Warszawa na własnym stadionie zmierzy się z Rangers FC.