Koniec meczu! Piast pokonał Jagiellonię 3:1 i został nowym liderem ekstraklasy!

Piast uspokoił grę po tej bramce. Jagiellonia straciła już resztki nadziei na punkt w Gliwicach

Znów Felix! Co za forma!

• 76. min.

3:1 DLA PIASTA!

• 67. min.

Dużo fauli i przerw w drugiej połowie. Jagiellonia postawiła się, bo po 45 minutach jej gra wyglądała bardzo słabo. Czasu na wyrównanie jednak coraz mniej, nieco ponad 20 minut

• 60. min.

Arsenić ładnie podawał do Klimali, ale ten nie utrzymał się przy piłce. Goście walczą o wyrównanie. Teraz strzelał Camara - zablokowany

• 55. min.

Piast nie chce czekać na wyrównanie ze strony gości i rzucił się do ataku. Od bramki jednak Jagiellonia, choć był szybki atak gospodarzy, ale nieudany

• 50. min.

Niespodziewanie goście strzelają gola! Kostal prostopadle do Imaza, a ten wykorzystał okazję! Będzie się jeszcze działo w Gliwicach!

• 50. min.

GOL DLA JAGIELLONII!

• 49. min.

Parzyszek znów bliski gola! Piast kontynuuje dobrą grę z 1. połowy

Gramy dalej!

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy! Piast gra bardzo dobrze i prowadzi 2:0! Jagiellonia prawie nie istnieje, zasłużenie przegrywa. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Jorge Felix. Hiszpan trafił w piątym meczu z rzędu na własnym stadionie. Co za seria!

• 45. min.

Szybka kontra gospodarzy, ale dwa strzały zablokowane. Jagiellonia prosi się o kolejne gole

• 44. min.

Mogło być 3:0, ale Parzyszek nie trafi! Jeszcze rzut rożny

• 39. min.

Powtarzamy się, ale Jagiellonia gra zdecydowanie za wolno, by zaskoczyć gospodarzy. Nawet jak przejdzie linię boiska, to zagrożenia z tego nie ma. Teraz strzał Wójcickiego, ale łatwy do złapania dla Placha

• 33. min.

Piast bardzo dobrze zorganizowany. Jagiellonia broni się i nie potrafi wyjść z piłką, by zagrozić gospodarzom. Wyraźne prowadzenie aktualnych mistrzów Polski

• 25. min.

Jagiellonia nie może zatrzymać gospodarzy. Piast świetnie wszedł w to spotkanie

• 25. min.

Badia strzelcem gola! Piast prowadzi 2:0 i na ten moment jest liderem ekstraklasy!

• 25. min.

2:0 DLA PIASTA!

• 21. min.

Indywidualności gości na razie zatrzymane przez gospodarzy. Imaz, Camara i Klimala są rzadko przy piłce

• 19. min.

Kwiecień uderzał, ale zablokowany. Jagiellonia gra za wolno, by zaskoczyć obronę Piasta - najlepszą w tym momencie w ekstraklasie

• 15. min.

Piast zasłużenie prowadzi. Stworzył sobie na razie więcej akcji. Felix gra bardzo aktywnie na całej szerokości boiska, schodzi niżej po piłkę. Gospodarze kontynuują ataki

• 10. min.

Felix strzelcem gola! To piąty mecz z rzędu Hiszpana z bramką na własnym stadionie!

• 7. min.

Jednak gol! PIAST PROWADZI 1:0 Z JAGIELLONIĄ!

• 7. min.

Mamy VAR! Sędzia sprawa, czy Felix na pewno był na spalonym

• 6. min.

Piłka w bramce gości, ale Felix był na spalonym. Piast przeważa!

• 5. min.

Znów strzelał Parzyszek, ale nieczysto uderzona piłka. Łapie łatwo Węglarz

• 3. min.

Odpowiedź gości, uderzał Imaz. Dobry początek meczu ze strony obu drużyn

• 1. min.

Strzał Parzyszka po szybkiej akcji gospodarzy

• 1. min.

Ruszamy!

• Zaraz zaczynamy!

• Składy już znamy. Po wygranej w piątek nad ŁKS-em liderem ekstraklasy został Śląsk Wrocław. Piast może wskoczyć na 1. miejsce w tabeli, jeśli pokona dziś Jagiellonię, bo do Śląska traci 2 punkty. Jaga zaś w przypadku wygranej wskoczy na podium

• To spotkanie 15. kolejki ekstraklasy. Piast jest na 4. miejscu w tabeli, a Jagiellonia na 7.

• Dobry wieczór! Zapraszamy na mecz Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok. Początek o 20:30!

1
Bramki: Felix (7., 76.), Badia (25.) Kartki: Milewski - żółta Skład: Plach - Rymaniak, Malarczyk, Korun, Kirkeskov - Badia, Sokołowski, Hateley, Milewski (82. Steczyk) - Felix (90. Konczkowski) - Parzyszek (58. Tuszyński)
Bramki: Imaz (50.) Kartki: Kwiecień, Bida, Horin - żółta ; Bida - czerwona Skład: Węglarz - Wójcicki, Runje, Arsenić, Bodvarsson - Kostal (51. Bida), Pospisil (58. Horin), Kwiecień, Camara - Imaz - Klimala (77. Mudrinski)