Liga Mistrzów. Monaco zachowało szanse na awans [ZAPIS RELACJI]

2. RB Lipsk 3 m 4 pkt

3. FC Porto 3 m 3 pkt

4. Monaco 4 m 2 pkt

Monaco zachowało matematyczne szanse na awans.

Koniec! Remis jest jak najbardziej sprawiedliwym wynikiem. Kamil Glik zanotował udane zawody.

Keita Balde był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale trafił wprost w Fabricio. I to nawet nie wyglądało na strzał, a na podanie...

• 88. min.

Rzut wolny nie przyniósł jednak zagrożenia.

• 88. min.

Kapitalna piłka od Talisci do Quaresmy, ale 34-latek źle podawał do Babela. Przy piłce już Monaco! Fabinho został brutalnie sfaulowany przez Medela! CHilijczyk uratował przewinieniem swój zespół od gola.

• 88. min.

Quaresma stracił piłkę i chamsko kopnął Raggi`ego. Powinna być czerwona kartka, ale ujrzał tylko żółtą.

• 86. min.

Ostatnia zmiana Jardima. Adama Diakhaby za Lopesa, autora gola.

• 86. min.

Keita Balde! Strzelał z bardzo ostrego kąta, ale piłka pofrunęła wysoko nad poprzeczką.

• 82. min.

Schodzi Hutchinson, wchodzi Talisca - niezwykle utalentowany gracz.

• 80. min.

Tosun uderzał, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• 78. min.

Babel! Co on zrobił!? Powinien strzelać, ale kilkakrotnie przełożył piłkę raz na prawą, raz na lewą nogę, a ostatecznie ją stracił.

• 78. min.

Raggi popisał się sprytnym zagraniem w pole karne, ale jego koledzy nie zrozumieli intencji obrońcy. Szkoda, mogło wyjść pięknie.

• 75. min.

Kontuzjowanego Arslana zmienia Mitrović

• 72. min.

Kamil Glik zdecydował się na strzał z dystansu, ale nie była to dobra decyzja. A raczej wykonanie było mizerne.

• 69. min.

Gary Medel wchodzi za Tosicia.

• 66. min.

Jovetić wystawił piłkę do wbiegającego w pole karne Raggi`ego. Ale prawy obrońca nie bez powodu zajmuje się głównie defensywą. FATALNIE przestrzelił.

• 66. min.

Quaresma dośrodkował wprost w ręce Subasicia.

• 62. min.

Tosić brutalnie sfaulował Raggi`ego, ale zobaczył jedynie żółtą kartkę.

• 61. min.

Wreszcie jakaś odpowiedź Monaco! Keita Balde mógł mieć bardzo dobrą okazję strzelecką, ale wyprzedził go Tosić

• 59. min.

Sprytne zachowanie Glika. Wymusił faul wyprzedzając Tosuna, który go staranował. Doświadczenie Polaka dzisiaj imponuje! To już kolejna taka sytuacja.

• 57. min.

Co tu się stało!? Babel minął bramkarza, ale nie miał miejsca do strzału, więc wystawił piłkę do Quaresmy, ale ten potwornie spartaczył.

• GOOOOOOL

54. min.

GOOOOOL! Tosun potężnym strzałem pokonał Subasicia. To już jego czwarty gol w LM.

• 52. min.

Quaresma został sfaulowany przez Jorge`a. Rzut karny dla gospodarzy!

• 48. min.

Tosun pięknie złożył się do strzału przewrotką, ale był na spalonym.

Ruszyła druga połowa!

• przerwa

Lepsze wrażenie zrobili gospodarze i to oni mieli optyczną przewagę. Ale byli nieskuteczni. Zasługa w tym Kamila Glika, który zanotował dobrą pierwszą połowę.

• 45. min.

Keita Balde pada w polu karnym! Jest gwizdek arbitra! Rzut karny!? Nie. Był spalony.

• GOOOOOOL

44. min.

GOOOOL! Rony Lopes popisał się pięknym strzałem lewą nogą z około 22. metra! Perełka! Cud miód i malina.

• 40. min.

Świetna interwencja Kamila Glika. Reprezentant Polski uratował Monaco od straty gola.

• 37. min.

Ależ było blisko! Monaco powinno objąć prowadzenie! Lopes strącił piłkę, ta minęła bramkarza, ale obrońcy zdołali ją wybić.

• 34. min.

Lopes kopnął z dystansu. Bardzo mocno i niecelnie. Może przynajmniej jakiś kibic zgarnie piłkę za friko?

• 32. min.

Natychmiastowa riposta gospodarzy! Babel został jednak zablokowany przez Fabinho! Kapitalny powrót Brazylijczyka!

• 30. min.

Jovetić! Miał świetną okazję do strzelenia gola, ale wdał się w niepotrzebny drybling i stracił pilkę

• 28. min.

Piłka przestała opuszczać środkową strefę boiska. Dużo walki i agresji. Żółtą kartkę ujrzał Rony Lopes

• 25. min.

Tolgay Arslan przekroczył przepisy, a arbiter pokazał mu żółtą kartkę.

• 23. min.

Tosun strzela! Ale kapitalną ofiarną interwencją popisał się Raggi.

• 21. min.

Pierwszy kwadrans był pod dyktando gospodarzy, ale od pięciu minut to Monaco przeważa.

• 17. min.

Świetna wrzutka Quaresmy w pole karne! Czemu nikt nie zakończył tego strzałem!? Monaco rozpocznie od bramki.

• 15. min.

Twarda walka pomiędzy Glikiem a Tosunem. Arbiter uznał, że to Polak był faulowany.

• 13. min.

Wreszcie jakaś oznaka życia ze strony Monaco! Tielemans umiejętnie zgubił krycie i ładnym strzałem głową próbował zaskoczyć bramkarza, ale Fabricio świetnie instynktownie obronił to uderzenie.

• 9. min.

Trwa napór Besiktasu! Monaco ma problemy z opuszczeniem własnej połowy.

• 8. min.

Kibice Besiktasu dają o sobie znać. Bardzo, ale to bardzo głośno, dopingują zespół. Przypomnijmy więc sytuację sprzed kilku tygodni.

Liga Mistrzów. Timo Werner zszedł z boiska przez głośny doping kibiców rywala

Podczas wtorkowego meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Besiktasem Stambuł i RB Lipsk doszło do kuriozalnej sytuacji. Napastnik gości, Timo Werner poprosił o zmianę, ponieważ nie mógł znieść głośnego dopingu fanów gospodarzy.

• 6. min.

Piękna akcja gospodarzy. Babel zagrał wzdłuż pola karnego, ale przytomną interwencją popisał się Glik. Kolejny korner dla Besiktasu.

• 4. min.

Rzut rożny zamienił się w kolejny korner. Glik wybił piłkę, ale spadła ona pod nogi Quaresmy. Portugalczyk minął dwóch rywali, ale trzeci odebrał mu piłkę i poszła kontra Monaco. Zagrożenia jednak nie będzie, był spalony.

• 1. min.

Besiktas już wywalczył rzut rożny! Dośrodkowywać będzie Quaresma.

• 1. min.

Gramy!

• Hymn LM już za nami. Czekamy na pierwszy gwizdek sędziego!

• Besiktas może pierwszy raz w historii awansować do 1/8 finału LM.

• Przypomnijmy tylko, że AS Monaco w zeszłym sezonie dotarło aż do półfinału LM, ale tam lepszy okazał się Juventus. Dlatego odpadnięcie już na tak wczesnym etapie zostanie w Księstwie odebrano jako katastrofa.

• Grupa G

1. Besiktas 3 mecze 9 punktów

4. AS Monaco 3 m 1 pkt

• Dobry wieczór!

Remis 1:1 z RB Lipsk, porażka 0:3 z Porto i przegrana 1:2 z Besiktasem - tak prezentuje się bilans AS Monaco w Lidze Mistrzów. Jeśli Kamil Glik i spółka jeszcze marzą o awansie do fazy pucharowej, to muszą dziś wygrać. Zadanie nie będzie łatwe, bo wyjazd do Stambułu zawsze jest ciężką przeprawą.

Besiktas
Bramki: Tosun (54. - karny) Kartki: Arslan, Tosić, Quaresma, Medel - żółta Skład: Fabricio - Gonul, Pepe, Tosić (69. Medel), Adriano - Hutchinson (83. Talisca), Arslan (75. Mitrović) - Quaresma, Ozyakup, Babel - Tosun
Monaco
Bramki: Rony Lopes (45.) Kartki: Rony Lopes, Jorge, Diakhaby - żółta Skład: Subasić - Raggi, Jemerson, Glik, Jorge - Moutinho, Fabinho, Tielemans (74. Carrillo) - Lemar (26. Jovetić), Keita, Rony Lopes (85. Diakhaby)