Legia Warszawa pierwsza w ekstraklasie. Nowy lider klasyfikacji strzelców! [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

3 : 1
Terminarz

• sobota, 14 grudnia 2019

KONIEC. Legia Warszawa wygrywa 3:1 z Wisłą Płock, dzięki czemu zostaje nowym liderem ekstraklasy! Wicemistrzowie Polski wykorzystali potknięcia Pogoni Szczecin (0:1 z Wisłą Kraków) i Śląska Wrocław (1:1 z Lechem Poznań).

Ostatnia zmiana w Legii. Cafu wchodzi w miejsce Domagoja Antolicia. Portugalczyk pojawia się na boisku pierwszy raz od wrześniowego meczu z Cracovią (2:1), w którym doznał poważnej kontuzji kolana.

• 85. min.

Kolejna zmiana w drużynie Legii. Zdobywcę dwóch bramek, Jarosława Niezgodę, zmienia Kacper Kostorz.

• 81. min.

Ależ blisko był teraz Tomasik! Furman dograł mu idealnie z rzutu wolnego, ale piłka po jego strzale głową minęła bramkę Majeckiego.

• GOOOOOOL

74. min.

To co nie udało się przed chwilą, udało się teraz! Niezgoda podwyższa prowadzenie Legi! Antolić dośrodkował dokładnie w pole karne, a tam Niezgoda uciekł dwóm obrońcom i oddał strzał głową, którym przelobował Dahne.

• 73. min.

Znakomitą okazję do strzelenia gola miał teraz Niezgoda. Napastnik Legii dostał dobre podanie w pole karne i uderzył na bramkę. Piłka po jego strzale odbiła się jednak od słupka.

• 72. min.

Zmiana w drużynie Legii. Walerian Gwilia wchodzi w miejsce Jose Kante.

• 68. min.

Bardzo groźne zagranie Furmana. Pomocnik Wisły był bliski strzelenia gola... z rzutu rożnego. Piłkę zmierzającą do bramki Legii zablokowali jednak Kante i Jędrzejczyk.

• 64. min.

Groźny strzał Kante po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, ale Dahne popisał się świetną interwencją. Legia podkręca tempo.

• 59. min.

Groźne uderzenie Karbownika! Obrońca Legii uderzał zza pola karnego, ale jego strzał został zablokowany przez jednego z obrońców Wisły.

• 57. min.

Druga połowa toczy się w zdecydowanie wolniejszym tempie. Gospodarze się męczą, a goście dobrze odpierają ich ataki i czekają na okazje do kontrataków.

• 51. min.

Pierwsza groźna akcja Legii. Kante próbował uderzać z dystansu, ale został zablokowany.

• PILNE

46. min.

ROZPOCZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

• 45. min.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Legia prowadzi 2:1. Długo wydawało się, że warszawiacy mają spotkanie pod kontrolą, ale bramka Furmana sprawiła, że Wisła Płock zaczęła atakować odważniej. W drugiej połowie czeka nas sporo emocji.

• 41. min.

Doskonałą okazję zmarnował teraz Luquinhas! Pomocnik Legii dopadł do przedłużonego przez Niezgodę podania, ale strzelił zbyt mocno i za wysoko.

• 40. min.

5 minut do końca pierwszej połowy spotkania. Mecz zrobił się bardzo otwarty.

• 38. min.

Wisła po zdobyciu bramki zaczęła grać odważniej. Goście stosują teraz wyższy pressing i próbują wymusić błąd na gospodarzach.

• GOOOOOOL

35. min.

FURMAN PEWNIE! Pomocnik gości oddał dokładny strzał. Majecki nie miał żadnych szans. Piłka wpadła do bramki idealnie przy słupku.

• 34. min.

RZUT KARNY DLA WISŁY! Antolić nadepnął na nogę Merebaszwiliego w polu karnym Legii. Sędzia początkowo nakazał kontynuować grę, ale po wideoweryfikacji podyktował jedenastkę.

• GOOOOOOL

27. min.

KANTE! KANTE! KANTE! Legia podwyższa prowadzenie! Niezgoda zgrał piłkę do partnera z ataku, a ten precyzyjnym strzałem strzelił gola na 2:0.

• 26. min.

Niezgoda imponuje ostatnio formą.

• GOOOOOOL

22. min.

CO ZA AKCJA LEGII!!! Warszawiacy obejmują prowadzenie! Gospodarze popisali się szybką wymianą podań. Akcję zaczął Luquinhas, który zagrał piłkę do Karbownika. Ten szybko oddał ją do Kante, który świetnie dograł Niezgodzie. Napastnik, którym interesują się rosyjskie kluby, pewnie umieścił piłkę w bramce, posyłając ją obok bezradnego Dahne.

• 15. min.

Legia z łatwością odbiera piłkę Wiśle. Płocczanie mają problem ze skonstruowaniem akcji.

• 8. min.

Znowu groźnie pod bramką gości! Piłkę dobrze dogrywał Wszołek, ale Stefańczyk zdążył z interwencją.

• 5. min.

Świetny strzał Jose Kante! Napastnik Legii uderzył mocno lewą nogą, ale Dahne zdołał odbić piłkę na rzut rożny.

• 3. min.

Legia rzuciła się na Wisłę. Kolejny atak warszawiaków. Tym razem dośrodkowanie ze skrzydła okazało się niecelne.

• 1. min.

Legia zaczyna bardzo ofensywnie. Zza pola karnego uderzał Wszołek, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Piłka błyskawicznie została jednak przejęta przez gospodarzy.

• PILNE

1. min.

GRAMY!

• Piłkarze wychodzą na boisko. Za chwilę zaczynamy!

• Początek spotkania o godz. 20:00.

• W sobotnim spotkaniu po raz pierwszy wicemistrzowie Polski zagrają w ustawieniu z dwoma napastnikami: Jose Kante i Jarosławem Niezgodą. Wcześniej Aleksandar Vuković decydował się zazwyczaj tylko na jednego z nich, drugiemu zazwyczaj dając szansę dopiero w drugiej połowie.

• Skład gości:

• Dla warszawiaków to niezwykle ważne spotkanie - wygrana da im bowiem pozycję lidera. Pozycję, która do końca kolejki będzie niezagrożona, bo Pogoń Szczecin przegrała z Wisłą Kraków (0:1), a Śląsk Wrocław zremisował z Lechem Poznań (1:1).

• Dzień dobry! Witamy w relacji ostatniego sobotniego spotkania ekstraklasy, w którym Legia Warszawa na własnym boisku zmierzy się z Wisłą Płock.

1
Skład: Majecki, Karbownik, Lewczuk, Jędrzejczyk, Vesović, Wszołek, Luquinhas, Martins, Antolić, Kante, Niezgoda Bramki: Niezgoda (22., 75.), Kante (27.)
Wisła Płock
Skład: Dahne, Michalski, Rasak, Merebashvili, Furman, Ricardinho, Sahiti, Stefańczyk, Szwoch, Tomasik, Uryga Bramki: Furman (34.)