Legia przegrywa w hicie kolejki z Lechią. To był wieczór obrońców [ZAPIS RELACJI]

1 : 2
Terminarz

• sobota, 28 września 2019
  • 96. min.

W strzałach 18-7 w celnych 6-4, ale wynik meczu to 1:2. Dziękujemy za relacje.

• KONIEC MECZU

96. min.

Koniec! Lechia wywozi z Warszawy 3 pkt. i wskakuje na pozycje lidera. W Legii nie miał kto strzelać goli. Dziś zresztą w dwóch drużynach trafiali tylko obrońcy.

• 95. min.

To była chyba ostatnia sytuacja .Z 18 metrów uderzał Novikovas. W trybuny.

• 94. min.

Szykuje się trzecia porażka Legii w sezonie. Lechia trzyma piłkę daleko od swej bramki.

Sędzia doliczył 6 minut.

• 89. min.

Przerwa w grze, leży Sobiech. Zderzył się głową z Lewczukiem.

• 87. min.

Lechia dokonała szybkiej zmiany (Flavio za Udovicica).

• 87. min.

Dośrodkowanie Lewczuka, ale wyszedł z tego strzał. Piłka wpadła tuż za poprzeczkę.

• 85. min.

Lechia zamknięta jak w hokejowym zamku. Praktycznie tylko wybija piłkę. Mało strzałów Legii.

• 80. min.

Według powyższego schematu tym razem strzelał Kante.

• 79. min.

Legia już się nie patyczkuje. Piłka do boku i wrzutka w pole karne.

• 75. min.

Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Augustyna. Obrońca był blisko drugiego gola w meczu. Uderzył w środek bramki.

• 72. min.

Lechia wygrywa 2:1 i ciągle naciera. Z prawej strony dośrodkował Peszko. Legioniści wybili.

• 70. min.

Zmiana w Lechii: Wchodzi będący ostatnio w dobrej dyspozycji Sławomir Peszko (schodzi Haraslin).

• 69. min.

Żółta kartka la Mladenovicia, za powstrzymanie dobrej akcji Novikovasa.

• 66. min.

Kante wyłuskał piłkę obrońcą i próbował zaskoczyć Kuciaka z 25 metrów. Słowak odbił piłkę przed siebie.

• 64. min.

Informacje od lekarza Lechii przekazał Canal+. Nalepa ma złamany nos (po kopnięciu Kante)

• 62. min.

Wymuszona zmiana w Lechii. Nalepa który dostał w nos krwawi. Zmieni go Makowski.

• PILNE

60. min.

Legia centymetry od wyrównania! Wieteska zdobyłby drugą bramkę, ale trafił w poprzeczkę.

• 59. min.

Indywidualna akcja z lewej strony. Kante przyblokowany, Róg dla Legii.

• 56. min.

Zmiana w Legii. Na placu gry Novikovas, zmienił Karbownika.

• 55. min.

Kante w walce o piłkę kopnął Nalepę w okolice twarzy. Przerwa w grze.

• 54. min.

Z rzutu wolnego dla Lechii dośrodkowywał Fiila. Głową przedłużył Sobiech. Augustyn też główkował.

• GOOOOOOL

53. min.

Gol dla Lechii! Błażej Augustyn

• 50. min.

Rzut wolny dla Legii. 30 metrów od bramki Kuciaka. Gvilia i ... łapie bramkarza.

Zaczynamy 2. połowę. Zmiany w Legii: Schodzi Nagy, za niego Lewczuk. Za Niezgodę pojawia się Kante.

• 45. min.

Nie było dużo przerw, więc Szymon Marciniak zakończył 1. połowę. Legia miała lepszy początek, uwieńczony golem Wieteski. Lechia była groźna w kontratakach. Po strzale Nalepy remisuje 1:1.

• 43. min.

Żółta kartka dla Harslina.

• 40. min.

Ależ błąd obrońców Lechii. Kuciak uratował zespół, bo ubiegł Nagy'a, który byłby z nim sam na sam.

• 37. min.

Lechia znów blisko gola. Goście wspaniale wyprowadzili piłkę z własnej połowy. Dośrodkowanie Fili idealne, ale Gajos uderzył głową wprost w ręce Majeckiego.

• 37. min.

Nalepa dostawił nogę do lecącej piłki. Słabo pokrył go Wieteska. Wszystko działo się blisko bramki Majeckiego. Strzał nie do obrony.

• GOOOOOOL

36. min.

Gool! Lechia remisuje 1:1. Trafił Nalepa.

• 33. min.

Znowu indywidualną akcję przeprowadził Luquinhas. Jego strzał zablokował Nalepa.

• 30. min.

Lechia od kilku minut nie schodzi z połowy Legii. Indywidualną akcją próbował Haraslin. Jego strzał był zablokowany. odbił się też od Sobiecha i trafił w ręce Majeckiego.

• 27. min.

Luquinhas znów strzelał. Tym razem z dystansu. Niecelnie. W strzałach na bramkę 3:1.

• 24. min.

Kolejny strzał Legii. Luquinhas uderzał z ostrego konta. Kuciak złapał piłkę pewnie.

• 19. min.

Maciej Gajos uderzał z dystansu. Celny strzał złapał Majecki.

• 17. min.

W tym sezonie Legia zdobyła już 4. gola po rzucie rożnym. W tym elemencie jest najskuteczniejsza w lidze.

• 15. min.

Tuż przed meczem kibice Legii przypomnieli, ze niebawem wybory.

• 15. min.

Antolić strzelał z 10 metrów. Pół metro obok słupka. Lechia chce prowadzić grę może być narażona na takie kontry.

• 13. min.

Kuciak gdy grał przeciw Legii nie wygrał żadnego meczu, ale z drugiej strony dziś puścił w nich dopiero drugiego gola.

• GOOOOOOL

12. min.

Legia prowadzi po golu Mateusza Wieteski! Obrońca wicemistrzów Polski pokonał Kuciaka uderzeniem głową po dośrodkowaniu Waleriana Gwilii z rzutu rożnego.

• GOOOOOOL

12. min.

GOL DLA LEGII!

• 11. min.

Koszmarne podanie Fili w poprzek pola karnego, obrońca Lechii musiał wybić piłkę na rzut rożny.

• 10. min.

Haraslin ograł Karbownika i zagrał w pole karne, ale piłkę wyłapał Majecki.

• 9. min.

Nagy przełożył sobie piłkę na lewą nogę w polu karnym Lechii, ale uderzenie Węgra na bramkę Kuciaka było zbyt słabe.

• 7. min.

Stolarski powstrzymał Mladenovicia. Lechia sprawia lepsze wrażenie w pierwszych minutach spotkania.

• 5. min.

Majecki bez trudu wyłapuje dośrodkowanie Mladenovicia.

• 2. min.

Haraslin wywalczył rzut rożny dla gości.

• 1. min.

Zaczynamy!

• Legia może tymczasowo zostać liderem ekstraklasy w przypadku zwycięstwa. Obecnie ma 17 punktów, czyli tyle samo, co drugi Śląsk Wrocław (rozegrał 10 spotkań, czyli jedno więcej), a pierwsza Pogoń Szczecin ma 18 pkt - ekipa Kosty Runjaicia zagra w niedzielę z Jagiellonią Białystok. Za to Lechia Gdańsk ma jak na razie 16 pkt i w przypadku zwycięstwa również może zostać tymczasowym liderem.

• Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z hitu 10. kolejki ekstraklasy. Legia Warszawa podejmie na własnym boisku Lechię Gdańsk.

2
Bramki: Wieteska (12.) Kartki: Karbownik, Kante, Luquinhas - żółta Skład: Majecki - Stolarski, Jędrzejczyk, Wieteska, Karbownik (56. Novikovas) - Martins, Antolić, Nagy (46. Lewczuk) - Gvilia, Luquinhas, Niezgoda (46. Kante)
Bramki: Nalepa (38.), Augustyn (52.) Kartki: Haraslin, Mladenović - żółta Skład: Kuciak - Fila, Nalepa (62. Makowski), Augustyn, Mladenović - Kubicki, Łukasik, Gajos - Haraslin (72. Peszko), Sobiech, Udovicić (83. Paixao)