• sobota, 20 lipca 2019
  • 90. min. + 4

Dziękujemy za relację

Rewelacja poprzedniego sezonu rozczarowała. Falstart beniaminka

Raków Częstochowa przegrał z Koroną Kielce 0:1 w meczu pierwszej kolejki PKO Ekstraklasy. Jedynego gola w meczu, z rzutu karnego, strzelił Adnan Kovacević.

• PILNE

90. min. + 4

Koniec meczu! Raków Częstochowa rozpoczyna sezon od porażki 0:1 z Koroną Kielce.

• 90. min. + 2

Dośrodkowanie w pole karne Korony, ale obrońcy wybijają piłkę.

Sędzia doliczył cztery minuty do drugiej połowy.

Pućko uderzył sprzed pola karnego, piłka poszybowała jednak minimalnie nad poprzeczką.

• 87. min.

Pućko wbiegł z piłką w pole karne, próbował lobować Gliwę, który wyszedł z bramki, piłka wylądowała jednak na górnej siatce.

• 85. min.

Ostatnia zmiana także w Rakowie. Schodzi Sapała, w jego miejsce wchodzi Lewicki.

• 83. min.

Ostatnia zmiana w Koronie. Cebula opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Pućko.

• 81. min.

Salazar oddał strzał z ostrego kąta, ale był bardzo niecelny.

• 78. min.

Rzut rożny, obrońcy Korony wybili piłkę przed pole karne, skąd uderzył Szczepański. Piłka minimalnie minęła bramkę.

• 77. min.

Natychmiast próbował odpowiedzieć Raków, jednak Sokół odbija strzał Nouviera.

• 77. min.

Świetna okazja Korony! Cebula otrzymał podanie w polu karnym, ale jego strzał z kilku metrów obronił Gliwa.

• 75. min.

Dośrodkowanie w pole karne Korony, strzał głową Petraska, ale Sokół bez trudu złapał piłkę.

• 74. min.

Druga zmiana w Koronie. Kosakiewicz wchodzi na boisko w miejsce Gardawskiego.

• 72. min.

Zmiana także w Rakowie. Babenko zmieniony przez Lukovicia.

• 71. min.

Akcja Korony. Dobrze interweniował w obronie Petrasek, potem Gliwa broni niegroźny strzał sprzed pola karnego.

• 70. min.

Zmiana w Koronie. Zalazar zamienił Pacindę.

• 69. min.

Mnóstwo walki w środku pola.

• 66. min.

Pacinda strzela na bramkę Rakowa, Gliwa jednak pewnie broni.

• 65. min.

Babenko trafia jednak w mur, Korona przejmuje piłkę.

• 64. min.

Żółta kartka dla Kovacevicia za faul tuż przed polem karnym Korony.

• 64. min.

Sokół pewnie lapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

• 61. min.

Dośrodkowanie w pole karne, jednak Igor Sapała nie trafił czysto w piłkę. Od bramki zacznie Sokół.

• 60. min.

Nouvier otrzymał podanie w polu karnym, jednak obrońcy Korony zdołali wybić piłkę na rzut rożny.

• 59. min.

Dośrodkowanie w pole karne Rakowa, jednak Pacinda nie zdołał dojść do piłki.

• 56. min.

Upadł w polu karnym Nouvier, sędzia jednak nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego.

• 53. min.

Dośrodkowanie w pole karne Rakowa, ale Gardawski kopnął piłkę wysoko ponad bramką.

• 49. min.

Korona prowadzi! Gliwa dotknął piłkę, ale nie był w stanie obronić strzału Kovacevicia.

• 47. min.

Rzut karny dla Korony! Petrasek nie trafił w piłkę, Gliwa wyszedł z bramki i sfaulował piłkarza Korony.

• PILNE

46. min.

Gramy!

Zmiana w Rakowie. Nouvier wszedł na boisko w miejsce Domańskiego.

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy! Korona miała lepsze sytuacje, ale ich nie wykorzystała. Bardzo dobry mecz rozgrywa Michał Gliwa, bramkarz Rakowa.

• 45. min.

Sędzia doliczył dwie minuty do pierwszej połowy.

• 40. min.

Piłka krąży w środku pola. Brakuje sytuacji pod obiema bramkami.

• 35. min.

Musiolik świetnie przechwycił piłkę na połowie Korony, ale później stracił ją w dziecinny sposób.

• 30. min.

Wyrównany mecz w Bełchatowie, ale grę prowadzi Raków.

• 23. min.

Kontratak Korony, celny strzał Pacindy i kolejna skuteczna interwencja Michała Gliwy.

• 22. min.

Po początkowych problemach Raków przejął inicjatywę i dłużej utrzymuje się przy piłce.

• 18. min.

Raków ruszył do ataku. Sapała dośrodkował piłkę w pole karne, a tam wybił ją Paweł Sokół.

• 14. min.

Żółta kartka dla Dawida Szymonowicza. Piłkarz Rakowa sfaulował Papadopulosa.

• 10. min.

I znów Gliwa ratuje Raków! Drużyna Marka Papszuna popełnia proste błędy w defensywie, ale Korona nie potrafi ich wykorzystać.

• 7. min.

Jeszcze jednak skuteczna interwencja Michała Gliwy. Bramkarz Rakowa ma dużo pracy w pierwszych minutach spotkania.

• 4. min.

Jest odpowiedź Korony! Świetny strzał Djuranovicia, piękny wolej i dobrze broni Gliwa.

• 2. min.

Pierwsza groźna akcja drużyny Marka Papszuna. Malinowski ruszył prawym skrzydłem, dośrodkował piłkę w pole karne, ale obrońca Korony wybił piłkę na rzut rożny.

• 1. min.

GRAMY!

• Piłkarze są już na murawie. Zaraz zaczynamy.

• Warto też dodać, że dzisiejszy mecz odbędzie się w Bełchatowie. Tam Raków będzie rozgrywał swoje domowe mecze w sezonie 2019/2020.

• Przypomnijmy, że Raków wraca do ekstraklasy po 21 latach przerwy.

• A tak Korony Kielce:

• Tak prezentuje się skład Rakowa:

• Dzień dobry! Witamy i zapraszamy na pierwszy mecz Rakowa Częstochowa po powrocie do ekstraklasy. Jak zagra zespół Marka Papszuna w spotkaniu z Koroną Kielce? Bądźcie z nami.

1
Skład: Gliwa - Petrasek, Szymonowicz, Kasperkiewicz - Malinowski, Sapała (85. Lewicki), Babenko (72. Luković), Kun - Domański (46. Nouvier), Musiolik, Szczepański
Bramki: Kovacević (49. - karny) Skład: Sokół - Gardawski (74. Kosakiewicz), Kovacević, Marquez, Dziwniel - Cebula (83. Pućko), Żubrowski, Gnjatić - Pacinda (70. Zalazar), Djuranović, Papadopulos