Liga Europy. Trabzonspor - Lazio 3:3 [ZAPIS RELACJI]

3 : 3

• czwartek, 03 października 2013
  • 90. min. + 3

Koniec meczu! Trabzonspor zremisował u siebie 3:3, choć prowadził do 84. minuty 3:1. Losy meczu przesądziło wejście na boisko Floccariego, który strzelił dwie bramki dla Lazio w niespełna dwie minuty. Całe spotkanie rozegrał Mierzejewski i było to bardzo dobre spotkanie w jego wykonaniu. Polak strzelił najpiękniejszą bramkę meczu i zaliczył asystę.

Mierzejewski może grać, ale sędzia kończy spotkanie.

Mierzejewski leży na boisku po starciu z Balde.

• 89. min.

Floccariemu jeszcze mało. Strzelił raz jeszcze, ale tym razem nad bramką.

• 86. min.

OPIS BRAMKI: Znów Floccari!!! Perea zagrał mu doskonałą prostopadłą piłkę i włoski napastnik z bliskiej odległości pokonał Kivraka. Co za wejście Floccariego! Co za mecz!

• GOOOOOOL

86. min.

Gol dla Lazio! 3:3!!!

• 84. min.

OPIS BRAMKI: I jest już tylko 3:2. Tym razem Kivrak pomylił się przy wrzutce z rożnego i piłkę do pustej bramki głową kieruje Floccari.

• GOOOOOOL

84. min.

Gol dla Lazio!!!

• 81. min.

Ajajaj! Mierzejewski mógł zaliczyć drugą asystę, bo świetnie podał do Henriqueza, ale ten zmarnował okazję, którą widać na poniższym obrazku:

• 72. min.

Wraca turecka muzyczka, którą już wcześniej serwowaliśmy, bo właśnie pojawiła się na YouTubie trzecia bramka Trabzonsporu. Warto zerknąć, bo asysta Mierzejewskiego była naprawdę przednia!

• 72. min.

Szkoda tej sytuacji, kiedy Mierzejewski mógł strzelić drugą bramkę. Choć miałby do przebiegnięcia z piłką jeszcze niemały dystans.

• 72. min.

Mierzejewski strzela z rzutu wolnego wysoko ponad bramką.

• 72. min.

Alanzinho w bardzo dobrej sytuacji strzelił obok bramki. Mogło być 4:1.

• 72. min.

Pokazał się Mierzejewski. Miał szansę znaleźć się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale sfaulował go Cavanda za co otrzymał żółtą kartkę.

• 69. min.

Mało piszemy teraz o Mierzejewskim, ale mecz toczy się już praktycznie tylko na połowie gospodarzy. Polak rzadko ma piłkę.

• 68. min.

Tym razem na bramkę Kivraka uderzał głową Cana. Oczywiście bramkarz Trabzonsporu górą.

• 65. min.

A jedyna sytuacja, w której Kivrak skapitulował wyglądała tak:

• 65. min.

I jeszcze jedna parada Kivraka. Sprzątnie Mierzejewskiemu miano zawodnika meczu. Po strzale Andersona piłka leciała w okienko, a Kivrak wystrzelił w powietrze i odbił futbolówkę na rzut rożny.

• 61. min.

Floccari, który zastąpił Candrevę, też postanowił sprawdzić w jakiej formie jest Kivrak. A ten wciąż jest w transie. Choć strzał Floccariego był trochę za lekki.

• 61. min.

Kivrak! Znakomity mecz tureckiego bramkarza. Właśnie obronił strzał z bliskiej odległości Andersona.

• 55. min.

Lazio raz po raz strzela z dystansu. Uderzenia Candrevy i Onaziego broni Kivrak.

• 52. min.

Lazio jest dużo groźniejsze, gospodarze atakują sporadycznie. Przed chwilą Mierzejewski ładnie przyjął piłkę na klatkę piersiową i zagrał do Erdogana. Strzał kolegi Mierzejewskiego zablokowali jednak obrońcy.

• 50. min.

Jest i gol Mierzejewskiego! To uderzenie trzeba zobaczyć.

• 50. min.

Bardzo ładna akcja Lazio. Lulić wrzucił piłkę w pole karne, a tam wyskoczył Hernanes i uderzył futbolówkę głową. Kivrak był jednak czujny.

A tak wyglądała pierwsza bramka w tym meczu. Przy okazji można posłuchać sobie skocznej tureckiej muzyki.

Zaczynamy drugą połowę!

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Trabzonspor prowadzi z Lazio 3:1, a Adrian Mierzejewski jest na razie graczem spotkania. Polak strzelił przepiękną bramkę z dystansu i popisał się kapitalną asystą.

• 45. min.

I na koniec strzał zza pola karnego Lulicia. Niewiele się pomylił.

• 40. min.

Kolejny strzął Hernanesa. Tym razem celnie z rzutu wolnego, ale Kivrak nie bez problemów łapie piłkę.

• 35. min.

OPIS BRAMKI: Mierzejewski skupił na sobie uwagę obrońców, a potem świetnie podał do Henriqueza, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się. Selekcjoner Waldemar Fornalik, jeśli nasłuchuje wieści z Turcji musi być w znakomitym humorze.

• GOOOOOOL

35. min.

Gol dla Trabzonsporu! 3:1! Asysta Mierzejewskiego!

• 31. min.

Mógł być remis! Hernanes strzelił zza pola karnego po ziemi prosto w słupek! Kivrak byłby bez szans.

• 29. min.

OPIS BRAMKI: Dobrym prostopadłym podaniem popisał się Perea i Onazi wyszedł sam na sam z Kivrakiem. Pokonał go lekką podcinką.

• GOOOOOOL

29. min.

Gol dla Lazio!!

• 24. min.

Tak cieszył się z pięknego gola Mierzejewski:

• 22. min.

OPIS BRAMKI: Co za uderzenie Mierzejewskiego! Kapitalny strzał z 25 metrów, piłka poleciała dziwną parabolą i przelobowała Marchettiego. Niemal cała drużyna pobiegła uściskać Polaka, który cieszył się bardzo ekspresyjnie.

• GOOOOOOL

22. min.

Gol dla Trabzonsporu! 2:0! Mierzejewski!!!!!!

• 19. min.

Bardzo dobra próba strzału z dystansu Mierzejewskiego. Marchetti tym razem górą. Czekamy na kolejne próby.

• 17. min.

Candreva prawie wkręcił piłkę do bramki z rzutu rożnego. A raczej chciał dośrodkowywać.

• 16. min.

Lazio szuka gola strzałami z dystansu. Przed chwilą uderzał Anderson, ale piłka zamiast do bramki poleciała wzdłuż niej.

• 12. min.

OPIS BRAMKI: Kontra Trabzonsporu. Piłka trafiła pod nogi Henrique, który zaczął biec w kierunku bramki. Miał przed sobą trzech obrońców Lazio, a z lewej strony idealnie w tempo biegł Erdogan. Henrique bez problemu zagrał mu piłkę, a Erdogan nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce strzelając obok bramkarza Lazio. Mierzejewski nie miał żadnego udziału przy golu. Był lekko spóźniony przy tej kontrze.

• GOOOOOOL

12. min.

Gol dla Trabzonsporu!

• 7. min.

Mierzejewski próbował sprytnie wrzucić piłkę w pole karne rywali, ale zagrał odrobinę za mocno.

• 3. min.

W Trabzonie dzisiaj deszczowa pogoda, śliska murawa sprawia sporo trudności piłkarzom.

• 3. min.

I mamy pierwszy strzał. Erdogan zdecydował się na uderzenie z 20 metrów. Piłkę nie bez problemów złapał Marchetti.

• 1. min.

Piłka poszła w ruch i toczy się po murawie!

• Wymiana proporczyków. Zaraz grają!

• W czasie, gdy Legia stoczy bój z Apollonem o swoje pierwsze punkty w Lidze Europy, rozgrywane będzie drugie spotkanie w tej grupie i to jest relacja z niego. Zmierzą się w tym meczu Trabzonspor z Lazio, a w drużynie gospodarzy od pierwszej minuty będzie grał Adrian Mierzejewski. Oba zespoły wygrały swoje pierwsze spotkania. Lazio z Legią 1:0, a Trabzonspor z Apollonem 2:1. Liczymy na dobry występ reprezentanta Polski, który jest w bardzo dobrej formie, w meczu z Apollonem był najlepszy na boisku.