Nowy lider strzelców ekstraklasy! Jego hat-trick pogrążył Wisłę Kraków [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 23 sierpnia 2019
  • 90. min. + 4

Dziękujemy za relację!

Nowy lider strzelców ekstraklasy! Jego hat-trick pogrążył Wisłę Kraków

Jesus Imaz został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców ekstraklasy. Piłkarz Jagiellonii Białystok strzelił trzy bramki w meczu z Wisłą Kraków (3:2).

Koniec meczu! Jagiellonia wygrywa na własnym stadionie 3:2 z Wisłą Kraków.

• 90. min. + 3

Świetna piłka Błaszczykowskiego, ale nie opanował jej w polu karnym rywala Chuca.

Wisła próbuje rozgrywać piłkę, ale wychodzi jej to bardzo kiepsko. Proste straty w środku pola. Tak nie da się odrabiać strat.

Cztery minuty doliczone do drugiej części gry. Cztery minuty na ataki dla Wisły.

Buksa! Co za strzał! Węglarz odbił piłkę przed siebie po strzale z dystansu, ta spadła pod nogi Buksy, który obracając się minął trzech obrońców Jagiellonii, po czym oddał strzał, zaskakując Węglarza. Wisła jeszcze walczy!

• 89. min.

Znakomita piłka do Drzazgi, który mógł znaleźć się sam na sam z bramkarzem Jagiellonii, ale nie zdołał opanować piłki.

• 86. min.

Żółta kartka dla Klemenza za faul na Klimali.

• 85. min.

Ależ szczęście Jagiellonii! Piłka po strzale Buksy zmierzała do bramki Jagiellonii, ale w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił ją jednak z piłkarzy Jagiellonii.

• 83. min.

Nic z rzutu wolnego nie wynikło. Z kontrą ruszyła Wisła, która wywalczyła rzut rożny.

• 83. min.

Rzut wolny dla Jagiellonii na połowie Wisły Kraków.

• 81. min.

Zmiana w Jagiellonii. Boisko opuścił Imaz, który zdobył hattricka, w jego miejsce wszedł Klimala.

• 80. min.

Jean Carlos uderzył z dystansu nad bramką.

• 77. min.

Błaszczykowski dograł do Brożka, ale ten nie trafił w bramkę.

• 77. min.

Aleksander Buksa zmienia Kamila Wojtkowskiego, ostatnia zmiana w Wiśle Kraków.

• 73. min.

Kwiecień zmarnował dobrą okazję z pięciu metrów po podaniu Camary. To mógł być nokaut.

• 72. min.

Bartosz Kwiecień wchodzi za Marko Poletanovicia.

• 69. min.

Rzut rożny dla Wisły po uderzeniu Wojtkowskiego, który prawie przelobował Węglarza.

• 68. min.

Maciej Stolarczyk reaguje na stratę gola, wprowadzając Krzysztofa Drzazgę w miejsce Savicevicia.

• 65. min.

W zamieszaniu w polu karnym Wisły najlepiej odnalazł się Jesus Imaz! Hat-trick byłego piłkarza Wisły!

• 65. min.

GOL DLA JAGIELLONII! 3:1!

• 65. min.

Camara zmienia Kostala.

• 64. min.

A teraz żółta kartka dla Wójcickiego. Piłkarze obu drużyn zaostrzyli grę, a okazji bramkowych niewiele.

• 60. min.

Żółta kartka dla Sadloka po faulu na Wójcickim. Druga taka kara dla piłkarza Wisły w tym sezonie.

• 57. min.

Żółta kartka dla Niepsuja. I przy okazji pierwsza zmiana w tym spotkaniu: Chuca wchodzi za Rafała Boguskiego.

• 55. min.

Zamieszanie w polu karnym Jagiellonii, ale Węglarz zdołał wypiąstkować piłkę.

• 51. min.

Strzał Poletanovicia zablokowany. Jagiellonia dobrze zaczęła drugą połowę, prezentuje się lepiej, niż w pierwszej odsłonie spotkania.

• 48. min.

Niecelne uderzenie Kostala na bramkę Wisły. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Zaczynamy drugą połowę.

• 45. min. + 3

Przerwa! To spotkanie długo rozczarowywało, ale po 30 minutach się rozkręciło. Fatalny błąd obrony Wisły wykorzystał Jesus Imaz, który później dołożył drugiego gola i teraz jest samodzielnym liderem strzelców ekstraklasy. Tuż przed przerwą gola kontaktowego strzelił Paweł Brożek, co zwiastuje wielkie emocje w drugiej połowie.

• 45. min. + 2

SĘDZIA POTWIERDZA: JEST GOL!

• 45. min. + 1

Sędzia osobiście obejrzy tę sytuację.

• 44. min.

Ale do gry wchodzi VAR! Czy bramka zostanie uznana? Chwilę przed golem ręką miał zagrać Niepsuj.

• 44. min.

Paweł Brożek strzela gola w drugim meczu z rzędu i Wisła Kraków raca do gry! Podanie Savicevicia niespodziewanie przeszło obronę Jagiellonii, a do piłki dopadł Brożek i pokonał Węglarza w sytuacji sam na sam. Ale emocje!

• 44. min.

GOL DLA WISŁY! PAWEŁ BROŻEK!

• 42. min.
  • 42. min.

To doprawdy dziwne spotkanie. Lepsze wrażenie sprawiała Wisła Kraków, ale gospodarze wyprowadzili dwa zabójcze ciosy za sprawą Jesusa Imaza, czyli... byłego piłkarza Wisły.

• 38. min.

Znowu Jesus Imaz, drugi gol w tym meczu (w ciągu pięciu minut) i piąte trafienie w tym sezonie, jest najlepszym strzelcem! Znakomicie wykończył akcję po dośrodkowaniu Kostala.

• 38. min.

2:0 DLA JAGIELLONII!

• 33. min.

Piłkarze Wisły stracili piłkę na własnej połowie. Poletanović od razu zagrał piłkę w pole karne, a Imaz zachował zimną krew i pokonał Buchalika. To jego czwarty gol w tym sezonie!

• 33. min.

GOL DLA JAGIELLONII! JESUS IMAZ!

• 31. min.

Koszmarne podanie Savicevicia w polu karnym Jagiellonii. Piłkarz Wisły postanowił wycofać piłkę - i oddał ją rywalowi.

• 30. min.

Brzydkie wejście Janickiego, ale obyło się bez kartki.

• 27. min.

Po chwili dobrą okazję po dośrodkowaniu z prawego skrzydła zmarnował Romańczuk. Strzelił z sześciu metrów nad bramką!

• 27. min.

Jesus Imaz próbował uderzyć nisko, pod murem, ale trafił w piłkarzy Wisły.

• 26. min.

Rzut wolny dla Jagiellonii z ok. 21 metrów.

• 23. min.

Kostal uderzał sprzed pola karnego, ale to nie było dobre uderzenie. Piłka poleciała daleko od prawego słupka bramki Buchalika.

• 22. min.

Zamieszanie w polu karnym Jagiellonii, Arsenić zdołał wybić piłkę.

• 18. min.

Jagiellonia jak na razie rozczarowuje swoją grą.

• 13. min.

Niecelne uderzenie Imaza, w dodatku był na spalonym.

• 11. min.

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Błaszczykowskiego z rzutu wolnego.

• 10. min.

Gospodarze jak na razie wyglądają słabo, to Wisła sprawia dużo lepsze wrażenie. Brakuje jednak dobrych okazji bramkowych.

• 7. min.

Węglarz uprzedził Kostala w polu karnym.

• 4. min.

Jak na razie to Wisła prowadzi grę, a zawodnicy Jagiellonii pozwalają jej rozgrywać piłkę.

• 3. min.

Niecelne uderzenie Savicevicia z dystansu.

• 2. min.

Pierwsza akcja Wisły Kraków, goście wywalczyli rzut rożny po tym, jak dośrodkowanie w pole karne gospodarzy zostało zablokowane.

• 1. min.

Zaczynamy!

• Jagiellonia oficjalnie żegna się z Marianem Kelemenem. Piłkarze utworzyli dla niego szpaler. Słowacki bramkarz odszedł z klubu po zakończeniu poprzedniego sezonu.

• Jagiellonia to najskuteczniejszy zespół ekstraklasy w tym sezonie - podopieczni Ireneusza Mamrota strzelili aż 9 goli. Za to Wisła przez pierwsze cztery mecze zdobyła zaledwie jedną bramkę, ale potem aż czterokrotnie pokonała bramkarza ŁKS-u Łódź.

• W ostatniej kolejce Jagiellonia pokonała Górnik Zabrze 3:1. Za to Wisła Kraków bardzo efektownie rozprawiła się z ŁKS-em, wygrywając aż 4:0.

• Jagiellonia obecnie zajmuje 3. miejsce w tabeli z 8 pkt. Wisła Kraków ma o jeden punkt mniej i zajmuje 6. miejsce.

• Dobry wieczór! Zapraszamy na bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie rozpoczynające szóstą kolejkę ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zmierzy się z Wisłą Kraków.

2
Bramka: Imaz (33., 38., 66.) Kartki: Pospisil, Romanczuk, Wójcicki - żółta Skład: Węglarz - Wójcicki, Runje, Arsenić, Guilherme - Pospisil, Poletanović (72. Kwiecień), Romańczuk - Bida, Imaz (80. Klimala), Kostal (64. Camara)
Bramka: Brożek (44.), Buksa (90.) Kartki: Janicki, Niepsuj, Sadlok, Klemenz - żółta Skład: Buchalik - Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok - Silva, Savicević (68. Drzazga) - Błaszczykowski, Wojtkowski (77. Buksa), Boguski (57. Chuca) - Brożek