Komentarze
Od?wie?
27
Ekstraklasa.tv: Zwycięski gol Frankowskiego - WIDEO »

Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się od ataków Lecha. Sandomierskiego pokonać próbowali Wilk, Tshibamba, Peszko i Kriwiec, ale bramkarz Jagiellonii wychodził z tych pojedynków górą. W rewanżu piłkarze Michała Probierza raz po raz strzelali z dystansu, ale Burkhardt ostrzeliwał trybuny, a Grosicki wciąż trafiał w środek bramki.

W drugiej połowie obie drużyny stworzyły po kilka sytuacji bramkowych (między innymi Kriwiec i Grosicki), ale dopiero wejście w 75. minucie Tomasza Frankowskiego przesądziło o losach spotkania. W 83. minucie doświadczony piłkarz strzałem głową z siedmiu metrów pokonał Buricia i zapewnił Jagiellonii Superpuchar Ekstraklasy.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

94. min. Koniec meczu! Jagiellonia zdobywa Superpuchar Ekstraklasy!

90. min. Najpierw Bosacki, a potem Możdżeń zmarnowali okazje do wyrównania... ale Lech rzucił się do odrabiania strat.

83. min. GOL Frankowskiego! Jarosław Lato dośrodkował w pole karne. Tam stał niepilnowany Frankowski, który z bliska, pewnym strzałem głową pokonał Buricia! 1:0 dla Jagielloni!

81. min. Krzysztof Hus potrzebuje pomocy medycznej. Gdyby coś mu się stało Jagiellonia miałaby problem - wykorzystała już limit zmian.

75. min. Na boisku pojawia się Frankowski...może on rozstrzygnie mecz? Bo na razie zapowiada się na dogrywkę.

67. min. Grosicki po raz kolejny próbuje z dystansu i po raz kolejny nie potrafi pokonać Buricia.

58. min. Zółta kartka dla Jakuba Wilka, który ratował Lecha przed bramkową akcją rywali.

54. min. Jagiellonia próbuje atakować - tym razem jednak dośrodkowanie Burkhardta trochę za mocne.

50. min. Ostry początek drugiej połowy. Piłkarza chyba biorą się do walki po pierwszej, dość nudnej i zachowawczej połowie.

46. min. Druga połowa rozpoczęta.

Pierwsza połowa:

45. min. Lech napierał, ale nie zdołał zdobyć bramki. Sędzia kończy pierwszą połowę meczu.

45. min. Grosicki ogryza się strzałem z 20. metrów, ale Burić bardzo dobrze broni.

43. min. Znów akcja Lecha. Szansę miał Tshimamba, ale jego strzał instynktownie obronił Sandomierski. Mistrz Polski zaczyna osiągać przewagę...

39. min. Peszko uderzał z ostrego kąta i nie trafił w bramkę. Wcześniej świetnym podaniem popisał się Kriwiec, który reprezentanta Polski wypuścił w bój zagraniem piętą.

35. min. Teraz z dystansu próbował Krzysztof Hus, ale znów bramka Lecha okazała się zbyt mała.

30. min. Znów fatalny strzał Burkhardta z rzutu wolnego. Tym razem próbował z 30 metrów, ale piłka minęła słupek bramki Lecha o dobre kilka metrów.

23. min. A wcześniej mieliśmy zmianę w Lechu - kontuzjowanego Djurdjevicia zastąpił Marcin Kamiński.

19. min. Kriwiec próbował zaskoczyć bramkarza Jagi starzałem zza pola karnego, ale piłka leciała w środek bramki, więc Sandomierski nie miał problemów z jej złapaniem.

14. min. Tshibamba strzelał mocno z 18 metrów, ale został zablokowany.

8. min. Początek meczu dla Lecha Poznań. Dwie groźne akcje: najpierw zablokowany Wilk, a potem nieudany strzał. Odgryzał się Burkhardt, ale też niecelnie.

1. min. Zaczynamy walkę o Superpuchar Polski.

Przed meczem:

Zgodnie z tradycją mecz najlepszej drużyny Ekstraklasy ze zdobywcą krajowego pucharu odbędzie się tydzień przed rozpoczęciem nowego sezonu. Spotkanie będzie pierwszą - po wakacyjnej przerwie - okazją dla polskich kibiców na zobaczenia naszych ligowców w oficjalnym pojedynku.