Mistrz lepszy od wicemistrza. Piast Gliwice wygrał z Legią Warszawa [ZAPIS RELACJI]

2 : 0
Terminarz

• niedziela, 06 października 2019
  • 90. min. + 3

KONIEC MECZU. Piast wygrywa z Legią 2:0.

• 90. min. + 1

Wszołek do Niezgody. Ten główkuje z bliska, ale Plach wybija piłkę z linii bramkowej!

Sędzia dolicza trzy minuty.

• 87. min.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Legii. Wieteska wybija piłkę głową na rzut rożny.

• 80. min.

Przerwa w grze po mocnym zderzeniu Lewczuka z Tuszyńskim.

• 76. min.

Kolejny rzut wolny dla Piasta. Tym razem Felix nieprzepisowo powstrzymany przez Martinsa.

• 74. min.

Rzut wolny dla Piasta. Rymaniak sfaulowany przez Luquinhasa.

• 72. min.

I jeszcze jedna zmiana w Legii - trzecia, ostatnia: Karbownik za Rochę.

• 70. min.

Podwójna zmiana w Legii: schodzi Kante, wchodzi Niezgoda. Schodzi Novikovas, wchodzi Wszołek.

• 69. min.

Felix najpierw w Wieteskę, ale po chwili już obok Majeckiego, którego minął spokojnym lobem. Piast - Legia 2:0.

• 68. min.

Goooooooool! Piast! Felix! 2:0!

• 65. min.

W odpowiedzi szybka kontra Piasta. Rocha wybija piłkę na rzut rożny.

• 64. min.

Zablokowany strzał Gwilii. Po chwili poprawił Jędrzejczyk, ale zbyt lekko i w sam środek - akurat tam, gdzie stał Plach.

• 62. min.

Zmiana w Piaście: Tuszyński za Parzyszka.

• 61. min.

Badia strzela, ale piłka leci obok słupka. Tego dalszego.

• 58. min.

Milewski lewą nogą w pole karne, a tam Parzyszek huknął nie do obrony. Piast - Legia 1:0.

• 57. min.

Gooooooooooooooool! Piast! Parzyszek!

• 55. min.

Kontra Piasta, ale niewykorzystana. Jeszcze żółta kartka dla Parzyszka za faul na Martinsie.

• 54. min.

Strzał Rochy zablokowany. Rzut rożny dla Legii.

• 52. min.

Indywidualna akcja Felixa zakończona strzałem. A w zasadzie to skuteczną obroną Majeckiego.

• 50. min.

Strzał Hateley'a. Rykoszet. I rzut rożny dla Piasta.

Zaczynamy drugą połowę. Oba zespoły bez zmian.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy. Bezbramkowej, dość nudnej. Liczymy na więcej.

• 43. min.

Luquinhas, aaj. Było blisko! Najpierw ładny rajd, potem strzał z ostrego kąta po dalszym słupku. Minimalnie niecelny.

• 42. min.

Hateley po raz pierwszy - w mur. I Hateley po chwili po raz drugi - obok słupka.

• 40. min.

I kolejna kartka. Tym razem żółta dla Rochy, który faulował Badię.

• 38. min.

Kirkeskov ukarany żółtą kartką za faul na Luquinhasie.

• 35. min.

Badia zagrał prostopadle podanie do Felixa, ale Lewczuk dobrze zaasekurował Majeckiego.

• 31. min.

Znowu Novikovas. Tym razem znowu źle. Nie wykorzystuje dobrej okazji wypracowanej przez Jędrzejczyka - uderza nad poprzeczką.

• 29. min.

Faul Rochy na Milewskim na połowie Piasta.

• 25. min.

Felix faulowany blisko pola karnego Legii. A faulował Lewczuk.

• 24. min.

Dobra akcja Novikovasa. I dobry, mocny strzał. Ale broni Plach.

• 22. min.

Przerwa w grze - na boisku leży Kante.

• 21. min.

Niedokładne dośrodkowanie Novikovasa z prawej strony boiska.

• 18. min.

Żółta kartka dla Jędrzejczyka, a to oznacza, że legionista nie zagra w kolejnym spotkaniu. Z Lechem (19 października).

• 16. min.

Rzut rożny dla Legii. Bez historii. Obrońcy Piasta wybijają piłkę z własnego pola karnego.

• 13. min.

Strzał głową Parzyszka - piłka leci nad bramką, wznowi Majecki.

• 11. min.

Na spalonym... Jędrzejczyk. Tak, Jędrzejczyk. Podawał Gwilia.

• 9. min.

Rocha do Kante. Ten strzela, głową - nad poprzeczką.

• 7. min.

I strzelił. Novikovas. Obok słupka.

• 6. min.

Rzut wolny dla Legii, faulowany Antolić. Będzie okazja na strzał lewą nogą.

• 4. min.

Dośrodkowanie na głowę Malarczyka, ale Majecki nie dał się zaskoczyć - bramkarz Legii pewnie złapał piłkę.

• 3. min.

Najpierw Legia wymienia piłka w poprzek na własnej połowie. Potem Piast. Tak to na razie wygląda.

• 1. min.

Zaczynamy! Od środka Legia, która jeśli dzisiaj wygra, awansuje na trzecie miejsce w ekstraklasie. Z kolei Piastowi zwycięstwo da awans na siódme miejsce.

• Obie drużyny wychodzą już na boisko.

• Mistrz kontra wicemistrz. Czas na hit ekstraklasy. W niedzielę Piast Gliwice prowadzony przez Waldemara Fornalika zmierzy się z Legią Warszawa Aleksandara Vukovicia. Początek spotkania o 17.30.

0
Skład: Plach - Kirkeskov, Malarczyk, Korun, Rymaniak - Badia, Sokołowski, Hateley, Felix, Parzyszek (Tuszyński 62'), Milewski (Steczyk 82') Bramki: Parzyszek (57'), Felix (68')
Skład: Majecki - Jędrzejczyk, Wieteska, Lewczuk, Rocha (Karbownik 72') - Martins, Antolić, Novikovas (Wszołek 69'), Gvilia, Luquinhas - Kante (Niezgoda 70')