Piast Gliwice z kolejnym zwycięstwem w lidze. Wisła Płock ma coraz większe problemy [ZAPIS RELACJI]

1 : 0
Terminarz

• niedziela, 18 sierpnia 2019

Koniec! Piast wygrywa 1:0 z Wisłą Płock po golu Parzyszka. Nie było to najlepsze spotkanie w Gliwicach. Gospodarze po tym zwycięskie wskakują na 5. miejsce w lidze.

Sędzia doliczył aż 5 minut

Strzał Furmana jak gra Wisły Płock dzisiaj - z daleka, nieprzemyślany, w gąszcz nóg kolegów i rywali. Piast spokojnie przejął piłkę i czeka na koniec meczu

• 87. min.

Piast dłużej teraz przy piłce, ale nic z tego nie wyszło, bo Badia wyszedł z piłką poza boisko

• 85. min.

Długa akcja Wisły i strzał Urugi zupełnie nieudany. Wisła próbuje wyrównać, ale brakuje jej skuteczności

• 79. min.

Dobry strzał Szwocha, broni Plach!

• 76. min.

Steczyk dostał podanie od Felixa i strzelił w boczną siatkę. Groźnie pod bramką Wisły

• 75. min.

Merebashvili oddał strzał, dobił go Kuświk, ale ten pierwszy był na spalonym. Nie ma gola i wyrównania w Gliwicach!

• 74. min.

Gol dla Wisły Płock, ale chyba był spalony!

• 68. min.

Piast cofnął się, oddał piłkę Wiśle.Ta nie wie co z nią zrobić, bo brakuje aktywniejszego Furmana i Szwocha

• 65. min.

Od paru minut niewiele dzieje się w Gliwicach. Piast ma wynik, a Wisła nie potrafi stworzyć groźniejszych sytuacji

• 54. min.

Fatalny strzał Szwocha z dalszej odległości..

• 53. min.

Piast bardzo aktywny od początku 2. połowy. Urozmaicone akcje środkiem, prawym i lewym skrzydłem

• 50. min.

Płynna akcja Piasta, strzał z ostrego kąta Parzyszka. Broni Dahne

• 49. min.

Hetley z dystansu, ale łatwo złapał to bramkarz Wisły

Ruszamy z 2. połową!

• 45. min. + 1

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Piast Gliwice po pierwszych 45 minutach prowadzi z Wisłą Płock 1:0.

Ależ blisko był teraz Piast! Parzyszek strącił piłkę zagrywaną z rzutu rożnego, pierwszy dopadł do niej Korun, który od razu zdecydował się na strzał. Obrońca mistrzów Polski uderzył jednak niecelnie.

• 45. min.

Rymania próbował kolejnego dośrodkowania z prawej strony. Tym razem jego podanie zablokował jeden z obrońców gości.

• 38. min.

Rzeźniczak próbował przerzutu na drugą stronę boiska, ale wyszło mu to bardzo słabo. Piłka poleciała w aut. Grę rozpocznie Piast.

• GOOOOOOL

32. min.

GOOOOL! Wreszcie coś się dzieje. Piast Gliwice obejmuje prowadzenie po golu Parzyszka. Napastnik wykorzystał dobre dogranie Rymaniaka, precyzyjnym strzałem pokonując bramkarza rywali.

• 26. min.

Tempo meczu na razie nie powala. Goście nie kwapią się do ataku, bo czekają na możliwość kontry. Problem w tym, że na razie tej możliwości nie mają, bo do ataku nie kwapi się też Piast. Moglibyśmy żartobliwie napisać, że to piłkarskie szachy, ale byłaby to dla nich delikatna obraza.

• 19. min.

Kolejny rzut wolny dla Wisły Płock. Furman posłał dośrodkowanie, po którym niecelnie uderzał Michalski.

• 13. min.

Kolejna niewykorzystana sytuacja Parzyszka. Napastnik Piasta dobrze przyjął piłkę w polu karnym i szybko oddał strzał z powietrza. Uderzenie zostało jednak zablokowane przez jednego z obrońców gości.

• 9. min.

Bardzo odważna próba Furmana. Kapitan Wisły Płock oddał strzał z rzutu wolnego, wykonywanego z ponad 30 metrów. Zrobił to jednak fatalnie, a piłka zamiast w światło bramki, poleciała w trybuny.

• 6. min.

Groźnie pod bramka Wisły Płock. Parzyszek próbował strzelać z woleja, ale został zablokowany. Gospodarze będą wykonywać rzut rożny.

• 1. min.

Zaczynamy!

• Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z meczu Piast Gliwice - Wisła Płock. W poprzedniej kolejce mistrzowie Polski wygrali swoje pierwsze spotkanie w tym sezonie ekstraklasy (1:0 z ŁKS-em), jednak zajmują dopiero 10. miejsce w tabeli z 5 punktami. Wisła Płock znajduje się w jeszcze gorszej sytuacji, bo ma zaledwie jeden punkt po trzech meczach (to piąta kolejka, starcie z Legią zostało przełożone).

0
Bramki: Parzyszek (33.) Kartki: Huk - żółta Skład: Plach - Rymaniak, Korun, Huk (84. Badia), Kirkeskov - Felix, Milewski, Sokołowski, Holubek (80. Mokwa), Hateley - Parzyszek (73. Steczyk)
Wisła Płock
Kartki: Rzeźniczak, Szwoch - żółte Skład: Dahne - Rzeźniczak, Marcjanik, Uryga, Michalski (85. Nowak) - Rasak, Furman - Ricardinho (72. Sahiti), Szwoch, Merebaszwili - Zawada (46. Kuświk)