Liga Mistrzów. Spartak Trnawa - Legia Warszawa. Legia odpada z walki o Ligę Mistrzów! W rewanżu wygrała, grając w dziewiątkę, ale to nie wystarczyło - to jest Twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

0 : 1

• wtorek, 31 lipca 2018
  • 90. min. + 5

Podsumowanie wtorkowej batalii Legii o Ligę Mistrzów.

Liga Mistrzów. Spartak Trnawa - Legia Warszawa. Mistrz Polski wygrał, ale odpadł z eliminacji już w 2. rundzie

Legia Warszawa pokonała Spartaka Trnawa 1:0 w rewanżowym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów, jednak odpadła z rozgrywek, bo w pierwszym spotkaniu przegrała 0:2. Mecz na Słowacji legioniści kończyli w dziewiątkę po czerwonych kartkach Marko Vesovicia i Domagoja Antolicia.

Koniec! Legia odpadła z Ligi Mistrzów...

• 90. min. + 4

Chaotycznie gra Legia. Proste środki, daleki centry, ale nic z tego nie wychodzi.

• 90. min. + 2

Kante z dystansu! Mocny, płaski strzał, jednak obok bramki. Rozpaczliwe ataki Legii.

Pięć minut doliczonych do regulaminowego czasu gry.

Zmiana w Spartaku: Hladik za Egho.

• 88. min.

Huknął Vlasko, Malarz tylko odprowadził piłkę wzrokiem. Na szczęście dla legionistów futbolówka minimalnie mija bramkę.

• 86. min.

Dramat, dramat i jeszcze raz dramat. Spartak wykorzystuje masę wolnego miejsca, jakie ma teraz na boisku. To Słowacy są w tej chwili bliżej zdobycia bramki.

• 83. min.

CZERWONA KARTKA dla Antolicia. Strata piłkarza Legii tuż pod własnym polem karnym i natychmiastowy faul. Druga żółta kartka, mistrzowie Polski grają w dziewiątkę.

• 80. min.

Zmiana w Legii: Hamalainen za Mączyńskiego.

• 78. min.

Aj! Źle przyjął w polu karnym piłkę Wieteska. Miałby przed sobą tylko bramkarza, ale futbolówka za mocno mu odskoczyła.

• 76. min.

Kolejna zmiana w Spartaku: Vlasko za Slobodę.

• 74. min.

Kibicom Legii wynik nie przeszkadza w żywiołowym dopingu.

• 71. min.

Przeważa Legia w drugiej połowie. Czas ucieka, czy uda się doprowadzić do dogrywki?

• 68. min.

Zmiana w Spartaku: Miesenbock za Grendela.

• 65. min.

Świetna akcja Legii! W polu karnym piłka zgrana głową do Cafu, który uderza z powietrza. Gol? Nie, Godal zatrzymuje piłkę przed bramką.

• 62. min.

Brakuje jeszcze jednego gola do dogrywki. Legia po zdobyciu bramki została nieco zepchnięta do defensywy.

• 59. min.

No nareszcie! Carlitos dośrodkował z prawej strony przed bramkę, a tam rywali wyprzedził Astiz, który z bliska pokonał bezradnego Chudego.

• GOOOOOOL

58. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Legia prowadzi 1:0!!!

• 54. min.

Legia ruszyła mocniej do ataku. Nie mają nic do stracenia mistrzowie Polski.

• 52. min.

Zmiana w Legii: Carlitos za Pazdana.

• 49. min.

Legia w ataku pozycyjnym. Lepiej wyglądają warszawianie na początku drugiej połowy.

Legia zaczyna drugą część meczu z jedną zmianą: za Radovicia na boisku pojawił się Cafu.

Zaczęła się druga połowa!

• PRZERWA

Wygląda to katastrofalnie. Legia gra słabo, bez jakiegokolwiek pomysłu, a na dodatek od 37. minuty musi radzić sobie w dziesiątkę po tym, jak drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu obejrzał Vesović. Nic nie zapowiada tego, aby mistrzowie Polski odrobili straty z pierwszego meczu i kontynuowali walkę o fazę grupową Ligi Mistrzów.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy.

• 44. min.

Kierownik Legii Warszawa dyskutuje przy linii bocznej i po ostrej wymianie zdań zostaje odesłany przez sędziego do szatni.

• 43. min.

Jak Kante tego nie strzelił?! Świetna piłka przed bramkę, ale trzeba było jeszcze w nią trafić. Kante machnął nogą, przeciął jednak tylko powietrze, a futbolówka poszybowała w ręce Chudego.

• 41. min.
  • 38. min.

Spartak przycisnął, widząc, że czerwona kartka podcięła skrzydła rywalom. Na posterunku póki co Arkadiusz Malarz.

• 34. min.

Vesović wylatuje z boiska! Taktyczny faul pomocnika Legii i druga żółta kartka, co oznacza koniec tego meczu dla Czarnogórca. Jeśli do tej pory ten dwumecz układał się dla Legii źle, to teraz można już powiedzieć, że jest fatalnie.

• 31. min.

Nie dzieje się wiele na boisku. Obraz gry w zasadzie jest taki sam od pierwszego gwizdka. Legia w ataku pozycyjnym jest tak nieporadna, że aż szkoda patrzeć. Niemal każda akcja kończy się trzydzieści metrów od bramki Chudego.

• 27. min.

Chcielibyśmy napisać coś pozytywnego o postawie mistrzów Polski, ale nie da się. Legia wygląda na zespół, który nie wie, co i jak ma grać.

• 24. min.

Żółta kartka dla Vesovicia za ostry faul.

• 20. min.

Legia gra zdecydowanie za wolno, a co za tym idzie zbyt przewidywalnie.

• 16. min.

Uratował Legię Arkadiusz Malarz. Jirka uderzył płasko po długim słupku, a bramkarz Legii popisał się świetnym refleksem i sparował piłkę do boku.

• 13. min.

Kante! Próbował głową zaskoczyć Chudego, ale zabrakło z dobrych dwóch metrów, żeby w ogóle trafić w bramkę.

• 10. min.

Niewiele brakowało, a Godal zaaplikowałby swojej drużynie samobója. Nieporozumienie z Chudym, Godal wybija piłkę na tyle niefortunnie, że kieruje ją do własnej bramki. Chudy z najwyższym trudem wybija futbolówkę z linii bramkowej...

• 7. min.

Słabo to wygląda w pierwszych minutach. Legia, jak przyzwyczaiła do tego w ostatnich tygodniach, bez pomysłu. Dużo niedokładności, totalny chaos w rozegraniu.

• 5. min.

Głupia strata Wieteski blisko własnej bramki. Na szczęście dla mistrzów Polski zabrakło ostatniego podania piłkarzom Spartaka.

• 3. min.

Wysokim pressingiem gra Spartak. Legioniści mają problemy z wyprowadzeniem piłki ze swojej połowy.

• 1. min.

Gramy!

• Skład Spartaka: Chudy - Toth, Godal, Conka - Kadlec, Grendel, Sloboda, Gressak, Rada - Jirka, Egho.

• Skład Legii: Malarz - Wieteska, Pazdan, Astiz, Hlousek - Mączyński, Antolić - Vesović, Radović, Kucharczyk - Kante.

• Przed tygodniem, po bardzo słabym spotkaniu, legioniści przegrali u siebie 0:2. Jeszcze nigdy w historii warszawska drużyna nie odrobiła na wyjeździe strat z pierwszego meczu. Czy uda się to dzisiaj?

• Dobry wieczór państwu! Zapraszamy na relację na żywo z rewanżowego meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Legia Warszawa o 20.30 zmierzy się na wyjeździe ze Spartakiem Trnawa.

1
Kartki: Toth - żółta Skład: Chudy - Toth, Godal, Conka - Kadlec, Grendel (70. Miesenbock), Sloboda (76. Vlasko), Gressak, Rada - Jirka, Egho (91. Hladik).
Bramki: Astiz (63.) Kartki: Vesović, Antolić - żółte, Vesović, Antolić - czerwone (drugie żółte) Skład: Malarz - Wieteska, Pazdan (52. Carlitos), Astiz, Hlousek - Mączyński (80. Hamalainen), Antolić - Vesović, Radović (46. Cafu), Kucharczyk - Kante.