Liga Europy. Arsenal bliski awansu. Zapowiada się angielski finał? [ZAPIS RELACJI]

• czwartek, 02 maja 2019
  • Dziękujemy za relację!

• Arsenal bliski finału Ligi Europy. Zmierzy się tam z Chelsea?

Arsenal bliski finału Ligi Europy. Zmierzy się tam z Chelsea?

Wiele wskazuje, że w finale Ligi Europy może dojść do angielskiego starcia. Arsenal wygrał mecz 1/2 finału z Valencią 3:1, a Chelsea zremisowała na wyjeździe z Eintrachtem 1:1.

• PILNE

Ostatni gwizdek sędziego! W Londynie Arsenal wygrał 3:1 z Valencią. Eintracht Frankfurt zremisował na własnym stadionie z Chelsea 1:1. Czyżby zapowiadał się angielski finał Ligi Europy?

Arsenal na 3:1! Zablokowany strzał Lacazette'a, dośrodkowanie z lewego skrzydła Kolasinacia, idealnie na nogę Aubameyanga, który z bardzo ostrego kąta wciska piłkę do siatki.

• 86. min.

Sporo szczęścia ma Valencia. Neto otrzymał podanie w polu karnym, piłka mu odskoczyła, ale zdołał w ostatniej chwili wybić piłkę, zanim ją straicł.

• 82. min.

Gameiro otrzymał piłkę w polu karnym, minął dwóch obrońców, po czym uderzył, ale piłka po jego strzale poleciała wysoko nad poprzeczką.

• 79. min.

Gabriel poważnie ucierpiał w starciu z Mkhitaryanem. Brazylijczyk potrzebuje pomocy medycznej, ale uraz wyglądał na dość poważny.

• 73. min.

Kapitalna interwencja Cecha! Parejo znalazł się w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem Arsenalu, ale kapitalnie interweniował czeski golkiper.

• 67. min.

To musiało być 3:1! Lacazette otrzymał piłkę w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem, jednak uderzył prosto w Neto, dobitkę zablokował Gabriel.

• 63. min.

Ależ okazja Arsenalu! Dośrodkowanie z lewej strony, idealne na głowę Lacazette'a, ale Francuz nie trafił piłki. Gdyby ją trafił, bramka byłaby niemal pewna.

• 57. min.

Chelsea zdecydowanie lepsza w ostatnich minutach. Willian otrzymał piłkę na lewym skrzydle, biegł z nią wzdłuż linii pola karnego, po czym oddał strzał, który obronił Trapp.

• 54. min.

Dobra akcja Chelsea. Loftus-Cheek przebiegł z piłką kilkadziesiąt minut, odegrał na prawe skrzydło do Pedro, ten ponownie do Anglika, który oddał strzał. Piłka poleciała jednak wysoko nad poprzeczką bramki Trappa.

• PILNE

46. min.

Gramy!

• PILNE

45+1. min.

Przerwa! W Londynie Arsenal prowadzi 2:1 z Valencią, Eintracht Frankfurt remisuje z Chelsea 1:1.

• 45. min.

Pedro! Rzut rożny, obrońcy Eintrachtu wybili piłkę, ale niezbyt daleko od własnego pola karnego. Loftus-Cheek minął jednego obrońcę, wyłożył piłkę w kierunku Pedro, a ten strzałem przy słupku doprowadza do wyrównania.

• 35. min.

Soler faulowany przez Mustafiego blisko pola karnego Arsenalu. Będzie dobra okazja na stworzenie zagrożenia z rzutu wolnego.

• 33. min.

Kolejna dobra akcja Arsenalu. Dośrodkowanie z lewej strony boiska, piłka spadła idealnie na nogę Aubameyanga, ale jego strzał niecelny.

• 26. min.

Lacazette po raz drugi! Dośrodkowanie w pole karne, idealnie na głowę Francuza, piłka po jego strzale odbiła się od murawy, co utrudniło Neto interwencję. Bramkarz Valencii odbił piłka, ale ta po trafieniu w słupek przekroczyła linię bramkową.

• 23. min.

Eintracht na prowadzeniu! Błąd zawodników Chelsea przy rozegraniu piłki, błyskawiczna akcja piłkarzy Eintrachtu, dośrodkowanie Kosticia z lewego skrzydła, idealnie na głowę Jovicia, który strzałem głową przy słupku pokonuje Kepę.

• 18. min.

Błyskawiczna odpowiedź Arsenalu! Aubameyang urwał się obrońcy na skrzydle, minął potem Roncaglię, po czym podał do Lacazette'a, który trafił do pustej bramki!

• 15. min.

To mogło być już 2:0! Strzał sprzed pola karnego oddał Parejo, Cech sparował piłkę do boku. Głową w ekwilibrystyczny sposób chciał ją podać do swojego bramkarza Sokratis, robiąc to jednak w fatalny sposób. Do piłki dopadł Guedes, jednak jego strzał był niecelny.

• 11. min.

Mamy pierwszą bramkę! Dośrodkowanie po rzucie rożnym, wygrywa pojedynek główkowy Rodrigo, zagrywa wzdłuż bramki, tam dopadł do niej Diakhaby i skierował ją do bramki.

• 6. min.

Faulowany Diakhaby przez Sokratisa. Francuz potrzebował pomocy medycznej po ataku na jego stopę.

• 1. min.

Pierwszy atak Arsenalu. W polu karnym przewrócony został Lacazette przez Roncaglię, ale sędzia nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego.