Liga Mistrzów. Kapitalny mecz w Neapolu! Padło sześć goli! City wygrało [ZAPIS RELACJI]

2 : 4

• środa, 01 listopada 2017
  • KONIEC

Koniec! To był kapitalny spektakl futbolu. Napoli zaczęło świetnie, ale około 30. minuty straciło inicjatywę. Jak to mawiał Jerzy Engel po porażkach Polaków: "były momenty". Ale to City przeważało i skomplikowało Napoli kwestię awansu.

Grupa F

1. City 4 mecze 12 pkt

2. Szachtar 4 m 9 pkt

3. Napoli 4 m 3 pkt

4. Feyenoord 4 m 0 pkt

• GOOOOOOL

90. min. + 3

GOL! GOL! GOL! GOL! STERLING! Napoli było bliskie gola, ale się nie udało. Poszła kontra, którą skutecznie wykończył Sterling.

• 90. min. + 1

Otamendi obejrzał żółtą kartkę

Schodzi De Bruyne, wchodzi Gabriel Jesus.

Można powiedzieć, że to właśnie rezerwowi zdecydowali o zwycięstwie. Ławka Napoli jest dość mocna, ale na Serie A. Natomiast Guardiola ma do dyspozycji 22 piłkarzy na bardzo wysokim poziomie. Dzisiejszy mecz to uwypuklił.

• 89. min.

Mijają kolejne minuty, ale obraz gry się nie zmienia. City utrzymuje się przy piłce, a gracze Napoli bezskutecznie próbują ją odebrać.

• 86. min.

Schodzi Jorginho, wchodzi Ounas. Mówi się o nim, że to "nowy Inisgne".

Ta zmiana oznacza, że Zieliński nie zagra w dzisiejszym meczu.

• 85. min.

Kapitalna piłka Roga do Mertensa! Zmylił kilku obrońców, ale koronkowej akcji nie będzie. Był spalony. Minimalny.

• 82. min.

Jednak strzelał Sane! Piłka pofrunęła minimalnie nad poprzeczką!

• 80. min.

Świetna okazja dla De Bruyne! Rzut wolny z 20. metra od bramki.

• 77. min.

Obie drużyny nieco opadły z sił. Piłka rzadko opuszcza środkową strefę boiska.

• 75. min.

Schodzi Allan, wchodzi Rog. A to oznacza, że Zieliński raczej nie pojawi się dziś na boisku.

W City też roszada. Schodzi Aguero, wchodzi Bernando Silva.

• GOOOOOOL

71. min.

Sante przebiegł z piłką około 40 metrów, a wtem Hysaj odebrał mu piłkę, ale ta powędrowała pod nogi Aguero! Argentyńczyk pokonał Reinę! City na prowadzeniu!

• 71. min.

Callejon strzelał z 5. metra, ale kapitalną interwencją popisał się Ederson.

• 66. min.
  • 65. min.

Mertens! Przed nim już tylko Ederson! A jednak nie! Był spalony.

• GOOOOOOL

63. min.

GOOOOOL! Jorginho oszukał Edersona! Mamy remis!

• 61. min.

Rzut karny! Fernandinho staranował Albiola!

• 58. min.

Rzut rożny dla Napoli

• 56. min.

Insigne! "Mały czarodziej" popisał się kapitalnym uderzeniem, ale spojenie poprzeczki i słupka uratowało City przed utratą bramki!

• 53. min.

Mertens żyje! A już wydawało się, że zakiwa się na śmierć!

• 51. min.

Riposta gospodarzy! Insigne strzelał na bliższy słupek, ale piłka trafiła jedynie w boczną siatkę.

• 48. min.

I GOOOOOL! De Bruyne dośrodkował a Stones strzelił głową! Piłka przekroczyła linię bramkową i wróciła na boisku! VAR jednak nic by się nie przydał, bo gol był ewidentny!

• 48. min.

Sterling wdarł się w pole karne! Minął dwóch rywali, ale Albiol kapitalnie wyłuskał mu piłkę. Rzut rożny! Piłka do Otamendiego, ale ubiegł go Maggio. Kolejny korner!

Ruszyła druga połowa!

• PRZERWA

Koniec pierwszej połowy. Napoli zaczęło mecz koncertowo. Grało świetnie i stosowali bardzo wysokim pressingiem, ale sił starczyło im tylko na półgodziny. Potem inicjatywę przejęli gości. Obie drużyny mają teraz kwadrans na naładowanie akumulatorów. Słyszymy się po przerwie!

• 44. min.

City praktycznie nie schodzi z połowy Napoli. Czy gospodarze utrzymują remis? Zostało im kilkadziesiąt sekund.

• 42. min.

Sterling pada w polu karnym! Guardiola domaga się karnego, ale gwizdek arbitra milczy. Słuszna decyzja sędziego.

• 38. min.

Aguero! Ależ huknął Argentyńczyk! Potężnie, ale minimalnie niecelnie.

• 37. min.

Poprzeczka uratowała Napoli!

• GOOOOOOL

35. min.

Guendogan dośrodkował w pole karne, a najwyżej do piłki wyskoczył Otamendi! I co? I GOOOOOOOOOOOL!

Pierwsze półgodziny było pod dyktando Napoli, ale od kilku minut to City przeważa

• 34. min.

Guendogan uderzył z dystansu! Ale bardzo niecelnie. City przycisnęło!

• 32. min.

Aguero! Strzelał z 14. metra, ale piłka odbiła się jeszcze od stopera Napoli. Rzut rożny jednak nie przyniósł większego zagrożenia.

• 30. min.

Schodzi Ghoulam, wchodzi Maggio. Czy doświadczony obrońca upilnuje Sane`ego? To właśnie skrzydłowy jest dziś najlepszym piłkarzem City.

• 27. min.

Ghoulam sygnalizuje zmianę! Mertens również narzeka na ból uda. Czy kontuzje pokonają Napoli?

• 25. min.

Jeśli można się przyczepić o coś do Napoli to o wrzutki w pole karne. Mertens mierzy 167 cm, Insigne 164 cm, a obrońcy City? Stones wyrósł od ziemi na 188 cm, a Otamendi jest pięć cm niższy.

• 23. min.

Napoli wciąż wygląda na drużynę nienasyconą prowadzeniem. Wciąż atakują. Co się stało z City?

• GOOOOOOL

21. min.

GOOOOOL! GOOOOOOOOOOOOOOOOL! GOOOOOL! Kapitalne zejście Insigne ze skrzydła do środka zakończone mocnym strzałem na dalszy słupek. Asystę zanotował Mertens.

• 17. min.
  • 17. min.

Groźne dośrodkowanie Ghoulama! Ale czujną interwencją popisał się Ederson.

• 15. min.

Za nami kwadrans. Co za mecz! Co za tempo! Po prostu piękno futbolu! Optyczna przewaga gospodarzy

• 13. min.

I znowu Mertens! I znowu za lekko. Belg jest w bestią, gdy gra w Serie A. W Lidze Mistrzów nie potrafi utrzymać poziomu jaki prezentuje we Włoszech.

• 12. min.

Kolejna szansa Napoli! Mertens starał się podcinką pokonać Edersona, ale lobował zdecydowanie za lekko.

• 9. min.

Mertens strzelał z rzutu wolnego! Posłał piłkę za nisko, bo trafiła mur. Ale przy piłce wciąż gospodarze.

• 7. min.

Ależ bomba Hamsika z około 30. metra! Słowak strzelił jednak wprost w bramkarza!

• 5. min.

Sterling wdarł się w pole karne gospodarzy, ale kapitalny wślizg zanotował Koulibaly

• 4. min.

Atak Napoli! Insigne zagrał wzdłuż pola karnego do Mertensa, ale Belga ubiegł Stones i oddalił zagrożenie

• 2. min.

Napoli rozpoczęło wysokim pressing, ale City umiejętnie utrzymuje się przy piłce.

• 1. min.

GRAMY!

• To będzie przede wszystkim pojedynek dwóch świetnych trenerów. Sarri kontra Guardiola!

• W poprzedniej kolejce City wygrało w Manchesterze 2:1 z Napoli, ale warto przypomnieć, że Dries Mertnes zmarnował rzut karny i kilka bardzo dogodnych okazji.

• Buongiorno!

Napoli podejmuje na Stadio San Paolo Manchester City. Lider ligi włoskiej kontra najlepsza drużyna Premier League. To chyba powinno Was zachęcić, aby śledzić naszą relację. Tym bardziej, że w drugiej połowie prawdopodobnie zobaczymy na boisku Piotra Zielińśkiego!

Napoli
Bramki: Insigne (21.), Jorginho (62. - karny) Kartki: Mertens, Koulibaly - żółta Skład: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam (31. Maggio) - Jorginho (82. Ounas) - Allan (75. Rog), Hamsik - Callejon, Mertens, Insigne
Bramki: Otamendi (34.), Stones (48.), Aguero (69.), Sterling (90.) Kartki: Otamendi - żółta Skład: Ederson - Danilo, Stones, Otamendi, Delph - Fernandinho, Guendogan (71. D.Silva) - Sterling, De Bruyne, Sane (90. Gabriel Jesus) - Aguero (75. B.Silva)