Liga Mistrzów. Tottenham - Borussia. Piorunująca druga połowa i trzy gole dla Tottenhamu

3 : 0

• środa, 13 lutego 2019
  • KONIEC MECZU

90. min. + 2

Koniec! Wielkie zwycięstwo Tottenhamu! Borussia Dortmund pokonana po piorunującej drugiej połowie.

Sędzia doliczył dwie minuty do drugiej połowy.

• GOOOOOOL

86. min.

GOL, GOL, GOL! Tottenham rozbija Borussię Dortmund! Szał na Wembley. Świetne dośrodkowanie Eriksena z rzutu rożnego i Fernando Llorente strzela trzeciego gola dla Anglików!

• GOOOOOOL

82. min.

Jan Vertonghen i Tottenham prowadzi już 2:0! Piękne podanie Auriera i gol reprezentanta Belgii!

• 74. min.

Groźny strzał Winksa i dobry blok Sancho. Tottenham w ataku.

• 69. min.

Jest celny strzał Borussii Dortmund. Uderzał Mahmoud Dahoud. Lloris bez problemu złapał piłkę.

• 66. min.

Borussia ma problemy z wyjście z własnej połowy. Dominacja Tottenhamu.

• 62. min.

Kolejna akcja gospodarzy i kolejne dośrodkowanie Vertonghena. Tym razem obrońcy BVB wybili piłkę.

• 59. min.

Tottenham gra coraz lepiej i szuka drugiego gola! Eriksen szukał sprytnym podaniem Sona w polu karnym, a Zagadou wybił piłkę na rzut rożny.

• 54. min.

Kolejna szansa dla Tottenhamu w drugiej części gry. Christian Eriksen podszedł do rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur.

• 50. min.

Borussia fatalnie weszła w drugą połowę. Piłkarze Luciena Favre'a są kompletnie zagubieni.

• GOOOOOOL

47. min.

Co za początek drugiej połowy w wykonaniu Tottenhamu! Idealne dośrodkowanie Jana Vertonghena i gol Heung-Min Sona.

Startujemy z drugą połową!

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy w Londynie! Borussia miała lepsze sytuacja do strzelenia gola. Tottenham miał duże problemy.

• PILNE

44. min.

Fenomenalna interwencja Llorisa ratuje Tottenham! Dan-Axel Zagadou wyskoczył najwyżej w polu karnym, a bramkarz gospodarzy odbił jego strzał.

• 39. min.

Groźny atak BVB, ale Sancho potknął się w decydującym momencie.

• 35. min.

I jest szybka odpowiedź gospodarzy! Akcja za akcję. Strzelał Heung-Min Son, dobrze interweniował Roman Buerki.

• 32. min.

Thomas Delaney zdecydował się ma strzał z dystansu. Lloris odbił piłkę przed siebie, ale zabrakło dobitki. Groźnie pod bramką Tottenhamu.

• 28. min.

Tottenham próbuje odpowiedzieć. Eriksen wrzucił piłkę w pole karne, ale tam nie było żadnego piłkarza z drużyny Mauricio Pochettino.

• 22. min.

Borussia gra coraz odważniej. Sancho kapitalnym zwodem minął dwóch piłkarzy Tottenhamu, ale jego akcja zakończyła się skuteczną interwencją Llorisa.

Tottenham
Bramki: Son (47.), Vertonghen (83.), Llorente (86.) Kartki: Aurier - żółta Skład: Lloris - Sanchz, Foyth, Alderweireld - Aurier, Sissoko (90. Wanyama), Winks, Vertonghen - Eriksen - Son (90. Lamela), Lucas (84. Llorente)
Kartki: Delaney - żółta Skład: Buerki - Hakimi, Toprak, Diallo, Zagadou (77. Schmelzer) - Witsel, Delaney - Sancho (88. Guerreiro), Dahoud, Pulisić (87. Bruun Larsen) - Goetze