Liga Europy. Chelsea zdobywa puchar po kapitalnej drugiej połowie! [RELACJA NA ŻYWO]

4 : 1

• środa, 29 maja 2019
  • Dziękujemy za relację!

• Chelsea jest pierwszym zespołem w historii Ligi Europy, który zdobył trofeum bez porażki w całych rozgrywkach.

• PILNE

90+3. min.

Koniec meczu! Chelsea zdobywa Ligę Europy! Zespół Maurizio Sarriego pokonał 4:1 Arsenal w meczu finałowym.

• 90+1. min.

Nieporozumienie piłkarzy Arsenalu w polu karnym Chelsea. Od bramki rozpoczął Kepa.

• 89. min.

Ostatnia zmiana w Chelsea. Eden Hazard, dla którego to mógł być ostatni mecz w barwach Chelsea, został zmieniony przez Zappacostę.

• 86. min.

Rzut wolny dla Arsenalu. Lacazette uderza jednak nad poprzeczką.

• 84. min.

Jeszcze jedna świetna okazja dla Arsenalu, ale Willock w sytuacji sam na sam nie trafił nawet w bramkę.

• 82. min.

Ależ okazja Arsenalu! Iwobi doskonale dośrodkował za linię obrońców, Lacazette trafił jednak w sytuacji sam na sam prosto w Kepę. Dobijać mógłby Aubameyang, ale był na pozycji spalonej.

• 80. min.

Jeszcze raz uderzał Willian, ale został zablokowany przez Sokratisa.

• 79. min.

Szybka kontra piłkarzy Chelsea, ale Cech pewnie broni strzał Williana.

• 79. min.

Willock próbował strzału, jednak bez trudu zablokował jego próbę David Luiz.

• 77. min.

Ostatnia zmiana w Arsenalu. Ozil został zmieniony przez Willocka.

• 76. min.

Druga zmiana w Chelsea. Barkley wchodzi w miejsce Kovacicia.

• 75. min.

Indywidualna akcja Aubameyanga, jednak jego strzał był daleki od ideału.

• 75. min.

Sprzed pola karnego uderzał Eden Hazard, ale Cech pewnie odbił piłkę.

• 72. min.

Katastrofa Arsenalu i 4:1 dla Chelsea! Stracona piłka na własnej połowie, szybka wymiana podań Hazarda z Giroud, a ten pierwszy strzałem przy słupku nie dał żadnych szans Cechowi. Czy to już koniec marzeń Arsenalu?

• 71. min.

Pedro zmieniony przez Williana.

• 69. min.

Ależ bomba Iwobiego! Piłka spadła idealnie na nogę piłkarza Arsenalu, który strzałem z powietrza pokonał Kepę.

• 68. min.

Christensen ukarany żółtą kartką.

• 66. min.

Dwie zmiany w Arsenalu. Monreal zmieniony przez Guendouziego, a Torreira przez Iwobiego.

• 65. min.

Eden Hazard i 3:0! Hazard uderza w lewo, Cech rzuca się w prawo. Chelsea już niemal pewna wygranej!

• PILNE

64. min.

Rzut karny dla Chelsea! Pedro odegrał do Giroud, który został sfaulowany przez Maitlanda-Nilesa.

• 63. min.

Jeszcze jedna próba prostopadłej piłki w kierunku Giroud, ale niecelna.

• 60. min.

2:0! Chelsea o krok od zwycięstwa! Kovacić podał do Hazarda na lewe skrzydło, ten odegrał do doskonale ustawionego w polu karnym Pedro, który strzałem w boczną siatką pokonuje Cecha.

• 58. min.

Uderzał sprzed pola karnego Torreira, Aubameyang chciał strzelić przewrotką, ale został zablokowany.

• 57. min.

Jeszcze jedna piłka w kierunku Lacazetta, jednak znowu jej nie opanował.

• 56. min.

Żółta kartka dla Pedro.

• 55. min.

Lacazette otrzymał piłkę w polu karnym, ale był otoczony przez obrońców i nie zdołał oddać strzału.

• 54. min.

Pedro próbował dośrodkowania w pole karne Arsenalu, ale Giroud nie zdążył opanować piłki. Piłkarz Chelsea przy okazji omal nie nabawił się urazu, gdy poślizgnął się na murawie.

• 52. min.
  • 49. min.

GOL DLA CHELSEA! Doskonałe dośrodkowanie Emersona z lewej strony boiska, idealnie na głowę Giroud, który doskonałym strzałem przy słupku pokonuje Petra Cecha!

• 47. min.

Kante próbował uderzyć na bramkę Cecha, ale jego próba została zablokowana. Piłkę po rzucie rożnym bez trudu wybili obrońcy Arsenalu.

• 47. min.

W pierwszej połowie pojawiło się mnóstwo krytycznych głosów w kierunku UEFA, za sposób w jaki realizowany jest transmisja telewizyjna finału. To jednak nie jest jedyna uwaga dotycząca tego meczu.

Koszmarna realizacja finału Ligi Europy. Niezadowoleni kibice obrażają UEFA

Kibice i eksperci są zawiedzeni poziomem realizacji finału Ligi Europy. Mecz rozgrywany w Baku już wcześniej dostarczał wielu kontrowersji, a teraz będzie ich jeszcze więcej. Czy UEFA chciała ukryć pustki na trybunach?

Pierwsza próba dośrodkowania z prawej strony, ale Kepa pewnie chwycił piłkę, odbitą od Davida Luiza.

• PILNE

46. min.

Wracamy do gry po przerwie!

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy! Mecz w Baku zdecydowanie nie porywa swoim poziomem, do przerwy nie padła żadna bramka.

• 43. min.

Dobra piłka w kierunku Emersona, ale piłkarz Chelsea złapany na spalonym.

• 40. min.

Piłka wybijana po rzucie rożnym trafiła na nogę Pedro, który chciał uderzyć z powietrza, ale został zablokowany.

• 39. min.

Giroud oddał strzał z 16. metra, ale Cech bardzo pewnie odbił piłkę, którą na aut wybił Monreal.

• 38. min.

Lacazette faulowany przez Emersona w środku pola.

• 36. min.

Jeszcze jeden strzał Kolasinaca, ale bez trudu piłkę wypiąstkował Kepa.

• 35. min.

Emerson dośrodkował piłkę z lewej strony, ale Kante nie poradził sobie z przyjęciem jej.

• 34. min.

Emerson oddaje strzał na bramkę Cecha, ale bramkarz Arsenalu odbija piłkę.

• 33. min.

Sokratis wygrał pojedynek w polu karnym, ale piłka po jego strzale głową poleciała nad poprzeczką.

• 32. min.

Kolasinac próbował oddać strzał z narożnika pola karnego, ale został zablokowany.

• 30. min.

Przepychanki w polu karnym. Sędzia uspokaja zawodników. Piłkarze Arsenalu bez trudu wybijają piłkę po wznowieniu z rzutu rożnego.

• 29. min.

Akcja Chelsea. Emerson otrzymał piłkę w polu karnym, próbował oddać strzał, ale Sokratis skutecznie go zablokował. Rzut rożny.

• 28. min.

Ależ bomba Xhaki! Szwajcar oddał bardzo silny strzał z 25. metra przed bramką Kepy, ale piłka poleciała tuż nad poprzeczką.

• 27. min.

Aubameyang wrzucał piłkę z prawej strony pola karnego, jednak obrońcy Chelsea bez trudu ją wybili.

• 26. min.

Kante dośrodkował w pole karne, ale Giroud nie poradził sobie z opanowaniem piłki.

• 25. min.

Dośrodkowanie w pole karne Chelsea, Sokratis nie trafił czysto w piłkę, którą ostatecznie złapał Kepa.

• 24. min.

Pedro nie może się pogodzić z decyzją sędziego, który odgwizdał jego faul na Monrealu.

• 21. min.

Długa piłka w kierunku Lacazette, ale do piłki pierwszy doszedł Kepa. Zderzył się jednak z Azpilicuetą. Na szczęście żaden z nich poważnie nie ucierpiał.

• 18. min.

Wydawało się, że Aubameyang był faulowany przez Kepę, ale sędzia uznał, że nie ma podstaw do podyktowania rzutu karnego.

• 17. min.

Piłkę po rzucie rożnym wybili obrońcy Chelsea, ale piłkarze Arsenalu nadal utrzymują się na połowie rywali.

• 16. min.

Kolasinac dostał świetną piłkę na lewym skrzydle, jednak jego próba dośrodkowania została zablokowana.

• 15. min.

Z rzutu wolnego nie powstało jednak żadne zagrożenie, David Luiz faulował rywala.

• 14. min.

Sokratis ostro potraktował Giroud, który po tym zdarzenia zwija się z bólu.

• 13. min.

Tak wyglądają trybuny stadionu w Baku:

• 11. min.

Hazard znalazł się z piłką przed polem karnym Arsenalu, ale obrońcy poradzili sobie z nim bez żadnego problemu.

• 9. min.

Kepa niepewnie wybijał piłkę po dośrodkowaniu Maitlanda-Nilesa, piłka spadła na nogę Aubameyanga, ale jego strzał był bardzo niecelny.

• 6. min.

Torreira zatrzymał Hazarda, próbującego się rozpędzić na lewym skrzydle.

• 3. min.

Pierwsze próby Arsenalu, jednak piłkarze Chelsea bez trudu blokują ich akcje.

• PILNE

1. min.

Rozpoczynamy finał Ligi Europy!

• Choć finał Ligi Europy powinien przyciągnąć tłumy kibiców, wiele miejsc na trybunach jest pustych.

• Dla piłkarzy Arsenalu to ostatnia szansa na awans do Ligi Mistrzów. Jeśli nie wygrają dzisiejszego meczu, w przyszłym sezonie zagrają w Lidze Europy.

• Obydwa zespoły już na murawie.

• W takich składach Chelsea i Arsenal rozpoczną mecz:

• Z czasem pieniądze płyną do Londynu. To tajemnica sukcesu w europejskich pucharach?

Londyn rządzi piłkarską Europą. Reszta Starego Kontynentu może się bać. Bo to wcale nie jest anomalia, że Chelsea, Arsenal i Tottenham w jednym roku grają w europejskich pucharach. Wręcz przeciwnie. To konsekwencja konstrukcji piłkarskiego świata.

• Po zwycięstwo, Ligę Mistrzów i miejsce w historii. Unai Emery może po raz czwarty zdobyć Ligę Europy

Piłkarze Arsenalu chcą wygrać dla Unaia Emery'ego, by zapisać go w historii Ligi Europy. Ich trener może wygrać te rozgrywki czwarty raz i zostać samodzielnym rekordzistą. Opowiedział im o trzech triumfach, ale na tym koniec. To ma być sukces całego klubu, a nie jego prywatny. Pytanie tylko, czy po roku współpracy Arsenal jest na ten sukces gotowy.

• Dobry wieczór! Zapraszamy na relację z finałowego meczu Ligi Europy, w którym Chelsea zmierzy się z Arsenalem.

Chelsea
Bramki: Giroud (49.), Pedro (60.), Hazard (65. - karny, 71.) Kartki: Pedro, Christensen - żółte Skład: Arrizabalaga - Azpilicueta, Christensen, David Luiz, Emerson - Kanté, Jorginho, Kovačić (76. Barkley) - Pedro (71. Willian), Giroud, E. Hazard (89. Zappacosta)
Arsenal
Bramki: Iwobi (69.) Skład: Cech - Papastathópoulos, Koscielny, Monreal (66. Guendouzi) - Maitland-Niles, Torreira (66. Iwobi), Xhaka, Kolašinac - Özil (77. Willock) - A. Lacazette, Aubameyang