Piast Gliwice zremisował w pierwszym meczu z BATE Borysów [ZAPIS RELACJI]

1 : 1

• środa, 10 lipca 2019
  • Dziękujemy za relację!

• Piast Gliwice niespodziewanie zremisował z BATE Borysów (1:1) w pierwszym meczu 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę dla gliwiczan zdobył Piotr Parzyszek. BATE kończyło spotkanie w "10", jednak zespół Waldemara Fornalika nie zdołał wykorzystać przewagi.

• PILNE

90+7. min.

Koniec meczu! Sędzia nie pozwolił wznowić gry rzutem rożnym. Piast remisuje 1:1 z BATE Borysów.

• 90+7. min.

Kapitalnie interweniuje Plach po uderzeniu z rzutu wolnego!

• 90+5. min.

Pietrowski fauluje rywala w pobliżu własnego pola karnego. Ostatnia okazja dla BATE.

• 90+3. min.

Zagotowało się na boisku po faulu na Aquino, ale sędzia szybko uspokoił sytuację.

Ostatnia zmiana w Piaście. Valencia został zmieniony przez Badię.

Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Dragun. Piłkarz BATE nadepnął na stopę Sokołowskiego, przez co jego zespół będzie kończył mecz w "10".

• 85. min.

Zmiana w Piaście. W miejsce Parzyszka wchodzi Aquino.

• 81. min.

Znakomicie interweniował Chichkan! Świetnie uderzył sprzed pola karnego Kirkeskov, ale bramkarz BATE fenomenalnie odbił piłkę.

• 80. min.

BATE kontroluje grę w ostatnich minutach, bez trudu przerywając ataki piłkarzy Piasta.

• 76. min.

Dragun ukarany żółtą kartką za uderzenie łokciem Sokołowskiego, który ma po tym starciu rozcięty łuk brwiowy i potrzebuje pomocy medycznej.

• 74. min.

Valencia oddał strzał z pola karnego, ale został bez trudu zablokowany.

• 68. min.

Faul na Pietrowskim tuż przed polem karnym BATE. Świetna okazja dla Piasta na uderzenie z rzutu wolnego.

• 66. min.

Milić zmienił Moukama w zespole BATE.

• 64. min.

Bramka dla BATE! Dragun otrzymał piłkę w polu karnym i celnym strzałem przy słupku pokonał Placha.

• 63. min.

Szybka akcja Piasta. Kirkeskov dośrodkował z lewej strony, piłka spadła na nogę Konczkowskiego, który jednak fatalnie przestrzelił.

• 61. min.

Natychmiast zareagował Waldemar Fornalik, który zmienił Patryka Dziczka, wprowadzając za niego Patryka Sokołowskiego.

• 60. min.

Plach pewnie złapał piłkę po strzale Moukama.

• 59. min.

Patryk Dziczek fauluje drugi raz w krótkim czasie rywala. Tym razem nie otrzymał żółtej kartki, ale BATE będzie miało dobrą okazję na oddanie strzału.

• 56. min.

Trzecia żółta kartka w ciągu 5 minut dla piłkarzy Piasta. Tym razem ukarany został Jakub Czerwiński.

• 56. min.

Skavysh pojawił się na boisku w miejscu Dubajicia.

• 55. min.

Patryk Dziczek otrzymuje żółtą kartkę.

• 53. min.

Żółta kartka dla Kirkeskova za przerwanie korzystnej akcji BATE.

• 52. min.

Konczkowski uderzył na strzał BATE, ale Chichkan odbił piłkę na rzut rożny.

• 51. min.

Strzał z dystansu Moukama, ale bardzo niecelny.

• 48. min.

Powtarza się scenariusz z pierwszej połowy gry. Piast Gliwice spokojnie rozgrywa piłkę, skupiając się na budowaniu przewagi.

Na murawie leżał Kirkeskov, ale szczęśliwie nic poważnego mu się nie stało i wrócił już do gry.

Rozpoczynamy drugą połowę!

• 45+1. min.

Koniec pierwszej połowy! Piast Gliwice prowadzi 1:0 po bramce zdobytej przez Piotra Parzyszka.

• 45. min.

O jedną minutę przedłużona została pierwsza połowa.

• 45. min.

Hateley uderzał z dystansu, ale jego strzał został wyblokowany i bez trudu piłkę złapał Chichkan.

• 44. min.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, Parzyszek uderzył głową, ale bardzo niecelnie.

• 43. min.

Zółtą kartkę otrzymał Filipović za faul na Konczkowskim.

• 39. min.

Dobra akcja BATE, ale Plach pewnie łapie piłkę po zagraniu głową.

• 36. min.

Parzyszek i 1:0 dla Piasta! Chichkin odbił strzał Felixa, ale z dobitką Parzyszka nie mógł już nic zrobić.

• 35. min.

To mogła być bramka samobójcza! Simović po dośrodkowaniu z rzutu wolnego trącił piłkę, która o centymetry minęła bramkę Chichkina.

• 33. min.

Znakomita sytuacja BATE. Stasevich otrzymał piłkę w polu karnym, minął obrońcę Piasta i oddał strzał, ale szczęśliwie został on zablokowany. Czerwiński wybił piłkę głową daleko od pola karnego.

• 30. min.

Valencia także próbował uderzyć z dystansu, jednak jego strzał został zablokowany przez obrońców.

• 29. min.

Strzał Dziczka z 25 metrów od bramki. Zdecydowanie zbyt słaby, aby zaskoczyć Chichkana.

• 26. min.

Piłkarze BATE próbują przejąć kontrolę nad grą, na razie jednak nie są w stanie realnie zagrozić bramce strzeżonej przez Placha.

• 24. min.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego BATE, ale żaden z piłkarzy białoruskiej drużyny nie zdołał sięgnąć piłki.

• 22. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego i niecelny strzał piłkarzy Piasta. Na razie bardzo dobra gra mistrza Polski.

• 21. min.

Jeszcze jedna szansa dla Piasta. Dziczek oddał strzał sprzed pola karnego, ale Chichkin wybił piłkę na rzut rożny.

• 20. min.

Świetna okazja Piasta! Dośrodkowanie z lewej storny boiska, ale Felix nie trafił w piłkę, stojąc tuż przed bramką BATE.

• 17. min.

Dziczek uderzył z dystansu, jednak niecelnie.

• 16. min.

Piast nadal stara się utrzymywać z piłką na połowie BATE. Na razie wychodzi to polskiej drużynie naprawdę nieźle.

• Piłka spadła idealnie na głowę Czerwińskiego, który w doskonałej sytuacji spudłował.

• 13. min.

Dośrodkowanie z lewej strony boiska i błąd popełnił Chichkan, który wypiąstkował piłkę na rzut rożny.

• 11. min.

Pierwsza zmiana w BATE. Simović wszedł w miejsce kontuzjowanego Filipenki.

• 10. min.

Zawodnicy Piasta spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

• 7. min.

Spokojny początek spotkania w wykonaniu obydwu zespołów. Sporo walki w środku pola i niewiele zagrożenia pod bramkami.

• 4. min.

Kirkeskov odegrał do Placha, ale bramkarz Piasta był atakowany i musiał wybić ratunkowo piłkę na aut.

• 3. min.

Pierwsza wrzutka w pole karne, ale Chichkan pewnie łapie piłkę.

• 2. min.

Pierwsze ataki Piasta, jednak obrońcy BATE pewnie oddalają zagrożenie od własnej bramki.

• PILNE

1. min.

Gramy!

• Zdecydowanym faworytem zarówno spotkania jak i dwumeczu jest BATE Borysów. My jednak liczymy na niespodziankę.

• Obydwa zespoły już na boisku. Czas na hymn Ligi Mistrzów.

• BATE osłabione w meczu z Piastem! Białorusini obawiają się spotkania z mistrzem Polski

Chociaż BATE było zadowolone z wylosowania Piasta Gliwice w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, to białoruskie media traktują mistrzów Polski z dużym szacunkiem. - Pokonali Miedź Legnica aż 7:1! Skuteczny jest przede wszystkim Piotr Parzyszek, który zdobył hattricka. Będzie groźny - pisze portal "sputnik.by".

• Piast Gliwice gotowy na bój z BATE, ale na Białorusi czeka go niemiła niespodzianka

Piast Gliwice jest skazywany na pożarcie, ale na Białoruś poleciał z wiarą, że może sprawić sensację i wyeliminować BATE. - Jesteśmy w stanie sprawić niespodziankę - zapewnia Waldemar Fornalik. Drużyna jest gotowa, klub dopiął wszystko na ostatni guzik, ale na stadionie piłkarzy i tak czeka niemiła niespodzianka.

• Dzień dobry! Zapraszamy na relację z meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów, w którym Piast Gliwice zagra na wyjeździe z BATE Borysów.

1
Bramki: Dragun (64.) Kartki: Baga, Moukam, Dragun - żółte, Dragun - czerwona Skład: Chichkan - Rios, Volkov, Filipenko (11. Simović), Filipović - Baga, Yablonski, Dragun - Moukam (66. Milić), Dubajić (57. Skavysh), Stasevich
Bramki: Parzyszek (36.) Kartki: Kirkeskov, Dziczek, Czerwiński - żółte Skład: Plach - Pietrowski, Czerwiński, Korun, Kirkeskov - Valencia (90. Badia), Dziczek (61. Sokołowski), Hateley - Konczkowski, Parzyszek (85. Aquino), Felix