Półfinalista LM z wielkimi problemami przed rewanżem. Kończyli mecz w dziesiątkę [ZAPIS RELACJI]

0 : 0

• wtorek, 20 sierpnia 2019
  • 90. min. + 2

Ajax Amsterdam bezbramkowo zremisował na wyjeździe z APOEL-em Nikozja w IV rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Spotkanie miało dwóch bohaterów, którymi byli bramkarze obu drużyn. W bramce gości świetnie spisywał się Onana, a w drużynie gospodarzy Belec.

Koniec meczu!

Ostatnie minuty należą do Ajaksu

• 89. min.

Arbiter doliczył trzy minuty

• 87. min.

Huntelaar wychodzi sam na sam z bramkarzem! Holender przelobował go, ale jednak Belec zdołał wybić piłkę, a przy okazji staranował doświadczonego napastnika. Sędzia jednak nie podyktował karnego. Kontrowersyjna decyzja arbitra

• 84. min.

APOEL nie potrafi wykorzystać gry w przewadze

• 82. min.

Tadić także został ukarany

• 80. min.

Mazraoui wylatuje z boiska! Obrońca Ajaksu zobaczył kolejną żółtą kartkę. Tym razem za chamski wślizg w nogi Urosa Maticia

• 77. min.

Suleiman powstrzymany przez obrońców Ajaxu

• 74. min.

Onana wyszedł z bramki w stylu Manuela Neuera i oddalił zagrożenie

• 71. min.

Na boisku pojawił się Klaas-Jan Huntelaar, który zmienił Neresa

• 67. min.

Onana popisał się kapitalnym refleksem

• 63. min.

Zmiana w Ajaxie. Schodzi Marin, wchodzi Sergino Dest

• 62. min.

Gospodarze są coraz mniej gościnni i starają się spychać Ajax do defensywy. Co za mecz!

• 58. min.

APOEL przycisnął! Veltman wybił piłkę z linii bramkowej! Ajax w opałach

• 53. min.

Ziyech do Tadicia, ale obrońcy gospodarzy wybijają piłkę

• 49. min.

Ajax nie schodzi z połowy gospodarzy

• 48. min.

van de Beek zmarnował doskonałą sytuację

Ruszyła druga połowa

• PRZERWA

Koniec pierwszej połowy. Ajax zdecydowanie przeważa. Szczególnie do 30. minuty. W ostatnim kwadransie gospodarze zaczynali się odgryzać. Zeszłoroczny półfinalista Ligi Mistrzów momentami zachwyca, ale brakuje im skuteczności. Warto pochwalić bramkarza APOEL-u

• 45. min.

Neres szarpał na prawym skrzydle, ale ostatecznie nic nie wyczarował

• 43. min.

Ajax buduje akacje w odległości 30 metrów od bramki gospodarzy, ale trudno im się przebić przez szczelną obronę APOELu, którą tworzą aż dwie formacje: pomocnicy i napastnicy

• 40. min.

Ziyech również popisał się ruletą w środku pola. Tyle tylko, że była to sztuka dla sztuki

• 36. min.

Tadić otrzymał dobre podanie, ale źle przyjął piłkę

• 34. min.

Ajax nieco spuścił z tonu

• 32. min.

Souza popisał się piękną ruletą w środku pola, a następnie zagrał do Tamariego, ale strzał napastnika gospodarzy był niecelny

• 28. min.

Rzut rożny! Onana piąstkuje

• 26. min.

Wreszcie jakaś akacja gospodarzy! Ioannou strzelił, ale był rykoszet

• 25. min.

Ależ frajdę sprawia oglądanie Ajaxu. Odeszli de Jong i de Ligt, ale Ajax wciąż gra amsterdamską tiki-taką

• 22. min.

Ziyech dośrodkował w pole karne, ale była to zbyt głęboka wrzutka, więc wylądowała w rękach Beleca

• 20. min.

Marin traci piłkę w środku pola, APOEL wyprowadza kontratak, ale Marin od razu popełnił faul taktyczny

• 18. min.

Ajax nie schodzi z połowy rywali

• 15. min.

Neres minął dwóch obrońców, a następnie zagrał do Tadicia, ale ten strzelał niecelnie

• 13. min.

Ależ bomba Blinda z dystansu! Belec z problemami, ale ostatecznie obronił

• 9. min.

Kontra Ajaksu! Trzech na dwóch! Podanie w kierunku Ziyecha! Ależ kapitalne wyjście z bramki Beleca

• 7. min.

Dośrodkowanie w pole karne! Ziyech strąca piłkę nogą, ale bramkarz zachował czujność

• 5. min.

Ładna zespołowa akcja Ajaksu! Piłka ląduje pod nogami Blinda, którzy strzela z dystansu! Holender trafił jednak wprost w van de Beeka

• 3. min.

van de Beek strzelał z dystansu, ale piłka została zablokowana przez obrońców

• 1. min.

GRAMY!

• Mecze rozpoczną się o godz. 21.00

• Pozostałe dwa dzisiejsze mecze to:

CFR Cluj - Slavia Praga

LASK Linz - Club Brugge

• Czas na decydujące rozstrzygnięcia w eliminacjach Ligi Mistrzów. W jednej z najciekawiej zapowiadających się par cypryjski APOEL zmierzy się z Ajaksem Amsterdam