Piast w pięć minut stracił wszystko, co zyskał. Odpada z Ligi Mistrzów [ZAPIS RELACJI]

1 : 2

• środa, 17 lipca 2019
  • 90. min. + 3

KONIEC MECZU. Piast przegrywa z BATE 1:2 i odpada z Ligi Mistrzów już w I rundzie.

• 90. min. + 2

Golkiper BATE spokojnie, bez pośpiechu, wznawia grę od własnej bramki. Tu już chyba nic się nie wydarzy, bynajmniej nic na to nie wskazuje.

Mecz potrwa jeszcze trzy minuty.

• 88. min.

Wygląda na to, że Piast stracił awans w ciągu pięciu minut...

• 87. min.

Dośrodkowanie Stasewicza, wprost na głowę Wołkowa, który z kilku metrów pokonał Placha. Piast - BATE 1:2.

• 86. min.

Gooooooooooool! Dla BATE! Wołkow!

• 84. min.

Zmiana w Piaście: Badia za Konczkowskiego.

• 83. min.

Remis, który przypomnijmy oznacza dogrywkę.

• 82. min.

Gooooooool! Moukam w prawo, a Plach nawet nie wystartował do piłki. Remis!

• 82. min.

I żółta kartka dla Placha, który ruszył do narożnika pola karnego, by zatrzymać Milicia. Zupełnie niepotrzebnie.

• PILNE

81. min.

RZUT KARNY DLA BATE!

• 80. min.

Stasiewicz strzela, piłka odbija się od muru. BATE ma rzut rożny.

• 79. min.

Faulowany Moukam tuż przed polem karnym Piasta. Może być groźnie.

• 77. min.

Stasiewicz rozpędza się z piłką, ale wraca za nim Parzyszek. Brawo!

• 76. min.

Zmiana w BATE: schodzi Berezkin, wchodzi Hervaine Moukam.

• 74. min.

BATE próbuje prawą stroną, Korun wybija piłkę na rzut rożny.

• 71. min.

Milić z dystansu, ale obok bramki.

• 70. min.

Parzyszek strzela, Cziczkan nie łapie. Dobitka Felixa jednak przyblokowana. Szkoda.

• 68. min.

Piast ma rzut rożny. W pole karne BATE już biegnie Czerwiński.

• 67. min.

Valencia bardzo ładnie powalczył na lewej stronie, zdołał prześcignąć stopera BATE, ale nie udało mu się dośrodkować.

• 64. min.

Kirkeskov ze skraju pola karnego, ale za słabo, by zaskoczyć Cziczkana.

• 62. min.

Odpowiedź BATE. Skawysz. Na szczęście minimalnie obok słupka.

• 61. min.

Dośrodkowanie w pole karne. Tam znów do piłki skacze niepilnowany Czerwiński. Zabrakło naprawdę niewiele.

• 60. min.

Parzyszek kontra Wołkow i... Piast ma kolejny rzut rożny.

• 59. min.

Skawysz rusza do piłki, ale jest gwizdek - spalony.

• 57. min.

Zmiana w BATE: schodzi Tuominen, w jego miejsce Nemanja Milić.

• 55. min.

Dośrodkowanie w pole karne, pogubili się zawodnicy BATE. Będzie drugi korner.

• 54. min.

Rzut rożny, ale chyba można było wyciągnąć z tej akcji więcej. Parzyszek zbyt długo zwlekał ze strzałem.

• 52. min.

Dobry odbiór Piotrowskiego i od razu wycofanie, do Czerwińskiego, ten do Placha.

• 50. min.

Rzut wolny dla BATE: Wołkow faulowany przez Valencię.

• 48. min.

Dziczek na wyprzedzenie do Valencii, ale dobrze radzą sobie obrońcy BATE.

• 45. min.

PRZERWA. Sędzia nie dolicza nawet minuty do pierwszej połowy.

• 44. min.

Aaaj, Czerwiński! Znowu głową. Tym razem jednak w sam środek. Nie ma bramki.

• 43. min.

Valencia, Hateley, Parzyszek. Akcja dobra, ale strzał tego ostatniego pozostawia już wiele do życzenia.

• 42. min.

Piast udanie piąstkuje piłkę, Piast rusza z kontrą!

• 40. min.

Fakt. Ale od strzelonej bramki, bo wcześniej nie bardzo.

• 38. min.

Rios z autu na wysokości pola karnego Piasta. Efekt? Aut dla Piasta.

• 36. min.

Najpierw prawą stroną, teraz środkiem. Piast próbuje cały czas atakować, ale BATE dobrze się broni.

• 34. min.

Konczkowski przewrócił się w polu karnym BATE, ale chyba za dużo dodał od siebie. W każdym razie nie ma rzutu karnego.

• 32. min.

Rzut wolny dla Piasta: faulowany Valencia, a faulował Jabłonskij, który zobaczył żółtą kartkę.

• 30. min.

No i brawo. Piast po golu gra lepiej niż przed golem (obyśmy nie pisali tego w złej godzinie).

• 27. min.

Wołkow na spalonym. Grę wznowi Plach.

• 25. min.

Valencia zza pola karnego, ale Cziczkan na posterunku.

• 23. min.
  • 22. min.

Jak padła bramka? Z lewej strony dośrodkował Valencia, a Czerwiński z pięciu metrów, wyprzedzając Riosa, skierował piłkę do siatki głową. Piast - BATE 1:0.

• 21. min.

Goooooooooooooooooool! Piast! Czerwiński!

• 17. min.

Po kilku nerwowych minutach Piast zaczął grać spokojniej. I odważniej. Właśnie strzelał Jorge Felix. Celnie, ale w sam środek. Nie zaskoczył bramkarza.

• 19. min.
  • 16. min.

Baga na przebój, przewraca się przed polem karnym, ale nie ma rzutu wolnego. Czerwiński - zdaniem sędziego - nie faulował.

• 14. min.

Kolejna akcja BATE. Sędzia przerwał jednak grę, dopatrując się spalonego.

• 12. min.

Zaatakowali goście, ale skończyło się na strachu. To znaczy: na niecelnym strzale Tuominena, tuż obok słupka.

• 10. min.

Ekwadorczyk może już grać. Właśnie ruszył w stronę pola karnego BATE, ale piłka do niego niestety nie dotarła - źle podawał Parzyszek.

• 9. min.

Valencia leży na środku boiska, został kopnięty przez Wołkowa.

• 8. min.

Piast w końcu z piłką pod polem karnym BATE, ale nic z tego - strata Dziczka.

• 6. min.

Głupia strata Czerwińskiego i niewiele zabrakło, a BATE miałoby 100 proc. okazję.

• 5. min.

Początek spokojny, nawet bardzo spokojny. Piast więcej przy piłce, ale stara się ją szanować - czytaj: rozgrywać w poprzek, w środkowej strefie albo na własnej połowie.

• 3. min.

A więc jak Borysowie.

• 1. min.

Zaczynamy! Od środka Piast.

• Obie drużyny już na boisku. Piast na niebiesko, BATE na żółto.

• Trener Białorusinów tonuje nastroje: "Odpadnięcie nie będzie końcem życia"

Trener Białorusinów tonuje nastroje: "Odpadnięcie nie będzie końcem życia"

W środę Piast Gliwice rozegra na własnym boisku rewanżowe spotkanie I rundy eliminacji Ligi Mistrzów z BATE Borysów. Trener białoruskiego zespołu Aleksiej Baga stwierdził na konferencji prasowej, że za jego piłkarzami przemawia doświadczenie, choć zaznaczył jednocześnie, że odpadnięcie z rozgrywek "nie będzie końcem świata".

• Piast Gliwice przed historyczną szansą! Takim składem będzie grał o Ligę Mistrzów

Piast Gliwice jeszcze nigdy nie wygrał dwumeczu w europejskich pucharach. W 2013 roku został wyeliminowany po dogrywce przez Karabach Agdam, a w 2016 roku nie poradził sobie z IFK Goeteborg. Teraz chce dokonać historycznej rzeczy. I to w meczu ze zdecydowanie bardziej doświadczonym rywalem.

• Po losowaniu par I rundy eliminacji Ligi Mistrzów nastroje w Gliwicach mogły być nadzwyczajne. Piast trafił bowiem na BATE Borysów, które w ostatnich latach regularnie meldowało się w fazie grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Mistrz Polski nie przestraszył się jednak bardziej doświadczonego rywala i wywiózł z Borysowa bramkowy remis (1:1). Jak będzie w rewanżu? Przekonamy się już niedługo. Początek meczu o 20. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo.

2
Bramki: Czerwiński (21.) Skład: Plach - żółta. Skład: Plach - Pietrowski, Czerwiński, Korun, Kirkeskov - Konczkowski (83. Badia), Dziczek, Hateley - Valencia, Felix (88. Aquino) - Parzyszek
Bramki: Moukam (82. karny), Volkov (87.) Kartki: Yablonski - żółta. Skład: Chichkan - Rios, Volkov, Simović, Filipović - Baga, Yablonski, Berezkin (75. Moukam) - Skavysh, Touminen (57. Milić), Stasevich