Raków Częstochowa wygrywa z Wisłą Kraków po dramatycznie słabym meczu [ZAPIS RELACJI]

1 : 0
Terminarz

• poniedziałek, 04 listopada 2019
  • PILNE

90. min. + 5

Koniec meczu! Raków wygrywa 1:0 po bramce Petraska w 83. minucie.

• 90. min. + 3

Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany został Schwarz.

• 90. min. + 1

Sadlok oddaje pierwszy celny strzał na bramkę Wisły. Bez trudu broni Szumski.

Aż 5 minut doliczonych do drugiej połowy meczu.

Żółtą kartką ukarany Sadlok.

• 88. min.

Bramka powinna wyzwolić dodatkowe pokłady energii w piłkarzach Wisły. Powinna.

• 83. min.

Rzut wolny z okolic pola karnego, dośrodkowanie na głowę Petraska, który celnym strzałem pokonuje Buchalika!

• 83. min.

GOL DLA RAKOWA! PETRASEK!

• 81. min.

Zmiana w Rakowie. Brown Forbes opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Kolew.

• 81. min.

Jeszcze jeden faul. Tym razem Wojtkowski ostro potraktował Jacha i Raków będzie miał okazję z rzutu wolnego na oddanie celnego strzału na bramkę Buchalika.

• 77. min.

Kolejny niecelny strzał na bramkę Wisły. Bardzo niecelny.

• 74. min.

Chcielibyśmy opisywać groźne strzały na bramki. Na razie opisywać możemy jedynie groźne starcia. Po jednym z nich leży na murawie Wojtkowski.

• 72. min.

Skóraś ostro potraktowany przez Chucę. Piłkarz Rakowa jest już jednak gotowy do gry.

• 69. min.

Na szczęście za chwilę powinien być w stanie powrócić do gry.

• 69. min.

Savicević został ostro potraktowany. Sytuacja nie wygląda dobrze, piłkarz Wisły potrzebuje pomocy medycznej.

• 67. min.

Czekaliśmy 66 minut i się doczekaliśmy! Pierwszy strzał celny. Buchalik nawet nie musiał się poruszyć, by złapać piłkę.

• 65. min.

Zmiana także w Rakowie. Skóraś zmienił Piątkowskiego.

• 65. min.

Rzut wolny dla Rakowa. Mocno bita piłka, ale żaden z piłkarzy gospodarzy jej nie dotknął. Od bramki zacznie Buchalik.

• 64. min.

Druga zmiana w Wiśle. W miejsce Zdybowicza wchodzi Buksa.

• 61. min.

Ten mecz najlepiej opiszą statystyki. 25 fauli i 0 strzałów celnych.

• 58. min.

Przewraca się przed polem karnym Wisły Brown Forbes, kibice Rakowa domagają się rzutu wolnego, ale gwizdek sędziego milczy. I słusznie.

• 56. min.

Strzelał na bramkę Wisły Schwarz. To mógł być pierwszy strzał. Mógł, ale piłka znalazła się obok chorągiewki znajdującej się w narożniku.

• 55. min.

Jeszcze jedno ostre starcie, tym razem faulował Niepsuj. Ma szczęście, bo w pierwszej połowie już zobaczył żółty kartonik.

• 53. min.

I kolejny faul w środku pola. Faulowany tym razem Klemenz.

• 51. min.

Na dowód tego Wojtkowski otrzymuje żółtą kartkę.

• 49. min.

Niewiele dzieje się na boisku. Zespoły wróciły do wzajemnego kopania się po nogach.

Ależ początek Rakowa! Doskonałe dośrodkowanie w pole karne Wisły, strzał głową Musiolika, ale niestety niecelny.

• PILNE

46. min.

Gramy!

• 45. min. + 2

Zespoły już ponownie na murawie, za chwilę początek drugiej połowy meczu.

• PILNE

45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy! Ku zaskoczeniu wszystkich, jest remis, 0:0.

• 45. min.

Sędzia doliczył dwie minuty do pierwszej połowy.

• 42. min.

Wisła utrzymuje się przy piłce na połowie Rakowa. Ale nie zamierza konstruować żadnej składnej akcji.

• 39. min.

Jak oni tego nie wykorzystali?! Znakomita piłka z rzutu wolnego, ale seria podań zakończyła się fatalnym pudłem piłkarzy Rakowa. Jakby nieszczęść było mało, sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

• 38. min.

Rzut wolny dla Rakowa przed polem karnym Wisły.

• 36. min.

Mnóstwo chaosu na boisku, więcej kopania po nogach niż gry. Trudno oprzeć się wrażeniu, że to mecz dwóch kandydatów do spadku.

• 33. min.

Rzut wolny dla Wisły Kraków na połowie Rakowa.

• 30. min.

Dośrodkowanie w pole karne, ale pewnie łapie piłkę Buchalik.

• 29. min.

Niepsuj ukarany żółtą kartką za faul na Musioliku.

• 29. min.

Niecelny strzał Pawłowskiego.

• 27. min.

Dośrodkowanie w pole karne Wisły, ale pewnie łapie piłkę Buchalik.

• 24. min.

Wisła wychodziła z kontrą, ale Sapała przerywa tę akcję, za co otrzymuje żółtą kartkę.

• 23. min.

W miejsce Maka wchodzi Chuca.

• 22. min.

Michał Mak po wejściu Piątkowskiego nie jest w stanie kontynuować gry. To kolejna fatalna informacja dla Macieja Stolarczyka.

• 20. min.

Savicević uderzył na bramkę Szumskiego, ale bardzo niecelnie.

• 18. min.

Żółta kartka dla Piątkowskiego po faulu na Maku.

• 17. min.

Tym razem Musiolik już strzał oddał. Ale na szczęście dla Wisły - niecelny.

• 15. min.

Świetna okazja Rakowa, ale Klemenz w ostatniej chwili powstrzymał Musiolika przed oddaniem strzału.

• 15. min.

Obrońcy Wisły pewnie wybijają piłkę, ale pozostali przy niej zawodnicy Rakowa.

• 14. min.

Rzut wolny dla Rakowa, w pobliżu pola karnego Wisły Kraków.

• 11. min.

Sporo walki w środku pola, niewiele dobrych okazji.

• 8. min.

Jeszcze jedna okazja dla Wisły z rzutu wolnego po faulu na Pawłowskim.

• 6. min.

Dośrodkowanie Wisły z rzutu wolnego, ale pewnie broni Szumski.

• 4. min.

Klemenz skutecznie wybija piłkę z pola karnego Wisły.

• 1. min.

Bardzo dobry początek Rakowa, ale obrońcy Wisły nie pozwalają na oddanie strzału.

• PILNE

1. min.

Gramy!

• Obydwa zespoły wychodzą na murawę.

• A tak prezentuje się skład Rakowa Częstochowa.

• Skład Wisły Kraków. Zaszła jednak jedna zmiana. Na rozgrzewce kontuzji doznał Basha, zastąpi go Kamil Wojtkowski.

• Dobry wieczór! Już o godz. 20:30 rozpocznie się mecz 14. kolejki PKO Ekstraklasy. Wisła Kraków przegrała siedem z ośmiu ostatnich meczów. A teraz drużyna Macieja Stolarczyka mierzy się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Beniaminek zajmuje 12. miejsce i ma 15 punktów, a Wisła jest 14. i zdobyła tylko 11 "oczek".

0
Bramki: Petrasek (83.) Kartki: Piątkowski, Sapała, Schwarz - żółta Skład: Szumski - Jach, Petrasek, Piątkowski (66. Skóraś) - Azemović, Babenko, Malinowski, Sapała, Schwarz - Musiolik (90. Szymonowicz), Brown Forbes (82. Kolew)
Kartki: Niepsuj, Wojtkowski, Sadlok - żółta Skład: Buchalik - Sadlok, Janicki, Klemenz, Niepsuj - Wojtkowski - Mak (23. Chuca), Pawłowski (85. Drzazga), Savicević, Boguski - Zdybowicz (64. Buksa)