Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok. Sprawidliwy remis w hicie! [ZAPIS RELACJI]

1 : 1
Terminarz

• poniedziałek, 12 sierpnia 2019
  • 90. min. + 4

Sprawiedliwy remis w Gdańsku. Pierwsza połowa zdecydowanie dla Lechii, druga dla Jagiellonii. Ale oba zespoły nie są zadowolone. Lechia traci do liderującego Śląska Wrocław cztery punkty. Jagiellonia pięć.

• KONIEC MECZU

90. min. + 4

Koniec meczu! Remis w hicie ekstraklasy. Lechia - Jagiellonia 1:1 po golach Sobiecha i Mudrinskiego.

Druga połowa przedłużona o cztery minuty.

• 88. min.

Reaguje też Ireneusz Mamrot. Nawrocki za Imaza.

• 87. min.

I jeszcze jedna zmiana w drużynie gospodarzy. Wolski za Lipskiego.

• 83. min.

Piotr Stokowiec zdjął z boiska Karola Filę. Na boisko wszedł Daniel Łukasik.

• 81. min.

Lechia zdominowała pierwszą połowę, ale w drugiej zdecydowanie lepsza jest Jagiellonia.

• GOOOOOOL

74. min.

Jagiellonia wyrównuje! To się musiało tak skończyć. Mudrinski wykorzystał błąd obrony i strzałem z pierwszej piłki pokonał Dusana Kuciaka.

• PILNE

68. min.

Jagiellonia coraz bliżej gola! Lechia gra zdecydowanie słabiej niż w pierwszej połowie. Imaz miał idealną sytuację, ale Nalepa zablokował strzał Hiszpana.

• 65. min.

Piłkarze i kibice Lechii domagają się rzutu karnego po tym, jak Gajos upadł w polu karnym. Sędzia i VAR nie reagują.

• 60. min.

I druga w Jagiellonii. Ognjen Mudrinski zmienił Patryka Klimalę.

• 58. min.

Pierwsza zmiana w Lechii Gdańsk. Maciej Gajos za Sławomira Peszko.

• PILNE

55. min.

Było groźnie pod bramką Kuciaka! Pospisil dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a Arsenić był o krok od wpakowania jej z kilku metrów do bramki.

• 52. min.

Jagiellonia w ataku, zespół Ireneusza Mamrota szuka wyrównania, ale Lechia gra pewnie w obronie.

• 49. min.

Romanczuk uderzył z dystansu, piłka leciała w bramkę, ale w ostatniej chwili zablokował ją Błażej Augustyn.

Ireneusz Mamrot zdecydował się w przerwie na jedną zmianę. Za Camarę na murawę wszedł Bida.

Czas na drugą połowę!

• 45. min.

Lechia prowadziła grę, miała lepsze sytuacje, ale Jagiellonia pokazała, że potrafi zagrozić bramce Kuciaka. Będą emocje w drugiej połowie.

• 45. min.

Koniec pierwszej, bardzo dobrej połowy w Gdańsku! Lechia prowadzi 1:0.

• 43. min.

Lechia chce uspokoić sytuację, bo w ostatnich minutach straciła panowanie nad meczem.

• PILNE

43. min.

Nie ma gola dla Jagiellonii! Jeden z zawodników, który stał na linii strzału Prikryla, był na spalonym. Lechia wciąż prowadzi.

• PILNE

42. min.

Ale gola może nie być! Sędzia sprawdza sytuację w systemie VAR.

• GOOOOOOL

42. min.

Jagiellonia wyrównuje! Co za strzał Prikryla. Kubicki źle wybił piłkę z pola karnego po rzucie rożnym, a skrzydłowy Jagiellonii uderzył nie do obrony!

• 41. min.

I jeszcze raz Nalepa w roli głównej! Romanczuk uderzył zza pola karnego, piłka leciała do siatki, a obrońca Lechii zablokował ją ciałem.

• 40. min.

Nalepa ratuje Lechię Gdańsk! Bodvarsson wpadł w pole karne, a obrońca Lechii w ostatniej chwili odebrał mu piłkę wślizgiem.

• 37. min.

Mladenović miał szansę na gola z rzutu wolnego, ale uderzył wysoko nad bramką.

• 34. min.

W odpowiedzi uderzenie Klimali. Dusan Kuciak pewnie złapał piłkę. Dobry mecz w Gdańsku.

• 33. min.

Piękna akcja Lechii zakończona niecelnym strzałem Karola Fili. Gra drużyny Piotra Stokowca wygląda dziś bardzo dobrze.

• 30. min.

Kolejna szansa gospodarzy! Było blisko. Bramkarz Jagiellonii w ostatniej chwili złapał piłkę.

• 28. min.

Jagiellonia ma gigantyczne problemy z zatrzymaniem zawodników Lechii. Piłka znów w siatce Węglarza, ale Sobiech był na spalonym.

• GOOOOOOL

25. min.

Artur Sobiech i Lechia prowadzi! Napastnik biało-zielonych wygrał pojedynek z Arseniciem i strzałem głową pokonał Damiana Węglarza.

• 24. min.

Lechia ma coraz większą przewagę. Posiadanie piłki 62 proc. - 38 proc. na korzyść gospodarzy.

• 18. min.

Imaz zdecydował się na strzał z dystansu. Błażej Augustyn zablokował uderzenie Hiszpana.

• 14. min.

Lechia dłużej utrzymuje się przy piłce. Jagiellonia zepchnięta na własną połowę. Drużyna Mamrota czeka na kontrataki.

• 9. min.

W odpowiedzi celny strzał Patryka Lipskiego. Zbyt lekki i Węglarz złapał piłkę. Dobra interwencja bramkarza Jagiellonii.

• 6. min.

Natychmiastowy strzał Imaza po podaniu Wójcickiego. Było groźnie, ale piłka minęła bramkę Kuciaka.

• 4. min.

Pierwsza okazja dla Lechii. Dośrodkowanie ze skrzydła i Arsenić wybija piłkę z pola karnego gości.

• 3. min.

Dobry początek gospodarzy. Zespół Piotra Stokowca atakuje Jagiellonię wysokim pressingiem.

• 1. min.

GRAMY! Od środka Jagiellonia.

• Piłkarze są już na murawie. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego Mariusza Złotka.

• A tak gości:

• Tak prezentuje się skład gospodarzy:

• Jagiellonia zdobyła jeden punkt mniej i jest 9.

• Lechia Gdańsk po trzech kolejkach ma 5 punktów i zajmuje 7. miejsce.

• Dobry wieczór! Witamy i zapraszamy na mecz dwóch klubów, które chcą w tym sezonie walczyć o mistrzostwo Polski. Kto wygra i zbliży się do czołówki? Zostańcie z nami.

1
Bramki: Sobiech (25.) Skład: Kuciak - Fila (83. Łukasik), Nalepa, Augustyn, Mladenović - Makowski, Lipski (87. Wolski), Kubicki - Paixao, Sobiech, Peszko (58. Gajos)
Bramki: Mudrinski (74.) Skład: Węglarz - Wójcicki, Runje, Arsenić, Bodvarsson - Pospisil, Romanczuk - Prikryl, Imaz (88. Nawrocki), Camara (46. Bida) - Klimala (60. Mudrinski)