Liga Mistrzów. Arsenal wymęczył zwycięstwo z Udinese

Komentarze
Od?wie?
31
Koniec meczu.

90. min. Ale okazja! Gevinho zagrał do Walcotta, który uderzył z pierwszej piłki, ale Handanović obronił, wykazując się świetnym refleksem.

89. min. Gra toczy się od pola karnego do pola karnego. Udinese wciąż atakuje, a Arsenal kontruje.

85. min. Znów strzał Gervinho trafił w nogi obrońców. Napastnik Arsenalu gra błyskotliwie, do momentu, gdy musi uderzyć na bramkę.

83. min. Ależ dynamiczny wślizg Ekstranda. W polu karnym Udinese szarżował Gervinho. Przez moment wydawało się, że sędzia chciał podyktować rzut karny, ale wślizg był czysty.

77. min. Rajd Gervinho zatrzymany przez jednego z obrońców Udinese. Choć jego akcja była efektowna, to nie miał do kogo zagrać.

75. min. Świetna obrona Szczęsnego po rzucie wolnym wykonywanym przez Di Natale. Włoch uderzył nad murem, tuż obok słupka, ale Polak wybił piłkę.

72. min. Piłkarze Udinese potrafią rozegrać piłkę na małej przestrzeni, wymienić kilka podań w tłoku, ale brakuje celnego zagrania w polu karnym.

67. min. Walcott dynamicznie wbiegł w pole karne, ale zamiast strzelać, próbował lobować bramkarza. Skoksował i nie trafił w bramkę.

61. min. Groźny strzał Isli z ostrego kąta, Chilijczyk wygrał pojedynek biegowy z Jankinsonem, ale strzelił obok słupka.

59. min. Ekstrand świetnie obronił się przed atakami Gervinho, który był bliski wyprzedzenia piłkarza Udinese przed polem karnym gości.

56. min. Okazuje się, że Djourou w tym meczu długo nie zagra. Szwajcar wszedł w drugiej połowie, ale musi zejść z boiska. Zastępuje go Jenkinson, który latem trafił do Arsenalu z Charltonu.

50. min. Po rzucie rożnym Pinzi był sam na sam ze Szczęsnym. Ale pomocnik Udinese przekroczył linie spalonego.

49. min. Ależ okazja dla Udinese! Di Natale wpadł w pole karne. Wojciech Szczęsny już się rzucał, ale w ostatniej chwili strzał Włocha zablokował Djourou.

46. min. Gramy po przerwie.

Koniec pierwszej połowy.

45. min. Dośrodkowanie w pole karne Arsenalu, ale Szczęsny pewnie łapie piłkę.

41. min. Dośrodkowanie Ekstranda w pole karne Arsenalu, a w nim Armero raczej uchylał się przed piłką, niż próbował ją uderzyć głową. Piłka poszybowała wysoko i skończyła lot w rękach Szczęsnego.

37. min. Groźny strzał Di Natale. Znów zamieszanie w polu karnym Arsenalu i Włoch zaskakująco uderzył przy słupku. Szczęsny chyba nie do końca kontrolował lot piłki, ale ta trafiła w zewnętrzną część słupka.

33. min. Ładne wejście Gervinho lewym skrzydłem, ale strzał piłkarza z wybrzeża Kości Słoniowej trafił w nogi obrońców Arsenalu.

29. min. Piłkarze Udinese mają zaskakująco dużo miejsca na połowie Arsenalu. Często próbują grać długimi podaniami, które trafiają do ustawionych na skrzydłach kolegów.

25. min. Ależ interwencja Szczęsnego! Po zamieszaniu w polu karnym Udinese drużyna z Włoch ruszyła z błyskawiczną kontrą. Armero przebiegł 50 metrów, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w polskiego bramkarza. Dobitkę wybili obrońcy.

21. min. Groźny strzał Walcotta z 25 metrów. Coś się w grze Arsenalu ruszyło, ale to był dopiero trzeci strzał gospodarzy w tym meczu.

15. min. Kolejna świetna akcja Udinese. Ale najpierw Di Natale trafił w obrońcę, a po chwili Agyemang-Badu strzelił niecelnie. Ale od kilku minut to londyńczycy się cofnęli.

12. min. Ależ okazja dla Udinese! Antonio Di Natale z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę! Bramka strzeżona przez Wojciecha Szczęsnego aż zadrżała.

10. min. Groźny kontratak Udinese, ale napastnicy w ostatniej chwili się pogubili.

8. min. Arsenal wciąż przeważa. Piłkarze Udinese rzadko są przy piłce.

4. min. Gol dla Arsenalu! Świetna akcja Arsenalu prawym skrzydłem. Bacary Sagna zagrał do Aaron Ramseya. Walijczyk podał tuż przed bramkę Handanovicia, a tam piłkę do siatki wepchnął Theo Walcott.

1. min. Już gramy.

20:30 Na ławce rezerwowych zabraknie dziś Arsena Wengera i nowego kapitana Arsenalu Robina Van Persiego, którzy pauzują za kłótnię o arbitra (trener) i czerwoną kartkę (piłkarz).

20:26 Mecz rozpocznie się o 20.45.