Liga Mistrzów. Robert Lewandowski żegna się z LM! [ZAPIS RELACJI]

• PILNE

90. min. + 2

Koniec meczu! Bayern żegna się z Ligą Mistrzów!

• 88. min.

Bayern przechodzi przez rewolucję, która apogeum osiągnie latem. To wtedy z klubem pożegnają się m.in: Arjen Robben, Franck Ribery i Rafinha, którzy przez lata stanowili o sile Bayernu. Przyszłość Lewandowskiego też nie jest pewna. I rozumiemy, że Bayern w takim stanie nie był faworytem do wygrania LM. Jednak odpadnięcie w takim stylu musi boleć kibiców Bayernu

• 86. min.

Bayern potrzebuje teraz czterech goli!

• GOOOOOOL

84. min.

MANE! MANE! KOLEJNY GOL SENEGALCZYKA! TO JUŻ KONIEC MARZEŃ BAYERNU! CELNA GŁÓWKA MANE ODBIERA MARZENIA LEWANDOWSKIEGO O WYGRANIU LIGI MISTRZÓW!

• 82. min.

Sanches sfaulował rywala

• 80. min.

25 maja 2013 na stadionie Wembley Bayern wygrał w finale Ligi Mistrzów Borussią Dortmund, w której grał Lewandowski, Piszczek oraz Błaszczykowski. Rok później RL9 opuścił BVB i podpisał kontrakt z Bayernem. Ale od tamtego meczu na Wembley Polak nigdy nie zbliżył się bardziej do triumfu w LM. I wiele wskazuje, że niespełna 31-letni Lewandowski dołączy do takich piłkarzy jak: Zlatan Ibrahimović, Pavel Nedved czy Gianluigi Buffon. Czyli wielkich mistrzów, którzy nigdy nie wygrali w Europie. Robert! Czas ucieka! Masz 10 minut, aby to zmienić!

• 78. min.

Mijają kolejne minuty, a Bayern wciąż nie potrafi zagrozić bramce gości

• 74. min.

Kovac stara się ratować sytuację. Schodzi Javi Martinez, wchodzi Goretzka

• 70. min.

Bayern potrzebuje dwóch goli do awansu!

• GOOOOOOL

69. min.

Van Dijk strzela głową! GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! LIVERPOOL OBEJMUJE PROWADZENIE!

• 67. min.

Rożny dla Liverpoolu. I kolejny różny. Już 5 do 1 dla gości w tej statystyce

• 65. min.

Czas ucieka! Jeśli wynik się nie zmieni, to drużyna Kloppa wyeliminuje Bayern

• 62. min.

Schodzi Ribery, w jego miejsce wchodzi Coman

• 61. min.

Kapitalna akcja Bayernu! Gnabry zagrał wzdłuż bramki, Lewandowski próbował wślizgiem strzelić, ale nie trafił w bramkę!

• 60. min.

Bayern się stara, ale jakby nie miał pomysłu

• 57. min.

Van Dijk sfaulował Polaka. Lewandowski domaga się kartki, ale arbiter ma inne zdanie

• 55. min.

Kolejny świetny odbiór Thiago!

• 52. min.

Ribery zagrał w pole karne, ale wyjątkowo niecelnie

• 50. min.

Pierwszy rzut rożny dla Bayernu, ale Liverpool wyszedł z kontrą. Niewiele brakowało, a mogło się to skończyć golem.

• 49. min.

Thiago jednak wstaje.

Jakaś kontuzja Thiago Alcantary. Zawodnik ma problemy i leży na murawie

Czas na drugą połowę meczu

• PRZERWA

Koniec pierwszej połowy! Mecz przez długi czas nie zachwycał, spotkanie ożywiło się dopiero po bramce Mane. Bayern zdołał wyrównać, ale Bawarczycy nie zachwycają. Robert Lewandowski i spółka mają 45 minut, aby odwrócić losy rywalizacji

• 45. min.

Lewandowski przelobował Alissona! Piłka zmierza ku bramce, ale stoper The Reds wybił piłkę! Chwilę później sędzia odgwizduje spalonego!

• 44. min.

Ribery zaczął taniec z piłką! Francuz zagrywa miękko w pole karne, jednak nikt nie zamknął jego akcji!

• 44. min.

Niezły strzał Alaby! Ale bramkarz złapał piłkę

• 43. min.

James sfaulowany przed polem karnym. Szansa dla Roberta na bezpośredni strzał na bramkę Alissona

• 42. min.
  • GOOOOOOL

39. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! BAYERN WYRÓWNAŁ! GNABRY ZAGRAŁ WZDŁUŻ BRAMKI DO LEWANDOWSKIEGO, ALE POLAK UBIEGŁ MATIP, KTÓRY NIEFORTUNNIE INTERWENIOWAŁ! SAMOBÓJ!

• 38. min.

James zagrywa do Alaby, a ten do Ribery`ego, ale obrona Liverpoolu zdążyła się już ustawić. Bayern gra zbyt powolnie i przewidywalnie.

• 35. min.

Liverpool zaczyna przeważać!

• 32. min.

Mane z łatwością minął dwóch rywali, a następnie zagrał wzdłuż bramki. Tym razem Neuer się nie pomylił i złapał piłkę

• 30. min.

Lewandowski strzelał z 18. metra, ale piłka odbiła się jeszcze od obrońcy, więc Alisson bez kłopotu wybronił to uderzenie

• 26. min.

Jedno jest pewne: w tym spotkaniu nie będzie dogrywki. W Anglii padł bezbramkowy remis

• GOOOOOOL

26. min.

GOOOOOOOOOOOOL! MANE! SENEGALCZYK PRZELOBOWAŁ NEUERA! KAPITALNA BRAMKA!

• 25. min.

Groźny strzał Firmino! Tuż obok bramki

• 23. min.

Długa piłka w kierunku Lewandowskiego, ale holenderski stoper Liverpoolu wyprzedził Polaka

• 20. min.

Miał być hit, ale na razie widowisko nie jest ciekawe. Obie drużyny grają wyrachowany futbol. Boją się zaryzykować.

• 16. min.

Tym razem kontrowersji nie było. Matip staranował Lewandowskiego. Zdarzenie nie miało jednak miejsca w polu karnym.

• 14. min.

Henderson musi opuścić murawę, wchodzi Fabinho

• 12. min.

Lewandowski delikatnie popchnięty przez Van Dijka! Kibice domagają się karnego, ale jedenastki nie będzie. Powtórki pokazują, że sędzia podjął prawdopodobnie słuszną decyzję. Czekamy na kolejne powtórki.

• 9. min.

Thiago popisał się niezłym, technicznym strzałem z około 18. metra, ale piłka pofrunęła nad poprzeczką

• 7. min.

Bayern skoncentrowany, ale zarazem bardzo ostrożny. Liverpool nie opuszcza własnej połowy

• 5. min.

Bayern spokojnie wymienia podania. Problem w tym, że tylko na własnej połowie

• 4. min.

Kontratak gości powstrzymane przez Suele

• 2. min.

Bayern stosuje wysoki pressing. Opłaciło się. Gospodarze odebrali piłkę

• 1. min.