Liga Mistrzów. Bayern wygrywa z CSKA. Grał Lewandowski [ZAPIS RELACJI]

0 : 1

• wtorek, 30 września 2014
  • KONIEC

Mecz podsumowuje Michał Zachodny:

Nie było łatwo - CSKA całkiem nieźle Bayernowi przeszkadzało, także tworząc zagrożenie pod bramką swoich rywali - ale mistrzowie Niemiec po prostu okazali się lepsi. W zasadzie to minimalne zwycięstwo drużyny Guardioli dało nam kolejny dowód na to, że adaptacja Roberta Lewandowskiego to nie będzie proces krótki ani szczególnie dla Polaka łatwy. Napastnik wciąż stara się przestawić na szukanie swoich szans na znacznie mniejszej przestrzeni, radzeniu sobie pod ciągłą presją przeciwnika i przy tak zdecydowanej dominacji własnego zespołu. Jedna ładna "klepka" z Muellerem to mimo wszystko za mało, by być zadowolonym.

• KONIEC MECZU

90. min. + 3

Bayern wygrywa w Moskwie z CSKA 1:0 po bramce Muellera z rzutu karnego.

• 90. min. + 1

Trzy minuty doliczył sędzia.

Pizarro miał przed sobą tylko bramkarza, ale trafił prosto w jego nogi.

Koniec meczu dla Lewandowskiego. Zmienia go Claudio Pizarro.

• 88. min.

Zablokowany strzał na bramkę Neuera przez obrońców.

• 85. min.

Benatia prostopadle do Muellera. Niemiec miał przed sobą tylko bramkarza, ale chciał jeszcze dogrywać do kolegi z zespołu i zrobił to niedokładnie.

• 83. min.

Lewandowski dograł w pole karne do Lahma, a Niemiec dośrodkował na dalszy słupek. Piłkę przyjął Shaqiri, który wdał się w drybling i stracił piłkę.

• 81. min.

I kolejna zmiana... Rafinha wchodzi za Robbena.

• 79. min.

Zmiana w drużynie CSKA. Boisko opuścił Tosić, a jego miejsce na boisku zajął Jefremow.

• 77. min.

Zmiany dokonuje Guardiola. Boisko opuszcza Goetze, a w jego miejsce wchodzi Shaqiri.

• 75. min.

Tosić uderzył zza pola karnego, ale za lekko by zaskoczyć Neuera.

• 73. min.

Długa piłka od kapitana CSKA za linię obrony Bawarczyków. Tam było dwóch graczy gospodarzy, ale jeden z nich został złapany na spalonym i arbiter przerwał akcję.

• 70. min.

Mueller dograł piłkę w pole karne do Lewandowskiego, ale Polak był pilnowany przez trzech rywali i stracił piłkę.

• 68. min.

Mehdi Benatia faulował Musę i obejrzał za to zagranie żółtą kartkę.

• 66. min.

Pierwsza zmiana. Boisko opuszcza Natcho, a w jego miejsce wchodzi Doumbia.

• 64. min.

Bawarczycy wymieniają mnóstwo podań przed polem karnym CSKA, ale nie mają pomysłu na finalizację akcji.

• 62. min.

Mueller dośrodkował w pole karne, ale Lewandowski nie sięgnął piłki. Akcję zamykał jeszcze Alaba, ale strzelił wysoko nad bramką.

• 60. min.

CSKA udało się wreszcie przejąć piłkę, ale nieudany kontratak w ich wykonaniu i Bawarczycy znów w ataku pozycyjnym.

• 57. min.

Znakomita piłka od Robbena do Goetze. Niemiec jednak zepsuł tą akcję i nie zdołał dograć piłki pod bramkę CSKA.

• 54. min.

Wyśmienita okazja dla Lewandowskiego! Dostał piłkę w pole karne od Goetze, przyjął ją sobie w tempo klatką piersiową, ale obrońcy zablokowali jego strzał.

• 53. min.

Kolejna okazja Musy po kontrataku CSKA, ale jego strzał zablokowali obrońcy Bawarczyków.

• 52. min.

Robben zagrał nad obrońcami w pole karne CSKA, ale Lewandowski został uprzedzony przez bramkarza gospodarzy.

• 48. min.

Robben uderzył na bramkę, ale prosto w ręce bramkarza.

• 48. min.

Lewandowski ograł dwóch zawodników CSKA i wpadł w pole karne. Jego dośrodkowanie jednak zostało zablokowane i będzie rzut rożny dla Bawarczyków.

Początek drugiej połowy spotkania.

• PRZERWA

Pierwszą połowę podsumowuje Michał Zachodny:

Pomimo tej całej dominacji Bayernu, to CSKA należy się pochwała. Zapominając na chwilę o całkowicie bezsensownym wślizgu Fernandesa, który dał przyjezdnym możliwość wyjścia na prowadzenie, gospodarze bronili się bardzo mądrze, świetnie przesuwając się w defensywie i nie pozwalając podopiecznym Guardioli złapać jakikolwiek rytm. Tylko dwa razy rozpędził się Bayern - raz Lewandowski znalazł się na minimalnym spalonym, za drugim razem strzał Polaka z siedmiu metrów został zablokowany. Tymczasem piłkarze CSKA też groźnie atakowali, zmusili Neuera do kilku interwencji. Nie skreślajmy ich szans na remis w tym spotkaniu.

• 45. min. + 1

Sędzia wysyła piłkarzy na przerwę. Bayern prowadzi z CSKA 1:0 po bramce Muellera z rzutu karnego.

Eremenko ukarany żółtą kartką.

• 45. min.

Co za okazja Bayernu! Robben wpadł w pole karne, ale był blokowany i Lewandowski również...

• 43. min.

Gospodarze przejęli piłkę przed własnym polem karnym i ruszyli z kontratakiem, ale Lahm odebrał piłkę zawodnikowi CSKA.

• 40. min.

Lahm zatrzymywał Szennikowa faulem i obejrzał za to zagranie żółtą kartkę.

• 39. min.

Goetze strzelał niecelnie zza pola karnego.

• 37. min.

Co za okazja CSKA! To powinna być bramka. Musa miał przed sobą tylko Neuera, ale lepszy był bramkarz Bawarczyków.

• 35. min.

Mueller uderzył z daleka prostym podbiciem, ale prosto w ręce bramkarza.

• 32. min.

Bernat ograł jednego rywala na lewej stronie boiska i pędził w stronę bramki, ale z drugim przeciwnikiem już sobie nie poradził.

• 30. min.

Akcja gospodarzy środkiem boiska, podanie w pole karne, ale zdążyli wybić piłkę obrońcy Bawarczyków.

• 27. min.

Goool! a jednak nie... Lewandowski umieścił piłkę w siatce, ale był na pozycji spalonej.

• 25. min.

CSKA próbuje odpowiedzieć. Eremenko strzelił nad bramką.

• GOOOOOOL

22. min.

0:1! Thomas Mueller zamienia rzut karny na gola!

• 21. min.

Rzut karny dla Bayernu! Faulowany w polu karnym był Goetze.

• 20. min.

Robben wpadł z prawej strony w pole karne CSKA, ale niedokładnie dogrywał do Muellera.

• 18. min.

Bayern miał rzut wolny po faulu na Goetze, ale Alonso strzelił wprost w ręce bramkarza.

• 16. min.

Bardzo dobra okazja CSKA! Piłka przed pole karne, a tam był Milanow, który oddał strzał po ziemi. Niestety prosto w Neuera.

• 14. min.

Xabi Alonso dośrodkował w pole karne z narożnika boiska, a z piłką minął się Robert Lewandowski. Grę wznowi bramkarz gospodarzy.

• 12. min.

Bardzo szybko rozegrany rzut rożny przez Bawarczyków i Robben uderzył zza pola karnego, ale broni bramkarz CSKA.

• 10. min.

Ładna akcja Bayernu. Bernat wymienił piłkę z Alabą i dośrodkował w pole karne. Z pierwszej piłki strzelał Goetze, ale nad poprzeczką.

• 7. min.

Wreszcie akcja ofensywna gospodarzy. Długa piłka w pole karne Bayernu, Musa zdołał oddać strzał, ale z trudnej pozycji i Neuer nie musiał nawet interweniować.

• 5. min.

Od dłuższej chwili gospodarze zamknięci przed własnym polem karnym i nie potrafią nawet przekroczyć linii środkowej boiska.

• 2. min.

Długa piłką do Robbena, ale Holender nie zdołał opanować piłki i wybijają ją z własnej połowy gracze CSKA.

• 1. min.

Gramy!

• Piłkarze już na murawie. Za chwilę zaczynamy!

• Wyjściowe składy obu drużyn:

CSKA Moskwa: Akinfeev, Mario Fernandes, Ignashevich, Berezutski, Berezutski, Schennikov, Tosić, Milanov, Eremenko, Natcho, Musa

Bayern: Neuer, Dante, Benatia, Bernat, Lahm, Alaba, Xabi Alonso, Gotze, Lewandowski, Robben, Muller

• Liga Mistrzów. Wszystkie niepokoje Bayernu przed CSKA

Dla Bayernu Monachium wtorkowy mecz (na żywo o 18) przeciwko CSKA Moskwa będzie 189. w historii występów w Lidze Mistrzów. I pierwszym, który Bawarczycy rozegrają przy pustych trybunach. Jednak ponury nastrój udzielił się mistrzom Niemiec jeszcze przed wyprawą do stolicy Rosji. W Moskwie kłopoty Bayernu jedynie narosły.

• Liga Mistrzów. Lewandowski gotowy na mecz z CSKA

Bayern Monachium w swoim drugim meczu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów zmierzy się z CSKA Moskwa. W pierwszym starciu Bawarczycy pokonali Manchester City, ale Robertowi Lewandowskiemu nie udało się strzelić gola. Czy tym razem uda mu się pokonać bramkarza rywali? Początek meczu we wtorek o 18.00.

• Nie musicie się martwić, że coś wam umknie, jeśli macie smartfona z zainstalowaną aplikacją Sport.pl LIVE. Czytajcie w niej naszą relację.

Wszystkie wersje aplikacji ściągniecie stąd.

CSKA Moskwa
Kartki: Eremenko - żółta Skład: Akinfiejew - Fernandes, W.Bierezucki, Ignaszewicz, Szczennikow - A.Bierezucki - Tosić (78. Jefremow), Natcho (66. Doumbia), Eremenko, Milanow - Musa
Bramki: Mueller (22. - karny) Kartki: Lahm, Benatia - żółta Skład: Neuer - Lahm, Benatia, Dante, Bernat - Alonso, Alaba - Robben (81. Rafinha), Mueller, Goetze (77. Shaqiri) - Lewandowski (90. Pizarro)