Rewelacja ubiegłego sezonu przegrała na własnym boisku! Ajax gorszy od Chelsea [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

0 : 1

• środa, 23 października 2019

Dziękujemy za udział w relacji.

• KONIEC MECZU

90. min.

KONIEC. Chelsea odnosi drugie zwycięstwo w fazie grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, zrównując się punktami z pokonanym dziś Ajaksem. W drugim meczu rozpoczętym o godz. 18:55 RB Lipsk wygrał 2:1 z Zenitem.

• 88. min.

Erik ten Hag szybko reaguje na stratę bramki. Za Veltmana i Alvareza trener Ajaksu wprowadza Huntelaara i de Jonga.

• GOOOOOOL

86. min.

GOOOOOL! CHELSEA OBEJMUJE PROWADZENIE! Pulisic świetnie zachował się na lewym skrzydle, minął dryblingiem jednego z obrońców i zagrał w pole karne, gdzie świetnie odnalazł się Batshuayi. Rezerwowy napastnik gości strzelił mocno, nie dając szans Onanie.

• 80. min.

Piękna akcja Chelsea. Pulisić ograł dwóch rywali i podał do Batshuayia, ten szybko mu odegrał, dzięki czemu były piłkarz Borussii Dortmund mógł oddać strzał zza pola karnego. Po jego uderzeniu piłka minimalnie minęła jednak słupek.

• 72. min.

Doskonała sytuacja gości! Wprowadzony przed chwilą z ławki Batshuayi otrzymał podanie w pole karne i huknął z woleja. Uderzył jednak zbyt mocno i wysoko, a piłka zamiast do bramki, powędrowała w trybuny.

• 67. min.

Frank Lampard decyduje się na przeprowadzenie pierwszej zmiany. W miejsce Williana wprowadza Pulisicia.

• 61. min.

Groźnie pod bramką Chelse! Blind potężnie uderzył zza pola karnego, ale Kepa poradził sobie z jego strzałem.

• 57. min.

Bardzo odważna akcja Zoumy. Obrońca Chelsea ruszył środkiem pola i zaczął dryblować, ale Martinez bardzo szybko go zatrzymał.

• 53. min.

Chelsea, podobnie jak w pierwszej połowie, zaczyna grę od wywalczenia kilku rzutów rożnych. Żaden z nich nie przynosi jednak efektów w postaci zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• 48. min.

Bardzo brzydkie zachowanie Tadicia, który wbiegł w rozpędzonego Williana i uderzył go ręką w twarz. Piłkarz Ajaksu został ukarany żółtą kartką.

• PILNE

46. min.

GRAMY!

Piłkarze wychodzą na boisku. Za chwilę początek drugiej połowy.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy spotkania. Po 45 minutach gry mamy bezbramkowy remis. W drugim meczu rozgrywanym o godz. 18:55 Zenit prowadzi na wyjeździe z RB Lipsk (1:0).

• 38. min.

Tak wyglądała sytuacja, po której bramka Ajaksu nie została uznana.

• GOOOOOOL

35. min.

GOOOOOOOL! AJAX OBEJMUJE PROWADZENIE PO BRAMCE PROMESA! Gospodarze wreszcie wykorzystali swoją przewagę. Ziyech dośrodkował w pole karne, piłka odbiła się od jednego z obrońców i spadła pod nogi Promesa, który wepchnął ją do bramki.

KOREKTA: Sędzia nie uznaje bramki! Po wideoweryfikacji, siedzący w wozie VAR Szymon Marciniak przekazał arbitrowi głównemu wiadomość, że Promes w momencie podania Ziyecha był na spalonym.

• 33. min.

Gospodarze znowu próbowali przyspieszyć lewą stroną, ale tam Tadicia zablokowali obrońcy. Piłkarze Ajaksu przenieśli więc akcję na drugą stronę boiska, ale tam również odbili się od defensywy rywali.

• 31. min.

Dobra akcja Tadicia z Promesem. Zawodnicy gospodarzy popędzili lewym skrzydłem, ale w odpowiednim momencie zainterweniował Azpilicueta.

• 27. min.

Odetchnął teraz Onana, bo pod jego bramką naprawdę było groźnie. Po dośrodkowaniu w pole karne mocnym strzałem popisał się Hudson-Odoi. Skrzydłowy Chelsea uderzył jednak niecelnie.

• 23. min.

Sytuacji bramkowych nie ma, na boisku dzieje się niewiele, ale za to poza nim jest ciekawie - przed chwilą za złe zachowanie żółtą kartką ukarany został jeden z asystentów Franka Lamparda.

• 15. min.

Ajax wciąż prezentuje się lepiej, choć nie pokazują tego statystyki. Długie wymiany podań na połowie rywali nie przynoszą bowiem sytuacji bramkowych.

• 8. min.

Ajax stosuje coraz wyższy pressing, zmuszając rywali do błędów. Teraz pomylił się Kovacić, dzięki czemu przed szansą stanął Veltman. Obrońca gospodarzy spróbował strzału z dystansu, ale posłał piłkę obok słupka.

• 4. min.

Kolejny rzut rożny Chelsea i kolejne zagrożenie pod bramką Onany. Pojedynek główkowy wygrał Willian, ale strzelił bardzo niecelnie.

• 3. min.

I mamy odpowiedź Ajaksu! Gospodarze wyprowadzili błyskawiczny kontratak, po którym w polu karnym z piłką znalazł się van de Beek. Pomocnik oddał strzał, który ręką zablokował Alonso. Po chwili rozległ się gwizdek sędziego, po którym wszyscy spodziewali się rzutu karnego. Rzutu karnego, którego jednak nie było, bo gwizdek oznaczał pozycję spaloną jednego z zawodników z Amsterdamu.

• 2. min.

Pierwszy rzut rożny i zagrożenie pod bramką gospodarzy. Po dośrodkowaniu w pole karne dobrym piąstkowaniem popisał się Onana.

• PILNE

1. min.

GRAMY!

• Piłkarze są już na boisku! Za chwilę początek spotkania.

• Początek spotkania o godz. 18:55.

• Skład gości:

• Środowe spotkanie w Amsterdamie będzie starciem najlepszych drużyn grupy H. Ajax po dwóch zwycięstwach jest na pierwszym miejscu, tuż za nią znajduje się zespół Chelsea, mający na koncie wygraną i porażkę.

• Dobry wieczór! Witamy w relacji meczu Ajaksu z Chelsea!

1
Kartki: Tadić, Martinez - żółta Skład: Onana - Dest, Veltman (89. Huntelaar), Blind, Tagliafico - Alvarez (89. de Jong), van de Beek, Martinez - Ziyech, Tadić, Promes (74. Neres)
Chelsea
Bramki: Batshuayi (86.) Kartki: Zouma - żółta Skład: Kepa - Azpilicueta, Zouma, Tomori - Hudson-Odoi (90. James), Kovacić, Jorginho, Alonso - Willian (66. Pulisic), Abraham (71. Batshuayi), Mount