Pary czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów:

APOEL - Ajax

Ścieżka ligowa:

LASK Linz - Club Brugge

Olympiakos - Krasnodar

Crvena Zvezda awansowała do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów! Wygrała 7-6 po jedenastu seriach rzutów karnych!

Za to w Kopenhadze nadal trwają rzuty karne. Po 10 seriach jest remis w starciu FC Kopenhagi z Crveną Zvezdą!

Sensacja stała się faktem! FC Porto nie zagra w Lidze Mistrzów po raz pierwszy od sezonu 2010/11!

• 90. min. + 4

FC Porto jeszcze walczy! Diaz zdobywa bramkę na 2:3 i Portugalczycy mają jeszcze 13 minut na zdobycie jeszcze jednego gola.

Karne w spotkaniu FC Kopenhaga z Crveną Zvezdą. Po 120 minutach na tablicy wyników był remis, 1:1.

Tymczasem w Porto gospodarze zdołali zdobyć bramkę na 1:3. Na 20 minut przed końcem potrzebują jednak nadal jeszcze dwóch bramek, aby pokonać w dwumeczu Krasnodar.

• PILNE

90. min. + 4

Koniec meczu! Ajax wygrywa 3:2 i cieszy się z awansu do decydującej rundy eliminacji!

• 90. min. + 3

Biseswar oddał strzał na bramkę, Onana odbił piłkę, która wpadła jednak do siatki.

• 90. min. + 1

Biseswar oddał strzał sprzed pola karnego, ale Onana pewnie łapie piłkę.

• 89. min.

Ostatnia zmiana w Ajaksie. Van de Beek został zmieniony przez de Wita.

• 83. min.

Tymczasem LASK Linz przypieczętowało awans do kolejnej rundy, strzelając w samej końcówce meczu dwie bramki w meczu z FC Basel i wygrywając spotkanie 3:1.

• 83. min.

3:1! Tadić po raz drugi celnie. Ajax już może niemal cieszyć się z awansu do decydującej rundy eliminacji.

• 83. min.

Trzeci rzut karny dla Ajaksu! Niesamowity przebieg meczu w Amsterdamie. Faulowany był Tagliafico.

• 79. min.

Gol dla Ajaksu! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka spada na głowę Tagliafico, który celnym strzałem przy słupku pokonał Paschalakisa.

• 77. min.

Huntelaar wchodzi w miejsce Meresa.

• 76. min.

Jak to nie wpadło?! Gdyby Tadić musnął piłkę, znajdującą się tuż przed bramką, Ajax wyszedłby na prowadzenie. Jednak w nią nie trafił i gospodarze będą wykonywać jedynie rzut rożny.

• 72. min.

Celtic wychodzi na prowadzenie. W tym momencie mistrz Szkocji jest o krok od awansu do decydującej rundy eliminacji.

• 71. min.

Jaba schodzi z boiska, w jego miejsce wchodzi Limnios.

• 69. min.

I jeszcze raz broni Paschalakis. Tym razem bronił strzał Ziyecha.

• 69. min.

Tym razem uderzał Neres, ale pewnie broni bramkarz PAOKu.

• 67. min.

Jeszcze jedna okazja Ajaksu. Paschalakis pewnie jednak odbija piłkę po strzale Martineza.

• 65. min.

Ziyech uderzył sprzed pola karnego, ale odbija piłkę Paschalakis.

• 64. min.

Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu. Tym razem ukarany został Giannoulis.

• 63. min.

Karol Świderski pojawił się na boisku w miejsce Pelkasa.

• 60. min.

Tymczasem Celtic wyrównuje wynik w starciu z CFR Cluj. Jeśli żadna z drużyn nie strzeli bramki, potrzebna będzie dogrywka.

• 60. min.

Neres otrzymał piłkę w polu karnym, oddał strzał na bramkę, ale niecelny.

• 60. min.

Żółtą kartką ukarany Dest.

• 57. min.

Przed nami pierwsza dogrywka. FC Kopenhaga zremisowała 1:1 z Crveną Zvezdą i do wyłonienia zwycięzcy dwumeczu będzie potrzebne kolejne 30 minut gry.

• 55. min.

Żółta kartka dla Paschalakisa za niesportowe zachowanie.

• 53. min.

Świetna akcja PAOKu. Biseswar wyłożył piłkę do pustej bramki Pelkasowi, ten jednak nie trafił w piłkę.

• 52. min.

Tadić został zaatakowany poza boiskiem przez rywala. Sędziowie nie zauważyli tej sytuacji.

• 51. min.

Ziyech ponownie uderzył w mur.

• 50. min.

Tymczasem żółta kartka dla El Kaddouriego za faul tuż przed polem karnym. To będzie świetna okazja dla Ajaksu na strzał z rzutu wolnego.

• 47. min.

Ziyech oddał strzał sprzed pola karnego, ale znakomicie broni po raz kolejny dziś Paschalakis.

Jedna zmiana w Ajaksie. 18-letni Dest wszedł w miejsce Marina.

Rozpoczynamy drugą połowę!

• 45. min.

W tej sytuacji FC Porto potrzebuje aż trzech goli, aby awansować do ostatniej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

• 45. min.

W Amsterdamie trwa przerwa, a w Porto gospodarze przegrywają już 0:3 z Krasnodarem. W pierwszym meczu portugalski zespół wygrał 1:0.

• 45. min.

Wyniki pozostałych spotkań:

Karabach - APOEL 0:2 (awans Apoelu)

Rosenborg - Maribor 3:1 (awans Rosenborga)

Dynamo Kijów - Club Brugge 3:3 (awans Brugge)

FC Kopenhaga - Crvena Zvezda 1:1

Ferencvaros - Dynamo Zagrzeb 0:3

LASK Linz - FC Basel 0:0

Olympiakos - Basaksehir 0:0

Celtic - CFR Cluj 0:1

FC Porto - Krasnodar 0:2

• 45. min.

Ten wynik premiuje awansem Ajax, ze względu na większą liczbę bramek strzelonych na wyjeździe.

• PILNE

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy mamy remis 1:1.

• 45. min.

Sędzia doliczył 3 minuty do pierwszej połowy.

• 45. min.

Paschalakis wyszedł z bramki, zagrał piłkę głową na środku boiska, po czym wpadł na Tadicia. Faulu nie było, jednak piłkarz Ajaksu potrzebował pomocy medycznej.

• 43. min.

I mamy remis! Tym razem Tadić uderzył w środek, nie dając szans na interwencję Paschalakisowi.

• 41. min.

Drugi rzut karny dla Ajaksu! Piłka trafia w rękę Biseswara i sędzia zdecydował się podyktować "jedenastkę".

• 39. min.

Jaba wbiegał z piłką pole karne Ajaksu po kilkudziesięciu metrowym rajdzie prawym skrzydłem, jednak zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i stracił ją.

• 37. min.

Jeszcze jeden atak Ajaksu. Piłka do Tagliafico, który wślizgiem próbował oddać strzał. Jeszcze raz kapitalnie broni Paschalakis.

• 34. min.

Kolejny rzut wolny dla Ajaksu. Piłka po uderzeniu Ziyecha trafia w mur, a dokładniej w głowę Vareli. Piłkarz PAOKu potrzebuje pomocy medycznej, jednak za chwilę powróci na boisko.

• 31. min.

Kapitalnie broni Paschalakis! Bramkarz PAOKu znakomicie wyczuł kierunek strzału Tadicia i uratował swój zespół przed stratą bramki.

• 30. min.

Rzut karny dla Ajaksu! Faulowany w polu karnym był Neres i nie ma dyskusji, że decyzja głównego sędziego jest właściwa.

• 29. min.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, strzał głową Ziyecha jednak niecelny.

• 27. min.

Jaba potrzebował pomocy medycznej, po tym, gdy został trafiony w głowę przez rywala. Za chwilę jednak wróci do gry.

• 25. min.

Żółta kartka dla Martineza za faul w środku pola.

• 23. min.

Bramka dla PAOKu! Na trybunach w Amsterdamie zapadła absolutna cisza, po tym, gdy Biseswar przyjął piłkę przed polem karnym Ajaksu, poprawił ją sobie, po czym uderzył przy samym słupku bramki Onany.

• 21. min.

Groźny incydent w polu karnym Ajaksu. Matos zderzył się głową z Blindem. Obaj piłkarze potrzebowali pomocy medycznej, ale za moment powinni wrócić do gry.

• 20. min.

Ziyech wyprowadzał atak, stracił jednak piłkę blisko pola karnego Ajaksu, strzał na bramkę Onany i bramkarz gospodarzy musiał ratować się wybiciem piłki na rzut rożny.

• 17. min.

Wyniki trwających obecnie spotkań:

Rosenborg - Maribor 3:1

Dynamo Kijów - Club Brugge 2:1

Ferencvaros - Dynamo Zagrzeb 0:1

Celtic - CFR Cluj 0:0

FC Porto - Krasnodar - początek o 21:00

• 16. min.

Spore zamieszanie w polu karnym PAOKu po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, jednak obrońcy zdołali wybić piłkę.

• 13. min.

Znakomita sytuacja PAOKu! Jaba odegrał do Akpoma, ten jednak źle przyjął piłkę i w sytuacji sam na sam strzelił wysoko ponad bramką.

• 10. min.

Kapitalna interwencja Paschalakisa! Van de Beek otrzymał piłkę tuż przed polem bramkowym PAOKu, jednak bramkarz gości zdołał powstrzymać piłkarza Ajaksu przed zdobyciem bramki.

• 8. min.

Piłka trafiła w sędziego. W myśl nowych przepisów, jeśli po odbiciu od arbitra, piłka zostanie przejęta przez rywali, gra zostaje wznowiona rzutem sędziowskim. Taka sytuacja miała właśnie miejsce.

• 7. min.

Dobra akcja Ajaksu, ale Paschalakis wyszedł i skrócił kąt atakującemu van de Beekowi.

• 5. min.

W jedynym zakończonym dotychczas meczu, APOEL wygrał 2:0 z Karabachem, odrabiając straty z pierwszego meczu. I to właśnie Cypryjczycy awansowali do 4. rundy eliminacji.

• 4. min.

Szansa dla Ajaksu na dośrodkowanie w pole karne rywali po faulu przed końcową linią.

• 3. min.

Spokojny początek meczu. Grecy starają się grać wysokim pressingiem, jednak piłkarze Ajaksu utrzymują się przy piłce na własnej połowie.

• PILNE

1. min.

Rozpoczynamy mecz!

• W pierwszym meczu, rozgrywanym w Grecji, padł remis 2:2.

• Dobry wieczór! Zapraszamy na relację z rewanżowego meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów pomiędzy Ajaksem Amsterdam a PAOK FC.

2
Bramki: Tadić (43. - karny, 84. - karny), Tagliafico (79.) Kartki: Martinez, Dest - żółte Skład: Onana - Mazraoui, Veltman, Martinez, Tagliafico - Marin (46. Dest), van de Beek (89. de Wit), Blind - Ziyech, Tadić, Neres (79. Huntelaar)
PAOK FC
Bramki: Biseswar (24., 90+3.) Kartki: Pelkas, El Kaddouri, Paschalakis, Matos - żółte Skład: Paschalakis - Varela, Crespo, Giannoulis - Jaba (71. Limnios), El Kaddouri, Esiti (83. Misic), Biseswar - Pelkas (63. Świderski), Akpom, Matos