Liga Mistrzów. Juventus ograł Tottenham po thrillerze [ZAPIS RELACJI]

• środa, 07 marca 2018
  • 90. min. + 4

Podsumowanie spotkania poniżej. Dobranoc!

Liga Mistrzów. Juventus w ćwierćfinale!

Juventus pokonał Tottenham 2:1 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów i awansował do najlepszej ósemki w Europie. Gospodarze prowadzili do 64. minuty, ale dzięki golom Gonzalo Higuainowi i Paulo Dybali zdobytym w 4 minuty to goście mogą cieszyć się z awansu.

KONIEC MECZU! Co tu się działo? Tottenham prowadził 1-0, a Juventus nie istniał. Ale po dwóch zmianach "Stara Dama" strzeliła dwa gole w trzy minuty, a w samej końcówce Barzagli wybił jeszcze piłkę z linii bramkowej!

• 90. min. + 3

Marciniak przerwał grę na pół minuty przed końcem. Dybala leżał na boisku. Jak się okazało, polski sędzia odgwizdał faul.

Jeszcze 60 sekund.

• 90. min. + 2

Sturaro uderzył na bramkę Llorisa, ale w sam jej środek.

• 90. min. + 1

Trzy minuty doliczone. Czy Tottenham doprowadzi do dogrywki? Czeka nas szalona końcówka.

Barzagli wybił piłkę tuż sprzed linii bramkowej, słuszna decyzja Marciniaka. Co za emocje!

CO TAM SIĘ STAŁO?! Juventus wybija piłkę z linii bramkowej! Marciniak nie uznał gola, ale wcześniej był spalony.

• 89. min.

Dembele z żółtą kartką po faulu na Dybali. Typowy faul taktyczny.

• 88. min.

Strzały Eriksena i Llorente zablokowane. Mur Juventusu jak na razie działa.

• 87. min.

Asamoah wybija piłkę z własnego pola karnego "aby dalej". Czy to podejście się sprawdzi? Ponad trzy minuty do końca, a Marciniak na pewno jeszcze coś doliczy.

• 86. min.

Llorente wchodzi za Allego, który nie rozegrał najlepszego meczu - choć i tak sprawiał problemy zawodnikom Juve, którzy zarobili na nim kilka żółtych kartek.

• 85. min.

Szymon Marciniak upomina Buffona.

• 85. min.

Dośrodkowanie Daviesa do nikogo, ale piłkę przed wyjściem poza boisko niespodziewanie uratował Son. Niecelne uderzenie Eriksena.

• 84. min.

Gospodarze wykorzystali jak na razie jedną z trzech zmian, ale do wejścia szykuje się Fernando Llorente - idealny zawodnik na wrzutki w pole karne. Przy okazji to były piłkarz Juventusu.

• 83. min.

Zmiana w Juventusie. Stefano Sturaro wchodzi za Gonzalo Higuaina.

• 83. min.

Son uderza sprzed pola karnego, ale obok bramki. Coraz goręcej.

• 82. min.

Piąstkowanie Buffona i Tottenham musi od nowa budować akcję. Juventus zamknięty we własnej tercji boiska.

• 82. min.

Son podaje do Eriksena w polu karnym, uderzenie i... rzut rożny. Asamoah odbił piłkę głową.

Tottenham
Bramki: Son (39.) Kartki: Vertonghen, Alli, Dembele - żółta Skład: Lloris - Trippier, Sanchez, Vertonghen, Davies - Dembele, Dier (74. Lamela), Eriksen - Alli (86. Llorente), Kane, Son
Juventus
Bramki: Higuain (64.), Dybala (67.) Kartki: Alex Sandro, Pjanić, Benatia, Chiellini - żółta Skład: Buffon - Barzagli, Benatia (61. Lichtsteiner), Chiellini, Alex Sandro - Khedira, Pjanić, Matuidi (60. Asamoah) - Dybala, Higuain (83. Sturaro), Costa