Dramat Ajaksu! Odpadł z Ligi Mistrzów. Lyon awansował 'rzutem na taśmę' [ZAPIS RELACJI]

• wtorek, 10 grudnia 2019
  • 85. min.

Tutaj przeczytacie podsumowanie wtorkowych meczów ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. A my dziękujemy za śledzenie relacji!

Dramat Ajaksu! Odpadł z Ligi Mistrzów. Lyon awansował "rzutem na taśmę"

Po wtorkowych spotkaniach poznaliśmy już połowę rozstrzygnięć w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Ajax Amsterdam ostatecznie odpadł z rozgrywek i podobnie jak Benfica utrzymał się w Lidze Europy. W Champions League dalej zagrają Valencia, RB Lipsk, Chelsea i Olympique Lyon.

• 85. min.

Największe emocje dziś wywoła na pewno odpadnięcie z europejskich pucharów Ajaxu Amsterdam. Sporo działo się przy awansie Olympique Lyon oraz spadku Benfici do Ligi Europy, o którym zadecydował jeden gol. Podsumowując:

1/8 finału Ligi Mistrzów: Valencia, RB Lipsk, Chelsea, Lyon

1/16 finału Ligi Europy: Benfica, Ajax

Odpadają: Lille, Zenit.

Dziękujemy za śledzenie relacji!

• 85. min.

Benfica po bramce na 3:0 tylko chwilę cieszyła się z 2.miejsca w grupie. Depay pozbawia Portugalczyków uśmiechów i prawdopodobnie wprowadza swój zespół do 1/8 finału Ligi Mistrzów!

• 77. min.

GOOOOOOOL! Bramka kontaktowa Lille przeciwko Chelsea. Piękny strzał Loica Remy'ego i jest już tylko 2:1!

• 71. min.

Michy Batshuayi wszedł za bohatera Chelsea Tammy'ego Abrahama. Napastnik strzelił swoje dwa gole w Lidze Mistrzów w obu meczach z Lille -domowym i wyjazdowym.

• 64. min.

Świetna szansa na wyrównanie dla Ajaxu, ale Ziyech ją marnuje! Gospodarze meczu w Amsterdamie wciąż poza burtą fazy pucharowej Ligi Mistrzów!

• 60. min.

GOOOOOL! Benfica prowadzi już 2:0 po wykorzystanym rzucie karnym Pizziego. Ręką w polu karnym Zenitu zagrał Douglas Santos, za co sędzia pokazał mu drugą żółtą kartkę i Brazylijczyk musiał opuścić boisko.

• 55. min.

Blisko 3 gola dla Chelsea, ale strzał Azpilicuety w polu karnym zablokowany. Rzut rożny na połowie Lille nic groźnego już nie przyniósł.

• 50. min.

GOOOOOOL! Lyon łapie kontakt na własnym stadionie przeciwko RB Lipsk. Houssem Aouar trafia w 50. minucie! Jeszcze jedna bramka Olympique i będą nad Benficą, grając dalej w Lidze Europy.

• 47. min.

Benfica prowadzi z Zenitem po golu Cerviego! W tej chwili to Zenit zajmuje drugie miejsce i ma awans do LM, Benfica jest trzecia (co daje grę w Lidze Europy), za to Lyon spada na czwarte miejsce i pozostaje bez pucharów.

Za to w grupie G RB Lipsk prowadzi na wyjeździe 2:0 z Lyonem i jest o krok od zajęcia pierwszego miejsca w grupie. W drugim spotkaniu Benfica remisuje z Zenitem 0:0. W tej chwili Zenit ma 8 pkt, Lyon 7 pkt, za to Benfica 5 pkt.

Zaczynamy drugie połowy! Bardzo ciekawie wygląda sytuacja w grupie H, gdzie niemal pewna awansu jest Chelsea, która prowadzi 2:0 z Lille. Za to Ajax przegrywa 0:1 z Valencią i by awansować, musi co najmniej zremisować (chyba że Chelsea nie wygra swojego spotkania).

• W Lyonie padły dwa gole dla RB Lipsk i od 33. minuty wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie. Choć grali tu najdłużej. Powrócimy do wszystkich spotkań po kilkuminutowej przerwie.

• Przerwa także w Lizbonie, choć tu powody do zadowolenia może mieć tylko drużyna gości. Zenit Sankt Petersburg utrzymując remisowy wynik, albo wychodząc na prowadzenie, awansuje do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

• Abraham i Azpilicueta bohaterami Chelsea w pierwszej, właśnie zakończonej połowie starcia z Lille. Londyńczycy na razie meldują się w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

• W Lizbonie Benfica oddała zaledwie 1 celny strzał na bramkę Lyonu. Przerwa w Amsterdamie, do przerwy padła tam jedynie bramka Rodrigo, która ucieszyła fanów Valencii.

• Nieco mniej niż 5 minut do końca pierwszych połów wszystkich spotkań. Po dwa gole w Londynie, gdzie prowadzi Chelsea z Valencią oraz Lyonie, gdzie RB Lipsk zyskał przewagę nad Olympiquiem, jedna bramka w Amsterdamie, gdzie z Ajaxem prowadzi Valencia, a także bezbramkowy remis w Lizbonie.

• GOOOOOOOOL! Bramka także w Londynie, gdzie drugiego gola dla Chelsea strzela Ceasar Azpilicueta. To także jego drugi gol w tym sezonie Ligi Mistrzów.

• Bramek nie oglądali jedynie kibice w Lizbonie. Benfica czeka na pozostanie w europejskich pucharach, bo w obecnej sytuacji zajęłaby 4.miejsce w swojej grupie. Ostatni raz taką sytuację Portugalczycy przeżyli dwa sezony temu, gdy odpadli z grupy z Manchesterem United, CSKA Moskwa i FC Basel.

• Chelsea prowadzi z 11 punktami w tabeli grupy H. Tyle samo punktów ma remisujący u siebie z Valencią Ajax, który wyprzedza Hiszpanów plasujących się na 3. miejscu ze stratą 2 punktów. Tabelę zamyka Lille z zaledwie 1 punktem.

• W drugim meczu tej grupy Benfica remisuje bezbramkowo z Zenitem. Tym samym RB Lipsk prowadzi w grupie G z liczbą 13 punktów na koncie. Na 2. pozycji plasuje się drużyna z Sankt Petersburga (8 punktów), przed Olympique Lyon (7 punktów) i Benficą (5 punktów). 1 gol zespołu z Portugalii i przy takim wyniku będą w Lidze Europy na wiosnę.

• GOOOOOOOOL! 1:0 dla RB Lipsk. Rzut karny przeciwko Olympique Lyon w 9. minucie wykorzystuje Szwed Emil Forsberg.

• Świetne tempo spotkania Ajaxu z Valencią, ale wciąż bez otwierającej bramki. Zapowiada się emocjonujące spotkanie. Na stadionie w Lyonie podyktowano rzut karny dla RB Lipsk.

• Rozpoczęły się wszystkie 4 spotkania. Gramy już w Amsterdamie, Lizbonie, Londynie i Lyonie.

• Dobry wieczór. Za kilka chwil początek meczów ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Najbardziej skupimy się na rywalizacji Ajaxu, Chelsea i Valencii, które są w grze o awans do kolejnej fazy rozgrywek.