Śląsk miał być liderem, a tymczasem to Legia jest wiceliderem. Wysokie zwycięstwo na trudnym terenie [ZAPIS RELACJI]

0 : 3
Terminarz

• niedziela, 08 grudnia 2019
  • 90. min. + 3

KONIEC MECZU. Legia wygrywa 3:0 ze Śląskiem. I to nie Śląsk jest liderem, a Legia wiceliderem (ma tyle samo punktów, ile ma Pogoń - 35). Dziękujemy za śledzenie naszej relacji, dobrego wieczoru.

• 90. min. + 1

Trzy minuty - tyle doliczył sędzia do drugiej połowy.

Lewczuk niedokładnie do Luquinhasa i nici z kontry.

• 88. min.

Wszołek faluje Exposito i kolejna żółta kartka.

• 85. min.

Żółta kartka dla Markovicia, który nieprzepisowo zatrzymał ruszającego z kontrą Karbownika.

• 84. min.

Precyzyjne dośrodkowanie Wszołka, a Luquinhas głową (tak, głową) pokonuje Putnockiego. 3:0!

• 83. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! LEGIA!!! LUQUINHAS!!! 3:0!!!

• 81. min.

Dankowski dośrodkowuje, Jędrzejczyk wybija i Śląsk ma rzut rożny.

• 80. min.

Trener Lavicka się wścieka, bo Samiec-Talar psuje dośrodkowanie. Od bramki wznowi Majecki.

• 78. min.

I zapowiadana zmiana: Cholewiak za Gąskę.

• 77. min.

Legia od kilku minut praktycznie nie pozbywa się piłki, w pełni kontroluje przebieg meczu. A Śląsk szykuje zmianę, do wejścia na boisko szykuje się Cholewiak.

• 74. min.

Kante pokonuje Putnockiego, ale znowu trzeba oddać, co jego, Karbownikowi. Bo to młody legionista wypracował tę akcję. Już drugą akcję bramkową w tym meczu. Śląsk - Legia 0:2.

• 73. min.

GOOOOOOOOOOOOOLLL!!! LEGIA!!! KANTE!!!

• 71. min.

Samiec-Talar wpada w pole karne, strzela, ale broni Majecki. Dobry strzał.

• 68. min.

Dwie zmiany, obie chyba wymuszone przez kontuzje: za Martinsa w Legii wchodzi Niezgoda, a za Płachetę w Śląsku Samiec-Talar.

• 65. min.

Kante uderza zza pola karnego obok bramki Putnockiego.

• 62. min.

Przerwa w grze - na boisku leżą Płacheta i Martins. Obaj zderzyli się ze sobą.

• 59. min.

Putnocky! Powinno być 2:0 dla Legii, ale bramkarz Śląska złapał piłkę po strzale Luquinhasa z kilku metrów. Łapie, nie odbija. Ale dodajmy, że legionista też specjalnie nie utrudnił, bo uderzył dość lekko, w środek.

• 58. min.

Gwilia z rzutu wolnego - lekko, źle. Obok muru, ale też obok słupka.

• 58. min.

A teraz rzut wolny dla Legii i dobra okazja do strzału - Pich faulował Martinsa.

• 55. min.

Rzut wolny dla Śląska - Antolić faulował Gąskę.

• 52. min.

Gwilia z rzutu rożnego, ale obrońcy Śląska czujni - wybijają piłkę.

• 50. min.

Martins do Vesovicia, ale tym razem zdecydowanie za mocno. Złe podanie Portugalczyka.

• 48. min.

Vesović do Wszołka, ale skrzydłowy Legii traci piłkę przed polem karnym Śląska.

Zaczynamy drugą połowę. Od środka Legia, która prowadzi ze Śląskiem 1:0.

• 45. min. + 10

PRZERWA. W ostatnich minutach nie działo się zbyt wiele. Oby to się zmieniło. Wracamy za kwadrans.

• 45. min. + 6

Na spalonym Kante.

• 45. min. + 4

Za mocny przerzut na lewą stronę w kierunku Stigleca.

• 45. min. + 2

Przypominamy dlaczego.

• 45. min. + 1

10 minut. Tak, 10 minut doliczonych do pierwszej połowy.

• 45. min.

Piłka w siatce, ale nie ma gola - na spalonym Kante.

• 44. min.

Tym razem już bez wrzutki, ale ze strzałem. Uderzał Exposito, Majecki obronił - Śląsk ma rzut rożny.

• 42. min.

Exposito. Kolejna wrzutka. I... kolejny raz piłkę łapie Majecki.

• 40. min.

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Legii i kolejne bez zagrożenia - piłkę tym razem łapie Majecki.

• 38. min.

Żółta kartka dla Vukovicia, który wściekle zareagował przy linii po okazji Gwilii - domagał się odgwizdania rzutu karnego.

• 37. min.

Gwilia! Powinno być 2:0! Gruzin został jednak w ostatniej chwili powstrzymany przez Żivulicia.

• 35. min.

Płacheta dośrodkowuje w pole karne Legii, ale tam najwyżej skacze Jędrzejczyk - wybija piłkę i oddala zagrożenie.

• 32. min.

Gra wznowiona. To znaczy: wznawiają ją z autu gracze Śląska.

• 30. min.
  • 29. min.

Minęło pięć minut, a pokaz fajerwerków wciąż trwa. Mecz nadal przerwany.

• 25. min.

A na stadionie we Wrocławiu... fajerwerki. Sędzia przerywa grę, piłkarze schodzą z boiska.

• 22. min.

Aaj, zabrakło niewiele. Vesović dośrodkował piłkę w pole karne, ale tam nie sięgnął jej Kante. Zabrakło niewiele.

• 20. min.

Lewczuk z piłką przy nodze minął jednego rywala, drugiego i... wywalczył rzut rożny.

• 17. min.

Exposito zagrywa przed bramkę Legii, ale sędzia podnosi chorągiewkę, bo piłka wyleciała za boisko. Wznowi Majecki.

• 15. min.

Gol Wszołka, ale brawa też dla Karbownika, bo to on najpierw odebrał piłkę, a potem w polu karnym przytomnie wycofał ją do Wszołka. Śląsk - Legia 0:1.

• 14. min.

Goooooooooooooooooooool! Legia prowadzi ze Śląskiem! Wszołek!

• 13. min.

Zablokowany strzał Antolicia, ale Legia ma jeszcze korzyść - rzut rożny.

• 11. min.

Wszołek do Gwilii, ale Putnocky jest szybszy - łapie piłkę.

• PILNE

8. min.

MAJECKI! BRAMKARZ LEGII BRONI STRZAŁ PICHA!

• 7. min.

Lewczuk faulował Gąskę, nie ma VAR-u, nie ma wątpliwości - jest rzut karny.

• PILNE

7. min.

Rzut karny dla Śląska!

• 4. min.

Rzut wolny dla Legii - faulowany Martins.

• 2. min.

Piłkarze Śląska tracą piłkę na własnej połowie, ale Legia nie potrafi z tego skorzystać. Od bramki Putnocky.

• 1. min.

Zaczynamy! Od środka Śląsk.

• Śląsk wygrał pięć meczów z rzędu. Jeśli dzisiaj wygra po raz szósty, przeskoczy w tabeli Cracovię i Pogoń i znowu będzie liderem.

• Śląsk Wrocław - Legia Warszawa to jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań 18. kolejki ekstraklasy. Początek meczu już o 17.30. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji

3
Kartki: Żivulić, Marković - żółta Skład: Putnocky - Dankowski, Puerto, Golla, Stiglec - Żivulić, Łabojko (69. Marković) - Płacheta (67. Samiec-Talar), Gąska (79. Cholewiak), Pich - Exposito
Bramki: Wszołek (14.), Kante (73.), Luquinhas (83.) Kartki: Wszołek - żółta Skład: Majecki - Vesović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Karbownik - Martins (67. Niezgoda), Antolić - Wszołek, Gwilia (84. Wieteska), Luquinhas - Kante (84. Rosołek)