Aquino upadł na boisko. Piast skończy ten mecz w dziewiątkę.

Pięć minut doliczonych.

• 89. min.

Potężne uderzenie Makuszewskiego i bardzo dobra interwencja Placha.

• 86. min.

Urazu doznał Aquino. Zawodnik Piasta prosi o zmianę, ale gospodarze zmian już nie mają. Napastnik został na boisku, ale można napisać, że Piast gra w dziewiątkę.

• 83. min.

Doskonałe podanie do polskiego napastnika, który z ostrego kąta pokonał Placha. Piłkarz, który w poprzednim sezonie grał dla Piasta, doprowadza do wyrównania.

• 82. min.

Paweł Tomczyk, 1:1!

• 79. min.

I Tomczyk w miejsce Muhara.

• 79. min.

Byrtek w miejsce Badii.

• 78. min.

Strzał Jevticia z rzutu wolnego prosto w mur.

• 77. min.

Czerwona kartka dla Huka, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Jóźwiaka. Obrońca piasta był ostatnim zawodnikiem gospodarzy w tej sytuacji.

• 74. min.

Kartka dla Felixa.

• 73. min.

Konczkowski za Valencię.

• < eader> 72. min.

Timur Żamaletdinow w miejsce Amarala.

• 67. min.

Aquino w miejsce Parzyszka.

• 66. min.

Kartka dla Muhara.

• 64. min.

Makuszewski w miejsce Puchacza.

• 62. min.

Świetny kontratak Lecha, jednak uderzenie Puchacza odbił Plach.

• 59. min.

Niecelne uderzenie Amarala.

• 56. min.

Jak Parzyszek tego nie strzelił?! Sokołowski niesamowicie ograł czterech rywali, jego uderzenie spadło pod nogi napastnika Piasta, a ten z kilku metrów nie trafił do bramki!

• 54. min.

I jest szansa dla Lecha, jednak Plach znakomicie odbił strzał z bliska Jóźwiaka!

• 51. min.

Lech przejął piłkę, jednak na razie nie potrafi przełożyć przewagi na okazje bramkowe.

• 47. min.

Rzut wolny dla Lecha z boku pola karnego. Nieźle dośrodkował Jevtić, jednak w szesnastce nie znalazł się nikt, kto mógłby przeciąć tę piłkę.

Początek drugiej połowy.

• 45. min.

Przerwa. Na razie 1:0 dla Piasta po golu Felixa.

• 44. min.

Kolejna szansa Parzyszka! Z lewej strony płasko podał Kierkeskov, a strzał Parzyszka znakomicie odbił van der Hart!

• 40. min.

Po obiecującym początku tempo spotkania wyraźnie spadło.

• 35. min.

I kolejna szansa dla Piasta! Znakomicie dośrodkował Dziczek, a Parzyszek, podobnie jak Kierkeskov, przestrzelił głową w idealnej sytuacji!

• 31. min.

Ależ szansa dla Piasta! Z rzutu rożnego dośrodkował Badia, a w idealnej sytuacji przestrzelił Kirkeskov!

• 26. min.

Bardzo niecelne uderzenie Amarala.

• 24. min.

Faul Jóźwiaka na Mokwie przerwał akcję ofensywną Lecha.

• 21. min.

Znów szansa dla Lecha, ale potężnie i niecelnie strzelał Puchacz.

• 19. min.

Sokołowski wybił piłkę z linii po strzale Jóźwiaka!

• 19. min.

Sprytny strzał Jevticia, ale spokojnie interweniował Plach.

• 17. min.

Faul Sokołowskiego na Muharze. Rzut wolny dla Lecha.

• 13. min.

Słupek ratuje Piasta! Po dośrodkowaniu Jevticia z rzutu rożnego głową uderzał Crnomarković, jednak tym razem trafił w słupek. Jeszcze okazję miał Muhar, ale nie trafił z bliska.

• 11. min.

Nerwowa gra lechitów po stracie gola.

• 9. min.

Piłka znów w bramce Lecha! Tym razem Korun, jednak był on na spalonym w momencie, gdy chwilę wcześniej głową uderzał Kirkeskov.

• 7. min.

Doskonałe dośrodkowanie Badii, a Felix znakomitym strzałem głową daje prowadzenie mistrzom Polski!

• 6. min.

Felix, 1:0 dla Piasta!

• 5. min.

W polu karnym Piasta padł Gumny, ale nie ma mowy o jedenastce.

• 2. min.

Pierwszy rzut rożny dla Lecha. Dośrodkowanie Jevticia, a głową niecelnie uderzał Crnomarković.

• 1. min.

Grają!

• Drużyny już na boisku. Za chwilę początek meczu.

• Skład Lecha Poznań: van der Hart - Gumny, Rogne, Crnomarković, Kostevych - Jóźwiak, Muhar, Tiba, Puchacz - Jevtić - Amaral

• Skład Piasta Gliwice: Plach - Mokwa, Korun, Huk, Kirkeskov - Dziczek, Sokołowski - Badia, Valencia, Felix - Parzyszek

• Obie drużyny, również w Gliwicach, zagrały ze sobą w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu. Wtedy lepszy był Piast, który zapewnił sobie mistrzowski tytuł.

• Dzień dobry państwu! Zapraszamy na najciekawszy mecz pierwszej kolejki PKO Ekstraklasy. Mistrz Polski - Piast Gliwice - zagra z Lechem Poznań.

1
Bramki: Felix (6.) Kartki: Felix, Dziczek - żółta ; Huk - czerwona Skład: Plach - Mokwa, Korun, Huk, Kirkeskov - Dziczek, Sokołowski - Badia (79. Byrtek), Valencia (73. Konczkowski), Felix - Parzyszek (67. Aquino)
Lech Poznań
Bramki: Tomczyk (82.) Kartki: Muhar - żółta Skład: van der Hart - Gumny, Rogne, Crnomarković, Kostevych - Jóźwiak, Muhar (79. Tomczyk), Tiba, Puchacz (64. Makuszewski) - Jevtić - Amaral (72. Żamaletdinow)