Ekstraklasa: Lider wygrał w Lubinie! Pogoń umacnia się na prowadzeniu w tabeli! [ZAPIS RELACJI]

0 : 1
Terminarz

• piątek, 18 października 2019

Pogoń wygrała z Zagłębiem w Lubinie 1:0. Dzięki temu goście odskakują rywalom w tabeli ekstraklasy! Będa na pewno na prowadzeniu po zakończeiu 12. kolejki! Gola dla Pogoni strzelił Adam Buksa

KONIEC MECZU!

Pogoń sama sobie winna takich nerwów, bo zupełnie cofnęła się w 2. połowie

Końcówka meczu. Doliczone 6 minut. Czy Zagłębie zdoła doprowadzić do remisu? Atakuje, ale świetnie broni bramkarz gości!

• 86. min.

Guldan metr od bramki. Ciśnie Zagłębie. Czy wyrówna?

• 83. min.

Wreszcie było groźnie i mogło być 1:1! Zagłębie blisko gola, Starzyński trafił prosto w bramkarza gości!

• 77. min.

Pogoń cofnęła się na własną połowę. Czeka na akcje gospodarzy. Ci jednak nie bardzo potrafią zagrozić bramce lidera ekstraklasy

• 74. min.

Kolejny wolny dla gospodarzy, ale bardzo źle wykonany przez Starzyńskiego

• 73. min.

Rzut wolny dla Zagłębia, ale bez zagrożenia dla bramki Pogoni

• 71. min.

Dobra akcja Pogoni, ale spalony. Wciąż 1:0 dla gości w Lubinie

• 69. min.

Wracamy do gry

• 66. min.

Przerwany mecz w Lubinie. Zadymione boisko z powodu rac

• 66. min.

Race poszły w ruch. Boiska prawie nie widać. Kibice gospodarzy aktywni na trybunach

• 64. min.

Pogoń w drugiej połowie gra dużo słabiej. Goście koncentrują się głównie na obronie. Zagłębie zaś jest aktywne, ale wciąż nie doczekało się groźnych sytuacji

• 55. min.

Kolejna akcja Zagłębia, ale spalony. Gospodarze jednak dużo aktywniejsi niż w 1. połowie

• 51. min.

Zagłębie po przerwie agresywniejsze, atakuje. Chce szybko wyrównać

Zivec mógł wyrównać, ale jego strzał obok bramki!

Wracamy do gry!

• 45. min.

Koniec 1. połowy. Pogoń jest wyraźnie lepsza od Zagłębia i prowadzi w Lubinie 1:0

• 44. min.

Śliż dośrodkowywał, ale za głęboko

• 42. min.

Znów było zagrożenie ze strony Spridinovicia. Łapie piłkę Hładun

• 39. min.

Kowalczyk szarżował w polu karnym gospodarzy. Rożny ale nic z niego nie wyszło

• 37. min.

Mogło być 2:0 dla gości! Najpierw strzelał Bartkowski głową po rożnym, a potem dobijał Łasicki, ale broni bramkarz Zagłębia!

• 34. min.

Kontra gospodarzy, Zivec nie opanował piłki. Zmarnowana szansa

• 30. min.

Zbyt duża niedokładność w grze gospodarzy. Na razie nie widać, by Zagłębie pod wodzą nowego trenera prezentowało inaczej, niż w poprzednich meczach. Pogoń kontroluje spotkanie i czeka na kontry

• 26. min.

Teraz Starzyński próbował rozegrać, ale podał do nikogo. Słaby na razie mecz Zagłębia

• 24. min.

Szansa była dla gospodarzy, ale wolnego Starzyński wykonał słabo

• 21. min.

Spiridonović groźnie strzelał! Pomocnik Pogoni jest dziś w dobrej formie. To on asystował przy golu Buksy

• 16. min.

Pogoń wygląda dobrze w Lubinie. Gospodarze na razie nie znajdują sposobu, prócz ostatniej akcji, jak zagrozić liderowi

• 12. min.

Fajna akcja Zagłębia, ale Czerwiński nie trafił

• 10. min.

Karny dla Pogoni? Spiridonović był faulowany? VAR w użytku! Jednak nie ma karnego

• 6. min.

Kapitalny początek gości! Buksa strzela gola! Lider prowadzi w Lubinie!

• 6. min.

GOOL DLA POGONI!

• 3. min.

Pierwsza akcja Pogoni, ale Buksa nie doszedł do piłki

• Zaczynamy!

• Skład Pogoni:

• Skład Zagłębia:

• Zagłębie obecnie jest na 12. miejscu w tabeli. Ma 15 pkt. Pogoń jest liderem i ma 21 punktów.

• U gospodarzy zadebiutuje nowy trener Martin Sevela. Zapraszamy do rozmowy z nim:

Wywiad z Martinem Sevelą. "Nie chcę dominować nad piłkarzami. Wolę z nimi rozmawiać. Najlepiej w cztery oczy"

Z Martinem Sevelą rozmawiamy niemal równo miesiąc po tym, jak podpisał kontrakt z Zagłębiem Lubin. Rozmawiamy po polsku, czyli jak wszyscy w klubie od pierwszego dnia. - W Polsce są doskonałe boiska, piękny stadion, VAR, wszystkie mecze w telewizji, wyposażone siłownie, lekarze, fizjo, wszystko jest - wymienia trener. - Nie ma europejskich pucharów - zauważamy. - No, tego właśnie nie umiem wytłumaczyć.

1
Skład: Hładun - Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić - Tosik, Slisz, Bohar, Żivec, Starzyński - Szysz
Bramka: Buksa (5.) Skład: Stipica - Bartkowski, Zech, Triantafyllopoulos - Matynia, Łasicki, Podstawski, Kozulj, Kowalczyk, Spiridonović - Buksa