Sensacyjny awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów [ZAPIS RELACJI]

1 : 4

• środa, 11 grudnia 2019

Dziękujemy za śledzenie relacji

Manchester City rozbił Dinamo Zagrzeb 4:1 w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Piękną asystę przy jedynej bramce gości zaliczył Damian Kądzior. W drugim meczu Atalanta pokonała 3:0 Szachtar Donieck i sensacyjnie awansowała do fazy pucharowej

Koniec meczu!

Trzy minuty doliczone

• 87. min.

Ostatnie minuty w drugim meczu. Atalanta blisko sensacyjnego awansu

• 84. min.

GOOOOOOOOOLLLL 1:4! Cudowna akcja City! Kapitalnie wykończył to Foden

• 80. min.

Kapitalna interwencja bramkarza Dinama po strzale z dośrodkowania z wolnego. Po chwili dobitka Sterlinga wpada do bramki, ale Anglik był na spalonym

• 76. min.

Kolejna zmiana w City.

Schodzi: Rodri. Wchodzi: Raheem Sterling.

• 73. min.

Zmiana w City. Schodzi: Gabriel Jesus. Wchodzi: Ołeksandr Zinczenko.

• 73. min.

Manchester City już pewny wygranej. Usypiają rywala i kibiców. Dziesiątki podań

• 58. min.

Damian Kądzior opuszcza boisko po 58 minucie! Polak zaliczył kapitalną asystę w 10 minucie. Ale niestety, to nie wystarczyło. W jego miejsce wchodzi Marko Dira

• 56. min.

Kapitalne, mocne podanie Mendy'ego do Jesusa, a ten z całej siły pakuje piłkę do bramki! Koniec marzeń drużyny Polaka o awansie. Już się chyba nie podniosą!

• 54. min.

GOOOOOOOOOOOOOOL 1:3! ZNOWU JESUS! HAT-TRICK!

• 52. min.

Znakomity początek Manchesteru City. Jakby założyli sobie, że muszą wpakować kilka goli na początku drugiej połowy

• 49. min.

GOOOOOOOOOOOOOLLL JESUS! 1:2! Zabawił się z obrońcami Dinama!

Rozpoczynamy drugą część spotkania na obu boiskach

• 45. min.

Przerwa w drugim meczu! Dinamo objęło prowadzenie na początku meczu po pięknej bramce Olmo i jeszcze ładniejszej asyście Kądziora. City jednak doprowadziło do remisu za sprawą Jesusa.

• 40. min.
  • 35. min.

Chwilę wcześniej Dilaver zderzył się z Jesusem i były piłkarz Lecha Poznań nie podnosił się z murawy. W tym czasie City ponowiło akcję i wpakowało piłkę do bramki. Gracze Dinama są wściekli, że sędzia tego nie przerwał.

• 34. min.

GOOOOOOOOOOOLLL JESUS! MAMY REMIS

• 28. min.

Kolejny strzał Dinama! Bramkarz City znowu zmuszony do interwencji!

• 25. min.

Kolejna kapitalna kontra Dinama Zagrzeb. Petković zgrał piłkę do Olmo, ten ruszył w stronę bramki City. Ale jego strzał bardzo niecelny

• 21. min.

Dominik Livaković musiał interweniować pierwszy raz w tym meczu. Zbił piłkę na rzut rożny.

• 16. min.

Szachtar znowu bardzo blisko bramki! Świetnie rozpoczął akcje Pjatow, który posłał długie podanie, błąd popełnił obrońca Atalanty, ale strzał gracza Szachtara został zablokowany.

• 10. min.

Ten wynik Dinama i 0:0 w drugim meczu Szachtara z Atalanta daje awans drużynie Polaka

• 7. min.

Spektakularna asysta Damiana Kądziora i jeszcze lepszy gol Olmo z półobrotu!

• 7. min.

GOOOOOOOOOLL DLA DINAMA! SENSACJA! OLMO STRZELA! ASYSTA KĄDZIORA

• 5. min.

Pierwsza szybka akcja City. Dośrodkowanie Mendy'ego jednak zdecydowanie za mocno.

• W pierwszym składzie Dinama Zagrzeb na mecz z Manchesterem City znalazł się Damian Kądzior

• W grupie C awans ma już Manchester City, ale trzy pozostałe drużyny walczą o drugie miejsce. Wszystko w swoich rękach ma Szachtar. Jeśli pokonają u siebie Atalantę to wejdą do fazy pucharowej.

Do 1/16 mogą wejść też Włosi, ale musza wygrać ze Szachtarem i potrzebuję przynajmniej remisu Dinama Zagrzeb z Manchesterem City.

• Do obsadzania są zatem tylko dwa miejsca. Walka toczy się o drugie miejsca w grupach C oraz D.

• Po 5. meczach LM pewne awansu było osiem zespołów, we wtorek dołączyło do nich sześć kolejnych drużyn: Liverpool FC, SSC Napoli, Borussia Dortmund, Olympique Lyon, Valencia CF i Chelsea FC.

4
Bramki: Olmo (10.) Kartki: Ademi - żółta Skład: Livaković - Stojanović, Ademi, Dilaver, Moubandje - Gojak (81. Majer), Moro, Olmo - Kądzior (59. Djira), Petković, Orsić (81. Hajrović)
Bramki: Gabriel Jesus (34, 50., 54.), Foden (84.) Skład: Bravo - Cancelo, Garcia, Otamendi (82. Harwood-Bellis), Mendy - Foden, Rodri (73. Sterling), Guendogan - Mahrez, Gabriel Jesus (66. Zinczenko), B.Silva